czwartek, 22 czerwca 2017

News: Rapper Raury, TransFuzja, HRC, Robin Roberts, NFL, Elżbieta II, Norwegia, Luksemburg ...


"Robert uczynił mnie gorszym i lepszym. Razem robiliśmy rzeczy, których nie mieliśmy odwagi robić osobno. Dobre i złe. (...)

Jestem ja i on, raz w roku, nad rzeką, my i kilka piw, dwie paczki fajek. Nic nie jest właściwe ani nieodpowiednie. Jest, jak jest. Znamy się od ośmiu lat i spotkałem go najwyżej dziesięć razy. Dziesięć razy w życiu wystarcza, żeby siedział mi z tyłu głowy przez 364 dni w roku, a ten ostatni, 365., spędzamy razem. Opuszczam swój Wrocław, a on Łódź, przyjeżdżamy do rodzinnego miasteczka z rzeką, objadamy się w Wigilię, odpakowujemy prezenty, każdy z własną rodziną. Potem szukamy wymówki i znikamy. (...)

Przez osiem lat przyjaźnimy się w sekrecie, a każde spotkanie zostawia trwały ślad, poczucie winy. Właściwie tylko rozmawiamy. Ja opowiadam mu o swoim chłopaku, a on o swoim. Jest nam dobrze z naszymi partnerami. Mnie od sześciu, jemu od pięciu lat. Ale potem zjawiamy się tu, pod mostem, tuż przy leniwej rzece. Marzniemy, pijemy, palimy. Te wszystkie tematy, których starannie unikamy, to właśnie one są naszą małą zbrodnią. To tak, jakby poza naszą świadomością toczyła się druga rozmowa, ta prawdziwa. Wiem, czego Robert ode mnie chce, ale nigdy o to nie spyta. On wie, że bym się zgodził. Jednak mamy albo za mało odwagi, albo za dużo rozumu.(...)

Nie jesteśmy już nastolatkami. Mamy 28 i 26 lat. Mamy kariery, partnerów, plany, zupełnie różne, osobne życia. Nic nas nie łączy, nie mamy nawet wspólnych znajomych. Ja jestem tłumaczem, on woli IT. Ja nie umiem ugotować jajka na twardo, on stale kręci się w kuchni. Ja czuję się winny, spędzając piątkowy wieczór w domu, dla niego to opcja idealna. Krępuję się przy matce mojego chłopaka, a on z Jadźką, matką swojego, i jej koleżankami gra w karty. Kiedy ja myślę o oszczędnościach na czarną godzinę, on zaczyna grać na giełdzie.(...)

Dwa lata temu zaczął się inaczej czesać, rok temu zmienił rurki na standardowe dżinsy. Ja po raz pierwszy pokażę mu się w okularach. (...) Tamtego wieczoru po raz pierwszy widziałem prawdziwe przerażenie. (...) Na początku mnie to bawiło, potem zmartwiło. Pomyślałem, że ten chłopak ma poważne problemy, że nieprędko sam się zaakceptuje, może nigdy z nikim nie będzie, a nawet jeśli, to czeka go długa droga. Widziałem, jaką poczuł ulgę, gdy się żegnaliśmy. Wróciłem do domu, przekonany, że już nigdy więcej go nie zobaczę. Odezwał się rok później i wtedy już wybraliśmy inne miejsce, które z biegiem lat zaczęliśmy nazywać naszym. (...) To wtedy i tylko wtedy, choć miałem już chłopaka, całowaliśmy się. Byłem jego pierwszym. (...)

Robert kocha swojego Michała. Ja kocham Wojtka. Jesteśmy zadowoleni, przechwalamy się, walczymy o tytuł tego szczęśliwszego. Gdy już znika pół butelki whisky, zaczynam mówić wszystko, co tak skrzętnie ukrywałem przed światem przez ostatnie miesiące. Teraz to beztrosko wypaplam zaskoczony swoją wylewnością. On robi tak samo. Czasem przeprasza za wygadywanie głupot, jego problemy wydają mu się błahe i nieciekawe, ale ja lubię o nich słuchać. (...) - Gazeta Wyborcza.

Para gejów Nick Cardello i Kurt English są ze sobą od 25 lat odtworzyli swoje zdjęcie z lat młodych roku 1993 podczas marszu na Waszyngton i tym roku.

Słodkie zdjęcie pokazuje że miłość nasza jest piękna. „Bycie publicznie, może nie jest tak wielką sprawą. Ale obawa jak wielu osób LGBTQ ma problemy samobójcze. Jeżeli nie mogą odnosić się i pokazywać, czują się odizolowany. Ważne jest, aby te zdjęcia pokazują nie jesteś sam.” (BuzzFeed)

Jak podaje portal The Local Norway, w Oslo ma powstać specjalny meczet, który będzie przyjazny dla osób homoseksualnych. Ponadto, imamami w świątyni będą mogły być kobiety.

Norweski meczet nie będzie jedyną tego typu świątynią na świecie. W ubiegłym tygodniu w Berlinie otwarto liberalny meczet, w którym kobiety mogą zostać imamami i modlić się wspólnie z mężczyznami. Podobna placówka istnieje również w Kopenhadze - Wprost.

Atlanty rapper Raury zaprotestował podczas pokazu mody Dolce i Gabbana, za swoje zachowania miedzy innymi ataki na rodziny jednopłciowe, projektowanie dla pierwszej damy USA. (GQ)

- Pod koniec roku trzeba będzie Polsce i Węgrom zadać pytanie, czy chcą zostać w Unii Europejskiej i będą przestrzegać jej zasad, czy pójdą swoją drogą - zapowiedział luksemburski minister spraw zagranicznych Jean Asselborn. Sytuację w Polsce nazwał katastrofą. (Gazeta Wyborcza)

Wcześniej premier Luksemburga Xavier Bettel "Jeśli każdy będzie miał swoją własną solidarność oznacza to koniec Unii Europejskiej. Dla nas, dla krajów Beneluksu, prawo mniejszości, rządy prawa, prawa opozycji, prawa dziennikarzy to część europejskiego DNA" - mówił w trakcie konferencji prasowej w Warszawie.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 23 czerwca (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem). Spotkanie trwa do godz. 21.00 (z 15-minutową przerwą).

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker.

Najbliższe spotkanie trójmiejskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbędzie się w sobotę 24 czerwca o godz. 17.00 w Gdańsku w siedzibie Stowarzyszenia Tolerado przy ul. Miszewskiego 17 (w lokalu na pierwszym piętrze).

Spotkania te mają służyć temu, aby stworzyć okazję do poznania innych osób w podobnej sytuacji, przekonać się, że nie jest się samotną wyspą, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami. Skierowane są do wszystkich osób transpłciowych (transseksualnych, transgenderowych, transwestytycznych, niebinarnych itp.) oraz ich bliskich. Zapraszamy.

Kampania HRC dotyczące ograniczenie broni palnej w USA, przez którą ginie wiele osób nie tylko przez ataki terrorystyczne ale też przestępstwa, kłótnie domowe.


Robin Roberts dziennikarka stacji ABC porannego programu Good Morning America, odbiera nagrodę HRC za widoczność swoją w media.


Były gracz NFL Ryan O'Callaghan wychodzi z szafy, dla Out Sports mówi że kiedy skończy gracz w NFL to popełni samobójstwo. Po nie widział innej opcji życia, wiele razy słyszał obraźliwe homofobiczne słowa. Słuchał to od wśród swoi przyjaciół i też rodziny.

Dorastał w konserwatywnej homofobicznej rodzinie i otoczeniu, było jemu trudno zaakceptować kim jest. Mówi piłka jest dobrym miejscem ukrywać się i żyć w szafie. Po kontuzji kilku wiedział to już koniec w sporcie. Nadużywał środki przeciwbólowe, bez wątpienia. Pomogło to z bólem z urazów, a także z bólem bycia gejem.

Dzięki psychoterapii i kilku osób, zaczął akceptować się i wychodzić na prostą ścieżkę. Kiedy powiedział rodzinie że jest gejem, mimo nie byli zadowoleni i dowiedzieli się chciał zabić, jakoś zaakceptowali go.


Działacze LGBT i sojusznicy protestują przeciwko konferencji o terapii leczenie homoseksualizmu, w San Diego. Konferencje organizuje Restored Hope Network, która powstała po upadku Exodus kiedy przyznali że terapia nie działa i szkodzi. Ale też wśród proteście brali udział chrześcijanie i duchowni którzy mówią terapia szkodzi.

Jeszcze dodam kto jest szefową Restored Hope Network Anne Paulk jest to eks żona byłego działacza "eks gejów" Johna Paulka który sam dziś mówi że terapia leczenie homoseksualizmu nie działa, która szkodzi bardzo. Wiele lat okłamywał wszystkich że wyleczył się on i jego eks żona reklamowali terapie leczenia homoseksualizmu. Sama nadal twierdzi że jest byłą lesbijką, jak to cudownie wyleczyła się z homoseksualizmu miedzy innymi przez modlitwę.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła w środę formalnie nową sesję brytyjskiego parlamentu, wygłaszając mowę tronową zawierającą kluczowe plany rządu na kolejny rok. Królowa Elżbieta II w parlamencie miedzy innymi zapewniła do ochrony przed dyskryminacją osób LGBT. "Mój rząd będzie dalej postępy w celu usunięcia dyskryminacji osób na podstawie rasy, wiarę, płeć, niepełnosprawność lub orientację seksualną."


Kim Kardashian gościła w programie The View co miała do powiedzenia na temat jej relacją Caitlyn Jenner, dziś Cait atakuje byłą żonę i dzieci.


Super kobieta Wonder Woman jest jedną ikon w społeczności LGBTQ. MTV News wyjaśnia dlaczego.Prywatna szkoła chrześcijańska staje się centralnym punktem debaty nad tym, czy szkoły, które finansowane są przez podatników mogą dyskryminować dzieci LGBT lub niepełnosprawnych.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz