sobota, 24 czerwca 2017

News: Homofobiczne plakaty, Eksperyment dialog, Niemcy, Jim Obergefell, Filipiny, Gay USA, James Corden ...


Ta homofobiczna „wystawa” jest nam wszystkim dobrze znana. Podobnie jak pan Cameron, którego „badania” stoją u jej podstaw, a o których wiarygodności pisaliśmy już wielokrotnie (mnw.org.pl/cameron).

Krótkie przypomnienie dla szczęśliwców, którzy do tej pory z banerami się nie spotkali - głoszą one m.in., że „70-78 proc. homoseksualistów choruje na choroby weneryczne”, „homoseksualiści żyją średnio 15-20 lat krócej” i ostatecznie, że „homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu”.

„Wystawa” pojawiła się w wielu miastach na zaproszenie ich włodarzy. Z części z nich znikała pod osłoną nocy, a w Kielcach banery zostały zniszczone za dnia - w trakcie Czarnego Protestu. O zniszczenie legalnej wystawy oskarżono cztery osoby, a sprawa trafiła do sądu.

Jeden z „niszczących”, pan Kamil, wyjaśniał w sądzie, że banery niszczył umyślnie. - Nie ma mojej zgody na zamieszczanie takich obrzydliwych i kłamliwych treści w przestrzeni publicznej. Mam wśród znajomych osoby homoseksualne i wiem, jak ich to zabolało - stwierdził. Wcześniej interweniował w sprawie wystawy u władz miasta. Bezskutecznie.

- Czy miał pan świadomość, że ta wystawa jest legalna? – pytał sędzia innego obwinionego, pana Konrada. - Tak. I to mnie właśnie najbardziej zdenerwowało, że takie barbarzyństwo jest legalne - odpowiedział.

Kolejna osoba, pani Agnieszka, tłumaczyła sądowi, że nie przyszła na rynek z zamiarem zniszczenia banerów, ale gdy zobaczyła, co się dzieje, „poczuła zryw dobra nad złem”. Dodała, że kiedy nie wiadomo, jak się zachować, należy zachować się przyzwoicie.

Te wszystkie słowa, wygłoszone przed obliczem sądu, to wyraz ogromnej odwagi i akt solidarności z osobami LGBT+. Dziękujemy Wam za to! Następna rozprawa odbędzie się dopiero 13 listopada. (Miłość Nie Wyklucza)

Zapraszamy serdecznie na finał Eksperymentu: dialog, w ramach którego zaprezentujemy prace od dwóch miesięcy powstające we współpracy ze społecznością muzułmańską, grupą młodych katolików i katoliczek oraz młodzieżą LGBT+. A to wszystko w jednym dniu, o jednej godzinie, w samym centrum placu negocjowania Wolności.

Siedmioro artystek i animatorów od dwóch miesięcy pracuje ze wspólnotami narażonymi na wykluczenie. Wspólnie próbują przekroczyć podziały stworzone z murów i uprzedzeń, prowadząc dialog. Nie jest łatwy; różnice perspektyw i doświadczeń dają się jednak przełamywać wspólną pracą, dzieleniem narzędziami i umiejętnościami.
W trakcie powstawania prac artystycznych na zmianę podważają i wzmacniają stereotypy - z jakim efektem, to już musicie sprawdzić sami.

Artyści: Anna Adamowicz, Krystian Daszkowski, Michał Knychaus, Urszula Lucińska, Zofia Michalik, ksiądz Tomasz Puchalski, Izabela Sitarska. Niedziela 25 czerwca od 18:00 - 20:00 na Plac Wolności - Poznań.

"Chłopak wrzucił na FB fotkę, na której daje buziaka swemu chłopakowi. Podpis: "Wypad na grilla z moim chłopakiem. Kocham".

Pod postem komentarze - w większości pozytywne. Ale odezwała się też lokalna ważna postać publiczna: pan Julian Werner, sołtys Sierakowa Śląskiego. Werner zostawił mocno homofobiczny komentarz, a pytany, jak by się zachował, gdyby jego syn okazał się gejem, napisał coś jeszcze bardziej załamującego... Piszemy o tej sprawie, bo sołtys to funkcja publiczna - i uważamy, że trzeba przypadki takich uprzedzeń i takiej niewiedzy nagłaśniać. Chłopaków z fotki gorąco pozdrawiamy, podobnie jak wszystkie inne komentujące post osoby, które wyraziły dezaprobatę wobec słów sołtysa. Brawo!" - Replika.

Bundestag anulował wyroki na homoseksualistów wydawane przez niemieckie sądy od końca II wojny światowej do połowy lat 90. Parlament przyznał poszkodowanym finansowe odszkodowania. (TVN24)

Po raz kolejny Jacek Międlar został zatrzymany na lotnisku w Luton. Jechał na manifestację nacjonalistycznej grupy Britain First. Oprócz niego zatrzymano również Miriam Shaded i Piotra Rybaka. Brawa dla Wielkiej Brytanii zero szacunku dla ekstremizmu.

Cincinnati członkowie rady miasta jednogłośnie zagłosowali na na nazwanie ulicy„John Arthur i Jim Obergefell.” „John zawsze chciał zostawić po sobie ślad w Cincinnati,” Obergefell powiedział dla lokalnej stacji.

Obergefell, jest głównym powodem w przełomowej sprawie o równości małżeństwa walki przed Sądem Najwyższym USA wzruszył, kiedy dowiedział się o nazwanie ulicy. Przed śmiercią swego męża, poślubili w samolocie w Baltimore na lotnisku tuż przed tym Arthur zmarł cierpiał na chorobę ALS ponieważ jeszcze małżeństwa jednopłciowe były nielegalne w Ohio w tym czasie.


Filipiny wiele osób LGBT jest zastraszana i znęca się nad nimi w szkole według raportu HRW


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


James Corden, w swoim programie skrytykował Trumpa to co robi w sprawie AIDS/HIV, chce wysłać jemu kopie filmów Filadelfia może dzięki temu zrozumie problem AIDS.


Jestem Tu: kampania dla młodych osób LGBTQI


W Belmopan stolicy Belize, ambasada Amerykańska miesiąc Pride


Dwustu motocyklistów eskortowało 10-letniego chłopca do szkoły. Mieszkający w kanadyjskim Sydney (prowincja Nowa Szkocja) Xander przez rok był dręczony przez innych uczniów. Teraz wszyscy mają zobaczyć, że 10-latek nie jest sam. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe