piątek, 30 czerwca 2017

News: Niemcy, Równość małżeństw, Finlandia, Ana Brnabic, Beata Kozidrak, Szczepionki, Kościół katolicki ...


Nawet 83 proc. Niemców popiera równość małżeńską. Jednak dotąd Angela Merkel uważała, że jest to związek mężczyzny i kobiety. Właśnie ogłosiła, że zmieniła zdanie.

Tyle że nowa sytuacja nie wynika bynajmniej ze zmiany ideologicznych przekonań w łonie CDU, czy samej kanclerz, nie jest ani rezultatem dyskusji wewnątrzpartyjnej, ani też nagłego obudzenia się poczucia sprawiedliwości w obydwu rządzących ugrupowaniach. Przyczyną jest najzwyklejsza rachuba polityczna, kategoria wyjątkowo niezwykła, pojemna i wrażliwa na sygnały z zewnątrz, szczególnie w okresie walki wyborczej.

Najpierw bowiem Partia Zielonych, która najodważniej od lat kruszy kopię o małżeństwa jednopłciowe, postanowiła, że to zagadnienie wyniesie jako warunek przystąpienia do tworzenia rządu koalicyjnego, jaki powstanie po wrześniowych wyborach. W jej ślady poszli liberałowie z FDP, a w końcu socjaldemokraci Martina Schulza.

Przyjęcie projektu ustawy uchodzi za przesądzone, pomimo że siostrzana partia Merkel z Bawarii, bardziej od niej konserwatywna CSU, już zapowiedziała odrzucenie projektu. Przeciwko wypowiedział się też przewodniczący episkopatu Niemiec kardynał Marx z Monachium. (Gazeta.pl)

Parlament Europejski proponuje, by wszystkie kraje UE wprowadziły obowiązkowy czteromiesięczny urlop rodzicielski dla ojców. Obecnie mężczyźni w Polsce tak mało angażują się w opiekę nad dziećmi, że utrudnia to sytuację kobiet na rynku pracy. A senator z PiS na to, że od opieki mężczyzna przestaje być mężczyzną i odechciewa mu się bronić Europy przed islamem

Przyjęcie unijnej dyrektywy oznaczałoby, że matkom przysługiwałoby maksymalnie osiem miesięcy płatnego urlopu, a ojcom minimum cztery. Gdyby mężczyzna spędził z dzieckiem mniej niż cztery miesiące – urlop by przepadał. Unia chciała w ten sposób poprawić sytuację matek na rynku pracy, która znacznie pogarsza się w momencie opuszczenia go na rok.

Zarówno Sejm, jak i Senat przyjęły uchwałę wyrażającą negatywną opinię o dyrektywie. Za uchwałą było 281 posłów, przeciw – 148 , a wstrzymały się 4 osoby. W Senacie nie było lepiej – 59 senatorów za, 8 przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu.

„To, że w Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, wiąże się, niestety, także z tym, że kobiety przestają być kobietami. To się jakby zjeżdża. Efekt jest taki, że wchodzi islam z „prawdziwymi mężczyznami”. Chcecie państwo tutaj mieć taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce po prostu kobiety i mężczyzn. Bo tak urządziła to natura, a właściwie Bóg” – perorował senator Jerzy Czerwiński z PiS. (Oko Press)

Na to pytanie odpowiedź znalazła działająca w Finlandii organizacja rządowa Culture for All, która przedstawiła projekt neutralnego płciowo symbolu do oznaczania miejsc w przestrzeni publicznej.

Symbol ma wskazywać, że dana toaleta, bądź przebieralnia przeznaczona jest dla osób obu płci - w tym dla osób, które nie identyfikują się z żadną - wyjaśniają przedstawiciele organizacji. (RP.pl)

Były przewodniczący rady miasta w Markach, a do niedawna akredytowany w Brukseli asystent europosła PiS jest oskarżony m.in. o zmuszanie swojej żony do prostytucji. (gazeta.pl)

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS)  orzekł we wtorek, niektóre zwolnienia podatkowe dla Kościoła katolickiego w Hiszpanii może być niezgodna z prawem jako pomoc państwa. (Politico)

Parlament Serbski zatwierdził, Ana Brnabic na stanowisko na premiera, czyniąc ją pierwszą kobietą i pierwszą lesbijką w tym kraju. Za kandydaturą Brnabić głosowało 157 posłów, a 55 było przeciw.

Brnabić ma małe doświadczenie rządowe: od sierpnia 2016 r. zasiadała na stanowisku ministra administracji publicznej i samorządów, a wcześniej przewodniczyła rządowej Radzie Innowacyjnej Przedsiębiorczości i Technologii Informatycznych. Przed podjęciem kariery publicznej, przyszła premier pracowała w organizacjach pozarządowych i konsultingu, tam także skupiając się na innowacyjnych technologiach i wsparciu dla przedsiębiorców.

Reakcje: Premier formalnie władzę obejmie dopiero w piątek 30 czerwca. Mimo to analitycy już oceniają, że będzie ona słabym szefem rządu, podporządkowanym prezydentowi.

Niektóre organizacje praw człowieka okrzyknęły mianowanie sukcesem ujawnioną lesbijkę szefem rządu w kraju, gdzie osoby LGBTQ spotykają się z dyskryminacją, nękaniem i przemocy w sposób regularnie. Inni mieli mieszane reakcje wierzą jej powołanie jest próbą przedstawiać Serbię jako kraj tolerancyjny wobec mniejszości i są gotowi do przystąpienia do UE, dla których Serbia jest obecnie kandydatem.

Goran Miletić z organizacji pozarządowej Civil Rights Defenders stwierdził, że nominacja Brnabić miała poprawić wizerunek Serbii w oczach Zachodu, który był sceptycznie nastawiony do przestrzegania równouprawnienia mniejszości seksualnych w Serbii. Homoseksualna i technokratyczna premier ma polepszyć obraz Serbii.

Jednocześnie premier, jako polityk bezpartyjna ma słabe oparcie w koalicji rządowej. Ta pozostaje pod kontrolą Vučić, który nie zrezygnował z członkostwa w SNS i trzyma partię żelazną ręką.

Pomimo powszechnej homofobii w Serbii, sama Brnabic jako minister, a teraz jako premier nie zrobiła wiele żeby Serbia była mniej homofobiczna. Ona bagatelizowała swoją seksualność w przeszłości takich jak kiedy oznajmiła w wywiadzie, że „nie jestem rzeczniczką społeczności LGBT ... . I nie chce być napiętnowana jako minister homoseksualizmu”.

Homoseksualizm przestał prawnie uznany za chorobę w Serbii dopiero w 2008 roku, jeszcze w 2010 roku badania wykazały, że dwie trzecie Serbów nadal uważa homoseksualizm za chorobę. Pary homoseksualne i transpłciowe osoby nie mają ochrony prawnej w Serbii.

Marko Karadzic, jest ostrożny mówiąc, pomimo tych zachęcających i stopniowy rozwoju kraju. „Serbia pozostaje daleko z prawami dla mniejszości, w tym osób LGBTQ i Romów”, powiedział. „Wiele pozostaje do zrobienia, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawa dla tym grupom.” (HRC/euractiv)

Pinksixty News wiadomości LGBT


O wzroście akceptacji dla małżeństw jednopłciowych i art. 18 Konstytucji w programie Tak Jest rozmawiali Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego i Tymoteusz Zych z Ordo Iuris!


Cristiano Ronaldo został po raz drugi ojcem. Tym razem surogatka urodziła mu bliźniaki, przyszły na świat 11 czerwca 2017 roku. To chłopiec i dziewczynka. Otrzymały imiona Eva i Mateo. Cristiano Ronaldo ma już starszego syna, Cristiano Ronaldo Juniora, który urodził się 17 czerwca, nie dawno skończył 7 lat. Piłkarz nigdy nie ujawnił personaliów jego matki oraz obecnej.


"Wcale nie dałam poparcia, jestem po prostu człowiekiem, który lubi patrzeć na ludzi szczęśliwych i jeśli ktoś wybiera taką, a nie inną drogę w swoim życiu szukając szczęścia, bo każdy z nas szuka szczęścia, miłości, swojego miejsca na ziemi, więc nie zamykajmy się na ludzi" - powiedziała w programie Onet Rano Beata Kozidrak.


John Oliver w swoim programie na temat szczepień dzieci, jak nie tylko w USA histeria prawicy nie chcą zaszczepić dzieci i w Polsce, ostatnio jedna wmawiała w Polsce szczepionki powodują homoseksualizm. Oliver pokazuje większość spiski że szczepionki zagrażają dzieciom opala.


Kazimiera Szczuka - Ostatnie wydarzenia związane z akcją „Niech nas zobaczą” uświadomiły nam skalę nietolerancji, lęku i wewnętrznej cenzury w naszym kraju.


Wielkie hallo ekstremiści chrześcijańscy sprzeciwiają małżeństw homoseksualny po nie są moralne, ale wychodzi na to w USA dzieci mogą wychodzić za mąż i za gwałcicieli, wmawia się że nasze związki niszczą rodzinę, ale nie popatrzą na swoje heteroseksualne dzieci i jeszcze ci obrońcy rodziny wmawiają że pozwoli się na małżeństwa homoseksualne to za chwilę będą zalegalizowane małżeństwa dzieckiem, ale one już są hipokryci, wcześniej niż pozwoliło gejom i lesbijkom wziąć śluby.

W roku 1970 Sherry Johnson miała 10 lat, kiedy po raz pierwszy została zgwałcona przez członka swojego kościoła w Tampa na Florydzie. Po zajściu w ciążę, została zmuszona w wieku 11 do poślubienia swojego gwałciciela przez rodziców i społeczność kościelną. Była żoną swojego 20-letniego oprawcy. Sherry miała jeszcze z nim pięcioro dzieci, zanim mogła złożyć wniosek o rozwód, kiedy miała 18 lat. Chociaż to było prawie pięć lat temu, ale prawo, które pozwoliło jej wyjść za mąż wielu stanach do tej pory są zmuszane dziewczynki poślubienia.

Małżeństwa wśród dzieci w USA to nie jest rzadkością i jeszcze zmusza się dzieci do ślubów. Według Unchained ponad 167.000 młodych osób w wieku poniżej 17  pobrali się w 38 stanach w latach 2000 i 2010. W przypadku pozostałych 12 stanach, dane nie są dostępne.


Bliski współpracownik papieża Franciszka kardynał George Pell został oskarżony o wielokrotne molestowanie seksualne - poinformowała policja z australijskiego stanu Wiktoria. To najwyższy do tej pory rangą watykański urzędnik, któremu postawiono takie zarzuty. (TVN24)Gdy Szymon był w gimnazjum, zainteresował się nim ksiądz. Ich „związek” trwał 15 lat. Teraz mężczyzna szuka pomocy, sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Dla TVN Uwaga opowiedział swoją wstrząsającą historię.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz