sobota, 3 czerwca 2017

News: Martina Navratilova, Krzysztof Charamsa, Gay USA, Jamajka,Niesprawność, Martyn Hett ...


”Ile krwi będzie na ręka Margaret ponieważ dzieci będą nadal pobite i poniżane za to, są inne? To nie jest OK”, Martina Navratilova skomentowała słowa Margaret Smith Australijskiej byłej tenisistki która nazwała miedzy innymi że trans dzieci są jak naziści. (GayStarNews)

"Jesteśmy Lemur (ten łysy) i Ada (ten niełysy) i z braku możliwości zawarcia małżeństwa w Polsce, a przede wszystkim z potrzeby serca, bierzemy ślub w Kopenhadze, 12. sierpnia bieżącego roku, w Ogrodzie Botanicznym. Jeśli ktoś_ktosia będzie wtedy w Kopenhadze, serdecznie zapraszamy na ceremonię!" - zachęcają Lemur i Ada i dzielą się narzeczeńską sesją zdjęciową. (Queer.pl)

Joanna i Michał nie mogli tego tak zostawić, musieli działać. Dowiedzieli się, którzy koledzy dokuczają Kamilowi i zorganizowali spotkanie z ich rodzicami. Potwierdzili, że ich syn jest gejem, wyjaśnili, że nie mogą i nie chcą z tym walczyć. I wytłumaczyli, że potrzebują, by ich dzieci to zrozumiały i zaakceptowały. Spotkanie pomogło, drwiny ustały. (Mamadu.pl)

Krzysztof Charamsa stracił wysokie urzędy w Watykanie i możliwość kontaktu z wiernymi, ponieważ przyznał się do bycia gejem. Dziś opowiada, dlaczego Kościół tak bardzo nienawidzi homoseksualistów

Jednak bardzo ostro wypowiadasz się o Kościele jako zakłamanej korporacji. Może dlatego, że to jest mój Kościół, czyli wymagam od niego więcej. Jak się z kimś identyfikujesz, to cię bardziej boli, gdy to twoje jest bestią. Jak patrzysz na kogoś obcego, kto błądzi, to tak nie boli. Dlatego pasja książki to jest bardzo emocjonalna pasja, wyzwolenia się z czegoś, co było moim domem, sensem mojego życia. Ideały chrześcijaństwa wciąż są sensem mojego życia – ale władza Kościoła katolickiego w aktualnej formie zaprzecza chrześcijaństwu . Wiele ruchów społecznych broniących praw człowieka jest dziś bliższych chrześcijaństwu, niż patriachlana, mizogoniczna i LGBTI-fobiczna struktura kościelnej dominacji katolickiej. Rzeczywiście homofobię w Kościele posuwają do przodu głównie geje.

Tylko że, zdaniem Kościoła, nie ma miłości homoseksualnej. Tak. Kościół twierdzi, że geje, poważnie zepsuci, nie są zdolni do miłości, a przeżywanie homoseksualności poważnie zagraża życiu i dobru bardzo wielu ludzi. Poza tym geje mają problem z przystosowaniem społecznym. (...) - Vice.com

Jalna Broderick, aktywistka LGBT z Jamajki, kraju uznawanego za najbardziej homofobiczny na świecie, w wywiadzie w najnowszej "Replice":

„Seks analny jest nielegalny – i między mężczyznami, i między mężczyzną a kobietą, i między kobietami. Poza tym, nielegalne są wszelkie erotyczne zachowania między mężczyznami, choćby wzięcie się za rękę czy przytulenie, o seksie nie wspominając. Nawet spanie dwóch mężczyzn w jednym łóżku jest nielegalne. Możesz dostać 10 lat więzienia i ciężkich robót.”

Ale opinia o Jamajce nie wynika z samych przepisów (są kraje, które mają jeszcze gorsze), ale:
„z przemocy, na którą władze przymykają oczy. Kiedyś liczyliśmy w naszej organizacji J-FLAG – wychodziło jedno morderstwo geja na tle homofobii na miesiąc. Pobić nie zliczymy. Ofiarami są najczęściej geje, najczęściej ci przegięci lub trans kobiety.

Najgłośniejsze było zabójstwo Dwayne’a Jonesa w 2013 r. Chłopak miał 16 lat, był typem „divy”, lubił np. damskie ciuchy. Ojciec wyrzucił go z domu. Dwayne mieszkał na squacie z innymi „wyrzutkami” takimi, jak on. Poszedł na imprezę w Montego Bay ubrany jak dziewczyna. Inni chłopcy z nim tańczyli, myśląc, że jest dziewczyną. Gdy ktoś rzucił hasło, że nie jest, Dwayne został sprawdzony. Był bity, godzono w niego nożem, przejechano po nim autem. Zmarł po dwóch godzinach tortur. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów. Świadków były dziesiątki i „nikt nic nie widział”. Ciało Dwayne’a leżało w rowie. Ojciec odmówił zabrania go.”

„Mamy falę chrześcijańskich kaznodziejów z USA. Zdali sobie sprawę, że u siebie już przegrali. Uważam, że to oni odpowiadają za podżeganie do homofobii. Bogobojni, niedoedukowani ludzie stanowią dobry grunt. To smutne, ale im lepsza sytuacja w USA, tym mocniej Stany tę nienawiść eksportują do Jamajki, czy do krajów Afryki – i sączą nienawiść”

„A jednak chcę podkreślić, że widzę poprawę. W zeszłym roku mieliśmy pierwsze na Jamajce imprezy Pride. Jeszcze nie Paradę, na to jest za wcześnie, ale były np. imprezy na plaży. Ja sama byłam jako wyoutowana lesbijka na pierwszej stronie głównego dziennika (śmiech).”

„Na Jamajce jestem biała, a jak pojadę do USA, to „tracę” biały kolor i jestem Latynoską. Jestem przykładem na to, że multi-kulti to nie jakaś idea, tylko fakty. Urodziłam się na Jamajce, moi rodzice też, natomiast mój dziadek i babcia od strony mamy są z Ekwadoru. Rodzice dziadka: Hiszpan i Francuzka. Mój pradziadek od strony taty był Irlandczykiem, który w Hondurasie ożenił się z Indianką. Mamy w rodzinie osoby o wielu odcieniach koloru skóry. Jedna moja siostra ma skórę wyraźnie jaśniejszą od mojej i piegi, a druga czarne jak smoła, „indiańskie” włosy i skórę ciemniejszą”. Cały wywiad Mariusza Kurca z Jalną Broderick - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Ryan Haddad, gej mieszkający w Nowym Jorku, z porażeniem mózgowym, w nowym filmie YouTuber Davey Wavey, Haddad szczerze otwiera się o tym jak żyje się gejowi z niepełnosprawnością. „Wielu nie zbliżają się do mnie w barach, zacząłem wierzyć, że to znaczy, że nie jestem sexy, zacząłem wierzyć, że coś jest ze mną nie tak. Ale jeśli spojrzeć na siebie w lustrze, wiem, że jestem bardzo przystojny."


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Martyn Hett który zginął w zamachu Manchesterze miał zaplanowaną podróż do Nowego Jorku w tym tygodniu, miał być na widowni talk show The Wendy Williams Show. Ledwo mogła powstrzymać łez, Williams wyjaśnił jej widzów, jest puste krzesło na widowni. „Był 22 niewinnych ludzi którzy zginęli. Jedną z tych osób był 29-letnii Martin Hett. Martin ... miał być tutaj wczoraj i dziś... „.


Nie wszystkie kościoły są homofobiczne. Kościół postanowił stać się miejscem, gdzie wszyscy chrześcijanie są mile widziane, też LGBTQ.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz