środa, 28 czerwca 2017

News: Angela Merkel, Nowy Jork, Prasa LGBT, Gus Kenworthy, Majka Jeżowska, Planned Parenthood, Syria, Linda Perry ...


Kanclerz Merkel wycofała się ze sprzeciwu w sprawie zrównania małżeństw jednopłciowych z małżeństwami heteroseksualnymi i zapowiedziała, że zezwoli, by posłowie CDU głosowali w Bundestagu zgodnie ze swym sumieniem.

CDU zmienia stanowisko wobec spornej kwestii małżeństw tej samej płci. Podczas dyskusji zorganizowanej wczoraj w Berlinie (26.06.2017) przez redakcję kobiecego magazynu "Brigitte", Angela Merkel powiedziała, że życzy sobie, aby decyzję zrównującą w prawach związki homoseksualne z małżeństwami heteroseksualnymi "podjęto raczej zgodnie z sumieniem posłów CDU niż w oparciu o dyscyplinę partyjną".

W praktyce oznacza to wprowadzenie także w Niemczech przepisów zrównujących małżeństwa osób tej samej płci z małżeństwami mieszanymi, ponieważ zwolnienie posłów chadeckich z obowiązku przestrzegania dyscypliny partyjnej daje większość zwolennikom takiego rozwiązania. Za wprowadzeniem równości małżeństw opowiadają się od dawna SPD, Zieloni, FDP i partia Lewica. Unia CDU/CSU była do tej pory jedynym ugrupowaniem politycznym w Niemczech sprzeciwiającym się przyznaniu pełni praw małżeństwom jednopłciowym.

Do głosowania w Bundestagu w tej sprawie powinno dojść jeszcze przed letnią przerwą w obradach parlamentu. Poseł Zielonych Volker Beck zaapelował do kanclerz Merkel aby nastąpiło to już w tym tygodniu. Jego zdaniem niemieckie społeczeństwo sobie tego życzy, a ponadto szybkie uchwalenie ustawy zrównującej małżeństwa homoseksualne z heteroseksualnymi pozwoliłoby wyłączyć ten temat z walki wyborczej.

Część niemieckich komentatorów politycznych sugeruje, że nagła zmiana stanowiska kanclerz Merkel podyktowana jest względami politycznymi. Na zjeździe SPD w Dortmundzie w niedzielę 25 czerwca jej przewodniczący i kandydat na kanclerza Martin Schulz oświadczył, że nie podpisze żadnej umowy koalicyjnej jeśli nie będzie ona obejmować zagadnienia równości małżeństw. Takie samo stanowisko zajmują partie Zielonych i FDP.

W kampanii wyborczej do Bundestagu przed czterema laty Merkel sprzeciwiała się adoptowaniu dzieci przez małżeństwa jednopłciowe zasłaniając się dobrem dziecka. Na zmianę jej stanowiska wpłynęła wizyta w jej okręgu wyborczym u pary lesbijek wychowujących wspólnie ośmioro adoptowanych dzieci. Jak powiedziała, "skoro tamtejszy urząd ds. dzieci i młodzieży powierza parze lesbijek ośmioro dzieci, to państwo nie może sprzeciwiać się takim adopcjom argumentując, że są one niezgodne z dobrem dzieci".

Od 2001 pary roku homoseksualne w Niemczech mogły zarejestrować swój związek, co dawało im przywileje dotyczące prawa spadkowego i podatkowego, nie mogły jednak adoptować dzieci. W 2015 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję uznającą prawo osób homoseksualnych do małżeństwa jako prawo obywatelskie i prawo człowieka - Deutsche Welle.

W Nowym Jorku powstanie pierwszy oficjalny pomnik lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Dziewięć głazów przecinanych grubymi taflami szkła, które działają jak pryzmat i mogą wytwarzać tęczę, stanie nad rzeką Hudson. (Gazeta Wyborcza)

Biura Budżetowego Kongresu opublikowali raport na temat projektu ustawy republikanów chcą uchylić i zastąpić Obamacare swoją reformą zdrowia.

Że cztery miliony ludzi stracą ubezpieczenie zapewniane przez pracodawcę w 2018 roku na mocy ustawy, ale to nie wszystko. Patrząc szerzej na przewiduje, że 15 milionów amerykanów więcej będzie brak nieubezpieczania zdrowotnego przyszłym roku na podstawie ustawy Senatu USA, później 10 milionów. (The Hill) Wcześniej sam John Oliver w swoim programie problemy nowej ustawy.

Dodam wiele osób LGBT biedne najbardziej narażone będą osoby transpłciowe które już mają problem będę mieć problem ubezpieczeniem. Prawica amerykańska jest za tym służba zdrowotna być dla bogaty, a nie masz pieniędzy to umieraj.  Jeszcze gorzej wielu lekarze odmawiają leczenie tylko z powodu religijny. Podobnie w Polsce idzie służba zdrowia dla bogaty.

Prasa LGBT do przeczytania: Lavender MagazineThe Fight Magazine, Fuse Magazine wersja lesbijska i gejowska, GScene, Wire Magazine, Boston Spirit MagazineDavid Atlanta, Boyz Magazine, QX MagazineGet Out! Magazine, numer płatny Attitude Magazine na okładce aktor Daniel Newman znany z The Walking Dead i Gay Times na okładce aktor Tommy Dorfman znany z serialu Trzynaście powodów. Dla dorosły QX Men i Dirty Boyz.

Kłamstwa prawicowy katolicki mediów o rzekomy atakach islamistów na obywateli Europy. Wiele z tego są kłamstwa, ale głupi lud do kupuje. Jak np „Grupka islamskich imigrantów usiłuje zgwałcić kobietę na bliżej niezidentyfikowanym dworcu w Europie. Próbę gwałtu udaremnili ochroniarze.”

Czytelnicy pytają, czy to prawda? Odpowiadam: tak, to prawda, ale... nie „grupka islamskich imigrantów”, tylko Czechów znanych z imienia i nazwiska: Jakub Boho, Petr Goral i Lukáš Molk, nie „zgwałcić”, tylko pobić i odebrać narkotyki oraz pieniądze, nie „na bliżej niezidentyfikowanym dworcu w Europie”, tylko przed komisariatem policji w Pradze i nie „ochroniarze”, tylko policjanci. (Jacek Pomykalski)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Gus Kenworthy odbiera nagrodę od HRC


Majka Jeżowska w Pudelek show zdradziła, że walczy o tolerancję w Polsce. Wokalistka przekonuje, że homoseksualiści to fantastyczni ludzie.


Brooke jest tylko jednym z wielu osób LGBTQ będzie poszkodowanych przez prawicę ich uchylenie ustawy "Affordable Care". Odebranie funduszów Planned Parenthood, która zapewnia bezpieczne, niedrogie opiekę zdrowotną dla 2,5 mln osób rocznie. Która obejmuje ponad 4,2 mln badań oraz leczenia chorób przenoszonych drogą płciową i ponad 650.000 testów w kierunku HIV.

Planned Parenthood jest również jednym z największych w kraju dostawców opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych. Brooke, „Atak na jednego z nas jest atakiem na wszystkich”. Musimy w społeczności LGBTQ stanąć razem, a to oznacza, wspieranie Planned Parenthood."


Producentki muzyczne kobiety w przemyśle muzycznym jest mało, stanowią one mniej niż 5 procent co oznacza prawie każdy utwór, który słychać jest napisany i stworzony przez mężczyzn. Kobiety zaczynają walczyć swoje miejsce miedzy innymi Linda Perry.


Vice News HBO program dotyczące wojnie w Syrii i ucieczce tysiące osób jak są zdeterminowani uciekać z wojny terenów, dodatkowo przez skrajny fanatyków religijny islamski, jak prawica wykorzystuje do ataków na muzułmanów.


Edukacja seksualna po szwedzku w Pytaniu na Śniadanie


- Władza zamiast mówić do bandytów "idziemy po was", mówi: wasze ataki na ludzi krytycznych wobec władzy są usprawiedliwione. Bardzo to smutne - ocenia Dominika Wielowieyska. Dziennikarka zwróciła uwagę, że PiS do tej pory nie przeprosiło za wypowiedź Beaty Mazurek.


- Przy obliczaniu niby dobrych rzeczy, w tym wycinku nazwanym mylnie budżetem państwa, bierze się pod uwagę przejściowy efekt, a "przejściowy" z definicji nie trwa - ostrzega Leszek Balcerowicz. Tak były wicepremier i minister finansów, komentuje entuzjazm rządzących zadowolonych z kondycji obecnego budżetu."500+ to 500 złotych długu na każde dziecko" - Kamila Gasiuk-Pihowicz


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz