niedziela, 18 czerwca 2017

Chrześcijanie LGBT, chrześcijaństwo wobec LGBT: panel dyskusyjny


Nawiązując do sformułowanej kilka lat temu rekomendacji Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego zalecającej zajęcie się problematyką LGBT+, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie zaprasza na panel dyskusyjny, w którym przyjrzymy się sytuacji osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych itd. w Kościołach.

Panel odbędzie się w niedzielę 2 lipca br., po nabożeństwie, o godzinie 12.00 (możliwe niewielkie opóźnienie, jeśli nabożeństwo się przeciągnie).

Miejsce: Dom parafialny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, al. Solidarności 76a (drugi budynek na lewo od kościoła, przy ulicy, z trójkątnym frontonem i schodkami).

Godzina: 12.00 (po nabożeństwie). Jeśli nabożeństwo nieco się przeciągnie, prosimy wszystkich o cierpliwość. Oczywiście wszyscy są serdecznie zaproszeni na nabożeństwo o godzinie 10.30).

Panel otworzy proboszcz Michał Jabłoński.

Paneliści:
Marcin Dzierżanowski - dziennikarz, obecnie współkierujący grupą Wiara i Tęcza, zajmujący się między innymi problematyką sytuacji osób wierzących LGBT w różnych Kościołach.

dr hab. Dorota Hall, prof. IFiS PAN antropolożka kultury, doktor habilitowana socjologii, profesor w Zakładzie Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki „W poszukiwaniu miejsca – chrześcijanie LGBT w Polsce”.

dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. CHAT doktor habilitowana nauk teologicznych, profesor w Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego ChAT; prowadzi zajęcia z języka greckiego, Wstępu do Nowego Testamentu oraz Egzegezy Nowego Testamentu.

Moderacja: Łukasz Skurczyński - Koordynacja: Paulina Osińska

Ponieważ organizatorom zależy na szerokim dialogu, prosimy zainteresowanych o nadsyłanie pytań. Jeśli paneliści nie będą mogli odpowiedzieć na wszystkie, zostaną wybrane te, które zdaniem organizatorów i panelistów są szczególnie ważne. Prosimy o przesyłanie pytań na adres e-mail: koordynatorwydarzenia@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz