sobota, 17 czerwca 2017

News: Prawicowy coming out, Rachel Maddow, Indie, Uganda, Kanada, Gay USA, Dot Marie Jones, Shania Twain ...


Wyjdzie z szafy politycznego dziennikarza Łukasza Mężyka z 300Polityka dla Dziennika Gazety Prawnej.

Jestem umiarkowanym konserwatystą i gejem? (...) Uważam, że warto głośno powiedzieć, że środowisko gejów nie kończy się na show z parady równości.

A dlaczego nie chodzisz na parady? Z dwóch powodów: po pierwsze nie godzę się na to, by być oceniany przez ten pryzmat. To nie jest niczyja sprawa, do kogo się przytulam, chyba że popełniam przestępstwo, tuląc się do cudzego dziecka czy do kozy.

- A drugi powód? Te parady są kontrskuteczne, szkodzą celom, o które geje zabiegają. Jeśli chce się uzyskać legalizację związków partnerskich, to powinno się do tej idei przekonywać ludzi, prawda?

- Ja bym chciał, żeby taka parada wyglądała trochę jak Marsz w Obronie Życia i Rodziny, naprawdę! Żeby zamiast show byli zwykli ludzie, geje, którzy żyją jak rodzina. Chciałbym pokazać, że geje także wspólnie ponoszą za coś odpowiedzialność, a nie tylko bawią się w ekstrawaganckich klubach, w których, żeby była jasność, też bywam. Tym bardziej że takich ludzi, o których mówię, jest zdecydowana większość, choć nie potępiam tamtych. Każdy ma prawo żyć, jak chce.

Wielu gejów płaci za swą orientację ogromną cenę, przeżywają dramaty... Przeżywają piekło. I dlatego chcę oddać sprawiedliwość ludziom, którzy chodzą na parady, bo oni naprawdę robią wiele dobrych rzeczy. W Polsce gejów wciąż spotyka dyskryminacja; dobrze, może nie mnie, bo chodzę na spacery z dobermanem... Dziś czytałem w gazecie o tym, że gdzieś znów wybito szyby w takiej organizacji. I to jest straszne, oczekuję, że państwo będzie tych ludzi chronić, bo oni robią mnóstwo dobrej roboty. Prawo łamią ci narodowcy, którzy brutalnie wkraczają na ich manifestacje, obrażają ich. Państwo powinno bezwzględnie stać po stronie tych gejów.

Moja koleżanka, słysząc, że idę na wywiad do ciebie, powiedziała: „Tylko proszę cię, nie mów o gejach z piórami w d... na paradzie!”. No więc ja nie będę mówił o piórach w d..., ale to jest właśnie ta estetyka, która gejom szkodzi.

Bo? Bo odpycha od nas ludzi, którzy byliby gotowi poprzeć nasze postulaty, ale widoki przebierańców z torebkami ich odstraszają. Ja jestem nieostentacyjnym gejem i nieostentacyjnym konserwatystą.

Przypominam, że to David Cameron, były brytyjski premier i lider torysów, zaproponował wprowadzenie na Wyspach związków partnerskich, a nawet małżeństw. To nie miało być niczym obrazoburczym, przeciwnie – miało stabilizować gejów, pozwolić im wiązać się rodzinnie. Mówi się, że to środowisko jest rozwiązłe...

"Popieram wprowadzenie związków partnerskich właśnie z tych powodów – jako formę budowania trwałych relacji ludzkich (...) Wolałbym, by jakoś uregulowano kwestię związków partnerskich. To dla mnie element praw człowieka"

Poważnie czy on był na paradzie czy tylko z mediów, przepraszam są tam normalni osoby nie tylko LGBT ale też wiele hetero wraz swoimi dziećmi, Agnieszka Holland kiedyś w jednym wywiadzie powiedziała że parada równości to taki piknik rodziny. Człowiek który nigdy nie był na paradzie mówi że wszyscy mają w dupie pióra, na pewno rodzice dzieci LGBT mają w dupie pióra i tak samo chrześcijanie wiara i tęcza też mamy w dupie pióra. On jest dziennikarzem i wmawia takie bzdury nie przyjdzie raz i zobaczy.

On chce kompromis w sprawie związków partnerskich, ale one są związki partnerskie najpierw uchwalano żeby nie dawać małżeństwa, do trochę dziwne Mężyk proponuje kompromis kompromisu?

Dodatkowo mówi o kompromisie w sprawie aborcji, tylko jedno kompromis był ale handlowali nim faceci nie pytali kobiet, jak zawsze obecnie też faceci decydują co mają kobiet robić i myśleć. Traktuje się kobiet jak że są głupie i nie podtrawią decydować o swoim życiu.

Rachel Maddow na okładce magazynu Rolling Stone: „Mamy mantrę, jeśli chodzi o tą administrację (Trumpa). Nie należy zwracać uwagę na to, co mówią, koncentrują się na tym, co robią, a to jest bardzo pomocne, ponieważ jest to łatwiejsze."

W India Bombaju powstała grupa dla starszy osób homoseksualny. Inicjatywa o nazwie „Bombaj Seenagers”, założona przez lekarza i Bombaju działacza praw LGBT, ma na celu pomóc gejom starszym spotkać się i dać im wsparcie.

Uganda osoby homoseksualne nie są ujęte w planie do wyeliminowania wirusa HIV do roku 2030. Prezydent Yoweri Museveni rozpoczął swoją ambitną inicjatywę w zeszłym tygodniu, ale nie specjalnie wspomniał, osoby LGBT czy osoby świadczące usługi seksualne i zażywające narkotyki. Którzy ponoszą nieproporcjonalnie dużą część ciężaru HIV w tym kraju.

Południowej Konwencja Baptystów osoby LGBT nie są mile widziani. Brandan Robertson, 24-letnia biseksualna usunięty z konwencji. LGBT młodzież w kościele, która osiem razy częściej próbują popełnić samobójstwo z powodu to co słyszą w swoim kościele.

Jedyne co powinni usłyszeć uczniowie ze strony Sejmu to słowo przepraszam - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. W ten sposób we "Wstajesz i wiesz" skomentował niewpuszczenie młodzieży jednego z warszawskich liceów do Sejmu na Turniej Debat Historycznych IPN. Powodem były noszone przez nią znaczki, między innymi z hasłem "Uchodźcy mile widziani". (TVN24)

Trump nominował do sądu apelacyjnego John K Bush z Kentucky, którą ma pełną homofobii wypowiedzi przeciwnik rodzin jednopłciowy, zwolennik karania homoseksualizmu, używał wrogiego nienawistnego języka do swoi przeciwników.

O. Paweł Gużyński mówi, że nie dziwi go fakt, że ludzie nie słuchają biskupów i Kościoła, m.in. ws. uchodźców. - Te głosy nie są słuchane z życzliwością. Głównym pasterzem został teraz prezes rządzącej partii - mówił w "Radiu TOK FM" dominikanin.

Irlandii Północnej Demokratycznej Partii Unionistów Arlene Foster przyszła koalicjantka konserwatystów, wychodzi na jaw ona próbowała próbowała zablokować małżeństwa jednopłciowe w Szkocji, nie podobało jej się że obywatele Irlandii Północnej mogli mieć prawo do małżeństw w Szkocji.

Przejścia dla pieszy w Lethbridge, Alberta pomalowane kolorach tęczy kolorów i trans ostatnim tygodniu zostały zniszczone celowo w środę wieczorem.

Zbliża się koniec przywilejów dla polskich pracowników delegowanych. Komisja Europejska szykuje nowe przepisy - zamiast płacy minimalnej ma być standardowa płaca lokalna. Problem w tym, że to podniesie koszt zatrudniania Polaków. Największym zwolennikiem zmian jest Emmanuel Macron. Prezydent Francji chce walczyć z - jego zdaniem - nieuczciwą konkurencją. Ma do tej walki potężną broń polityczną - poparcie społeczne. (TVN Fakty)

Łukasz Schreiber z PiS wsłuchał się w słowa biskupów i usłyszał słowa o potrzebie ochrony życia nienarodzonych dzieci. Ale nie o przyjmowaniu uchodźców. - Ja nie słyszałem wszystkich homilii biskupów, więc ciężko mi się ustosunkowywać - mówił. Być może poseł PiS-u jest jednym z niewielu, którzy nie usłyszeli słów biskupów lub nie przeczytali dziesiątek relacji z czwartkowych uroczystości Bożego Ciała.

Gdyby PiS mogło, to odwołałoby Franciszka - komentuje postawę rządu Piotr Misiło z Nowoczesnej. - Nie może być tylko tak, że na pokaz klęczą przed różnymi ołtarzami, a gdy trzeba podejmować decyzję, to ich tam nie ma - dodaje Cezary Tomczyk z PO. (TVN24)

Rząd Kanadyjski wykreśli wyroki za homoseksualizmu i tożsamość płciowa, rząd planuje wprowadzenie nowych przepisów do końca roku, który utoruje drogę usunie ostatnie wyroki które karali za homoseksualizm. Premier Justin Trudeau wydał oświadczenie w środę podczas podwieszenia flagi tęczowej i osób transpłciowy koło parlamentu. (CTV News)


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Przed meczem bejsbolu Dogers transpłciowa aktorka Dot Marie Jones i gejowski chór zaśpiewali hymn amerykański.


Nauczycielka niemiecka walczy z plagą nazistowskich symboli, a policja ją oskarża o niszczenie mienia za zamalowanie nazistowski symboli.


Shania Twain jej nowy singiel „Life’s About to Get Good” jej pierwszy album od 2002 roku.


Magazyn Paper sesja zdjęciowa z America Next Top Model i taniec z gwiazdami Nyle DiMarco, półnagi skakał na trampolinie


Gdy publiczność Oprah Winfrey krytykowali LGBT i mówią ona nie może być chrześcijanką i popierać praw LGBT. Oprah broni prawa LGBT miedzy chodzi o Ellen DeGeneres coming out, kiedy zagrała w serialu Ellen.Rząd Stanów Zjednoczonych nie wspomniał o homofobii w Czeczenii rozmowach z Rosją z Departamentem Stanu, Sekretarz Stanu Rex Tillerson, pytał pod przesłuchania kongresmen David Cicilline.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek o unieważnieniu "z efektem natychmiastowym" większości pojednawczych inicjatyw podjętych za rządów jego poprzednika, Baracka Obamy, wobec komunistycznego reżimu na Kubie. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz