niedziela, 4 czerwca 2017

Byciem LGBT w świecie arabskim


Muzułmańska organizacja z Niemiec cytuje Koran w obronie miłości gejów i lesbijek. Uważają, że nie ma żadnego powodu, by zakazywać małżeństw jednopłciowych. The Liberal Islamic Association wygłosiło swoje postulaty akurat 17 maja – w dzień, kiedy cały świat integruje się, mówiąc nie homofobii, bifobii i transfobii.

Organizacja powołuje się na cytat: „I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie”.

W polskim tłumaczeniu jest słowo „żony”, a angielskim – „mates”. Członkowie organizacji uważają, że w oryginalnym Koranie nie ma mowy o rozróżnieniu płci, użyto natomiast słowa „azwadsch”, oznaczającego partnera/-kę.

Uważają, że podstawą udanego związku jest miłość i równość. Małżeństwo to „prywatny kontrakt”, który nie może być tworzony na podstawie płci. Liczy się, by był to związek, w którym jeden z partnerów to muzułmanin/muzułmanka i świadomość, że biorą za siebie odpowiedzialność i zgadzają się na obowiązki, które na nich będą ciążyć, gdy zawierają związek małżeński.

Bronią również adopcji dzieci przez pary homoseksualne: „Dzieci potrzebują przede wszystkim miłości, stabilności emocjonalnej, opieki i troski – a to mogą im zapewnić rodzice tej samej płci”.

„Jeśli uważasz, że głównym celem małżeństwa jest prokreacja i potomstwo – musisz zakazać małżeństwa dla osób starszych i bezpłodnych” – grzmią.

Niemcy, pomimo otwartości i wysokiego poziomu tolerancji, wciąż nie mają małżeństw jednopłciowych i równego prawa do adopcji dzieci. Tym bardziej cieszy nas głos społeczności muzułmańskiej – czas na zmiany. (Queer.pl)

Muzułmanie mają ten sam problem co chrześcijanie, jest wiele odmian religii. Niemcy nie są pierwsze wiele odmian islamu akceptuje i najgorsze każdy kraj islamski inaczej, np na dwa kraje fanatyczne w Arabii Saudyjskiej transpłciowość zakazana i śmierć przysługuje ale już Iranie jest ok być transpłciowy, za to homoseksualizm obydwu zakazany.

Wnuk słynnego amanta z Hollywood Omara Sharifa, Omar Sharif Jr. też jest gejem mimo według oficjalny kraj Egipt nie w prawie nic zakaz homoseksualizmu, ale jest prześladowanie.

Islam i chrześcijaństwo może podobnie jedni przyjmują osób jedne wyrzucają i mordują. Nawet w Polsce mamy LGBT muzułmanów, jak jedna z ikon działaczy seniorów który zaczynał ruch gejowski w Polsce, Sławek Starosta.

Ludovic-Mohamed Zahed który jest imamem i gejem, który w Francji założył meczet dla inności miedzy innymi dla LGBTHistoria Khalida, pochodzi z rodziny uchodźców palestyński mieszka w Ameryce opowiada jak wiele lat siedział w szafie, ale już nie mógł dalej żyć w tym kłamstwie.Dokument "Gay Muslims" opowieść LGBT Muzułmanów


Drag queen muzułmanin który wiele razy dostaje pogróżki od fundamentalistów za to jest gejem i drag queenGej imam z Iranu musiał uciekać z swojego kraju przed aresztowaniem i prześladowaniemKrótki film dokumentalny o irackich uchodźcach LGBT, którzy uciekli do Syrii, paradoks jest taki teraz muszą uciekać z tego kraju do inny krajów na zachód.


Farouk El-Khaki, działacz na rzecz praw człowieka i prawnik, pomógł z ponad 100 krajów poszukiwania status uchodźcy w Kanadzie. Otworzył meczet dla inności miedzy innymi dla LGBT.


Być LGBT w Albańskim, który jest krajem większości muzułmańskiej


Historia HasanaIrshad Manji pisarka lesbijka i muzułmanka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz