wtorek, 13 czerwca 2017

News: Nico Tortorella, Melissa Etheridge, Sejmowa cenzura, Sense8, Trans model, Piłka nożna, Dodgers ...


28-letni aktor Nico Tortorella: "Umawiam się z dziewczynami i umawiam się z mężczyznami - wygodnie czuję się gdzieś pod etykietką biseksualny. Ludzie są tak sztywni w sprawach miłości. Wciąż króluje jeden jej obraz - masz się zakochać, wziąć ślub z osobą innej płci, niż twoja oraz mieć dzieci. K..., dla wielu ludzi to wygląda inaczej!

Swoje przeszedłem. Wiedziałem coś o sobie już, gdy miałem 8 lat, a na seksualność w moim domu - wielkim włoskim domu z Chicago - był tylko jeden pomysł. Wszystko, co wychodziło poza wąskie ścieżki, którą "powinieneś" iść, uchodziło za po pierwsze moralnie złe, po drugie obrzydliwe.

Wytrzeźwienie z tego zajęło mi trochę czasu. Teraz wiem, że absolutnie nie mogę przepraszać i czuć się gorszy za to, jaki jestem. I nie zamierzam przepraszać ani się chować" (Replika)

W październiku ubiegłego roku, blisko rok po wyborach parlamentarnych, TNS zadał pytanie o największą siłę opozycyjną w Polsce. 9 proc. badanych odpowiedziało, że jest nią… Prawo i Sprawiedliwość. Mijają kolejne miesiące, ale część wyborców wciąż sprawia wrażenie, jakby Polską rządziła koalicja PO-PSL. (strajk.eu)

56-letnia wyoutowana wokalistka i super rockerka Melissa Etheridge zapytana, co powiedziałaby sobie młodej:

"Przede wszystkim powiedziałabym: nie martw się tak bardzo fryzurą, naprawdę! Wyluzuj trochę. Nie śpiesz się. Żyj w teraźniejszości, nie zadręczaj się przyszłością. Nie bądź taką marzycielką, skup się na tym co teraz, a nie na tym, co masz osiągnąć. Ciesz się samą tą podróżą, w której jesteś. Nie pozwól, by twoimi decyzjami rządził strach. Że nic się nie wydarzy, że wszystko przejdzie gdzieś obok ciebie...

Gdy się wyoutowałam publicznie w 1993 r., coming out jakby nie był opcją, w szafie siedzieli praktycznie wszyscy. Powszechne myślenie było, że wyjście z szafy = koniec kariery, bo wszyscy cię opuszczą. A ja doszłam do punktu, w którym pomyślałam: nie warto. Nie warto dalej bać się, że ludzie przestaną słuchać mej muzyki, jeśli dowiedzą się, że jestem lesbijką. Musiałam uwierzyć w siebie i pozbyć się tego strachu - i w życiu prywatnym, i publicznym. Jak już doszłam do tego, że , życie stało się całkiem inne" (Replika)


Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury.

W Sejmie właśnie odbywa się turniej debat historycznych dla liceów. Jego organizatorem jest IPN. Miała brać w nim udział drużyna z I SLO w Warszawie. Ale nie weźmie. Dlaczego? Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki: Parady Równości, Refugees Welcome, Nie dla Chaosu w Szkole i Razem. Okazało się, że chodzenie po Sejmie z nieprawomyślnymi przypinkami jest niemożliwe - straż marszałkowska zatrzymała uczniów już przy wejściu. Organizatorka z Instytutu Pamięci Narodowej poinformowała, że jeżeli nie zdejmą przypinek, nie zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w turnieju. Uczniowie odmówili. I za to zostali z konkursu wyrzuceni.

PiS daje młodym uczniom lekcję cenzury. W państwie rządzonym przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca na empatię, solidarność, troskę o drugiego człowieka. Albo wyznaje się poglądy jedynie słuszne, albo wypada się z gry. Gdyby obnosili się ze swoją sympatią do mordercy Łupaszki, siali nienawiść do uchodźców albo krzyczeli, że Unię Europejską należy zniszczyć, PiS przywitałby ich z otwartymi rękami.

Dwa tygodnie temu, podczas posiedzenia dzieci i młodzieży organizowanego przez Sejm w Dzień Dziecka, mogliśmy usłyszeć wypowiedzi ksenofobiczne, rasistowskie, pełne nienawiści i pogardy wobec innych. Dziś Instytut Pamięci Narodowej wyrzucił z Sejmu uczniów za to, że wierzą w prawa człowieka i zwykłą ludzką przyzwoitość - i nie boją się tego demonstrować.

Warszawscy uczniowie nie dali się spacyfikować PiSowskiej władzy. Wykazali się odwagą, której często brakuje w polskim Sejmie. Możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - Marcelina Zawisza z Partii Razem.


Kilka dni temu Netflix zadecydował, że serial Sense8 zostanie skasowany. W tej kwestii nie pomogą nawet petycje, które do włodarzy platformy chcieli wysyłać fani.

Ted Sarandos z firmy Netflix wyjawił prawdziwy powód skasowania seriali The Get Down i Sense8. W nawiązaniu do tego, ile wydajesz na serial, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy ludzie go oglądają? To bardzo tradycyjne podejście. Mam tu na myśli to, że wielkie i drogie widowisko dla równie wielkiej widowni jest wspaniałe. Jednak wielki i kosztowny serial dla małej liczby widzów nawet w naszym modelu jest nie do utrzymania na dłuższą metę. (Na Ekranie)

Benjamina Melzer pierwszy transpłciowy model który wystąpił magazynie Men’s Health, wystąpił też niemieckiej reklamie Mercedesa opowiada o swoim doświadczeniu, walce kim jest i zachęca być sobą nie wstydzić się kim jest. Jego rodzina, przyjaciele i dziewczyna wspierają go, on mówi nigdy nie żałował swojej decyzji zmiany płci.Amerykańska kobieca drużyna piłki nożnej będą grać w koszulka tęczowy pokazać wsparcie i akceptację dla osób LGBT, wielu piłkarek najlepszy to lesbijki miedzy innymi Megan Rapinoe też ona z koleżankami mówi co znaczy noszenie tych koszulek tym okresie.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Pinksixty Entertainment - historia Gay Pride


Organizacje praw człowieka oskarżają wojsko Korei Południowej o „polowania” w swoich szeregach na osoby homoseksualne.


Podczas meczu Dodgers baseballu, pojawiła się pary jednopłciowe w "pocałunku kamery", też z okazji miesiąca Pride wielu zostało zaproszono tęczowy koszulka.

„Teraz ja” – Gdyby ktoś powiedział, że to jest impreza podwyższonego ryzyka, to ja bym się nie skrzywił, bo nie można przechodzić obok tego, że świat się zmienił, ludzie są agresywni i pojedynczy człowiek może się doprowadzić do hekatomby – mówił o tegorocznym Przystanku Woodstock Zbigniew Hołdys w programie „Teraz ja!” w Nowa TV.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe