niedziela, 18 czerwca 2017

Dania: Coraz więcej małżeństw homoseksualnych zawieranych jest w kościołach


Od 2012 roku, kiedy to Duński Kościół Narodowy zgodził się na udzielanie ślubów homoseksualistom przez duchownych, homoseksualistom udzielono 416 ślubów kościelnych. Z roku na rok liczba osób tej samej płci, które biorą ślub, rośnie.

Dane dotyczące liczby ślubów kościelnych udzielonych homoseksualistom pochodzą z duńskiego urzędu statystycznego. Z danych wynika, że w pierwszym roku, w którym homoseksualiści mogli stawać przed ołtarzem, w kościołach udzielono ślubów 51 parom jednopłciowym. W 2016 roku takich ślubów było już 2016. Z danych wynika też, że najczęściej małżeństwa homoseksualne zawierają w Danii kobiety. Z tego, że liczba związków małżeńskich zawieranych przez homoseksualistów w kościołach, jest coraz większa, cieszy się biskup Kopenhagi Peter Skov-Jakobsen. Duchowny podkreśla, że jedynie niewielka mniejszość księży w Danii wciąż opiera się przed udzielaniem ślubów homoseksualistom. Dodaje, że osoby takie są zwolnione z obowiązku udzielania takich ślubów, ale jeśli dany ksiądz odmówi homoseksualnej parze, jest ona kierowana do innego duchownego, który przeprowadzi ceremonię - zapewnia biskup. Biskup zapewnia też, że nikomu nie wolno odmówić prawa do zaślubin we własnej parafii. (RP.pl)


Śluby w Kościele odbywają na całym świecie każdego wierzącego LGBT marzenie wziąć ślub w kościele. Mimo w Polsce nie ma legalizacji związków jednopłciowy są w Polsce kościoły odbywają śluby jednopłciowe miedzy Reformowanym Kościele Katolickim.

Ślub jednopłciowy - Wilsona i Carmelo w Kościele międzywyznaniowym Riverside Church w Nowym JorkuPierwsze małżeństwo jednopłciowe w kościele Luterański Szweckim


Pierwsze małżeństwo jednopłciowe w kościele Luterańskim Norweskim tym roku


Kościele Middle Church odbywają śluby jednopłcioweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz