piątek, 2 czerwca 2017

News: Gus Kenworthy, TransFuzja, Francja, Ariana Grande, Czeczenia, Top Model ...


Olimpijczyk Gus Kenworthy jest jedną z gwiazd nowej kampanii bielizny „Celebrate Yourself” ze sprzedaży część dochodu przeznaczone na Los Angeles LGBT Center.

Firma bielizny MeUndies zaprezentowali swoją kampanię gościnnie wystąpili sporotiwec Gus Kenworthy i aktorka i piosenkarka  Hayley Kiyoko. Ale seria zdjęć - która pojawiają się w kampanii również muzyk Big Freedia i osobowości YouTube B. Scott, Stevie Boebi i Ally Hills. (The Huffington Post)

Modelka Peru Merona wygrała filipińską wersję America Next Top Model - w poniedziałek, pokonując modelki lokalne i międzynarodowe w programie. Później wyznała że kiedy powiedziała prawdę o sobie że jest transkobietą było dla niej wyznaniem. (PinkNews)

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby trans z rodzinami i przyjaciółmi oraz sojuszników, do wspólnego pochodu Parady Równości 2017. Jak co roku potrzebujemy Waszego wsparcia w niesieniu naszych banerów i patykowców :-) Im więcej nas będzie tym bardziej będziemy widoczni!

Najważniejsze informację dotyczące spotkania znajdziecie poniżej: Zbieramy się 3 czerwca (sobota) o godz. 14:30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja, ul. Noakowskiego 10 lok. 66. Około godz. 15:15 wyruszamy na miejsce startu parady równości tj. pod Pałac Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich (w okolicach dworca kolejowego Warszawa Śródmieście). Kto nie zdąży do siedziby Fundacji, będzie mógł Nas właśnie tam znaleźć około godziny 15:30-15:40. W Paradzie idziemy jako czwarta grupa piesza licząc od czoła pochodu. Ustawiamy się za drugim od czoła pojazdem-platformą, na którym będzie jechała Kampania Przeciw Homofobii.

Maciej Gąsiu Gośniowski to tancerz i performer, którego queerowy wizerunek może wywoływać pewnego rodzaju niepokój wśród normatywnie myślących – Gąsiu jest super męskim facetem z... makijażem, długimi włosami i na szpilkach. Częściej na scenie rozebranym niż ubranym - takiego można go zobaczyć m.in. w „Boylesce” (warszawski Teatr Druga Strefa).

W wywiadzie Mariusza Kurca w najnowszej „Replice” ten chłopak ze Śląska mówi: „Ja tych kulturowych podziałów na płcie nie czaję i gram z tym. Różowy kolor dla dziewczyn, a błękitny dla chłopaków? Kto to ustalił? Co kolor ma do płci? Ja uwielbiam różowy. Facet nie może nosić szpilek? Ja je zakładam – okazuje się, że może. Zresztą, szpilki dziś są atrybutem kobiet, ale nie zawsze tak było."

„Przez całe dzieciństwo projektowałem i rysowałem ubrania dla lalek. Mama mówiła, że „Maciuś ciągle te swoje dziew-czynki rysuje”. Nie o dziewczynki chodziło, tylko o kreacje. Kreacje obmyślałem! Gdyby chłopcy też nosili fantastyczne stroje, to bym pewnie rysował i chłopców. Moja idolką była Lara Croft i szyłem kostiumy dla siebie jako Lary”.

„Długo myślałem, że jestem aseksualny. Miałem sygnały, że jestem homo, ale jakoś ich nie odbierałem, głupie to było. W kółko przecież śnili mi się faceci… Rówieśnicy wiedzieli przede mną i zaczęli wyzywać – że jestem kominiarz. Rozumiesz? Że przeczyszczam kominy – a przecież żaden anal nie był mi wtedy w głowie.”

„Na wuefie niefortunnie przeskoczyłem przez kozła, źle spadłem i uraziłem kręgosłup. Niegroźnie, ale bolało jak diabli. Przyjechało pogotowie. Dwóch ratowników medycznych. Pięknych! Jak mi kołnierz zakładali, to od razu przestałem czuć ból – czułem się, jakby mi jakiś naszyjnik nakładali. Potem mnie unieruchamiali, a ja fantazjowałem, że przykuwają mnie do złotego łoża i będą się mną teraz… opiekować (śmiech). Dwóch pięknych mężczyzn się mną zajmuje – raj. I wyobrażasz sobie, że nawet wtedy nic mi nie zaświtało?”

„Ostatnio jechałem na występ do Wrocławia. Pociąg się opóźniał i zdałem sobie sprawę, że aby zdążyć, muszę już zacząć robić makijaż. Wyjąłem sprzęt i do dzieła. Za mną siedziało dwóch żołnierzy. Zauważyli to i zaczęli głośno komentować. Postanowiłem nie reagować, robiłem swoje. Potem zadzwonili do kumpli we Wrocławiu, by tamci przyszli na dworzec, „żeby wpieprzyć jednemu pedałowi”. Po przyjeździe wyszedłem na peron i wmieszany w tłum, na glinianych nogach, skierowałem się do taksówek…” Cały wywiad z Maciejem Gąsiem Gośniowskim - do przeczytania w "Replice".

Joël Deumier, prezes francuskiej organizacji LGBT "SOS Homophobie", potwierdził informację, dodając: "To pierwszy z uchodźców z Czeczenii prześladowanych za homoseksualną orientację, którego Francja przyjmuje. Za nim będzie pewnie wielu następnych. (...)" (Replika)

Polacy w Anglii. W dużym stopniu żeśmy się do tego Brexitu przyłożyli. Chłopak z Gdańska, pracował w magazynie, a potem stracił pracę, pił i ćpał. Zabił trzymiesięcznego synka. Rzucił nim o ścianę. A tam, kawałek dalej, w stronę centrum, chłopak, Polak, wyrzucił swoją dziewczynę przez okno.

Tu jest prawie milion Polaków i o tych, co normalnie żyją, prawie nie słyszysz. Słyszysz o tych, którzy się wyróżniają, i niestety najczęściej są to właśnie przypadki kryminalne. (Gazeta Wyborcza)

Prawomocny wyrok nie kończy głośnej sprawy nauczycielki, która nie chciała krzyża w szkole i była za to prześladowana. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu niespodziewanie skierowała do Sądu Najwyższego kasację - ustaliło TOK FM.

To jest kuriozum. Zapadł prawomocny wyrok, uznany przez stronę pozwaną, strona pozwana zastosowała się do wyroku, pojawiły się przeprosiny, otrzymałam odszkodowanie. I teraz nagle okazuje się, że państwo PiS uważa, że to jest niepraworządne. Jak tak można, że państwo w sprawie cywilnej występuje przeciwko pojedynczemu obywatelowi? Państwo walczy ze mną tylko dlatego, że nie jestem katolikiem i tak to rozumiem.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ariana Grande w niedzielę wróci do Manchesteru. Amerykańska piosenkarka nie pojawi się jednak sama. Do występów na charytatywnym koncercie zaprosiła inne gwiazdy światowego formatu. Na scenie obok niej pojawią się: Justin Bieber, Katy Perry, Pharell Williams, Miley Cyrus, Coldplay i pochodzący z Manchesteru zespół Take That.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz