środa, 21 czerwca 2017

News: Xavier Bettel, NYPride, Litwa, Lindsay Lohan, Gejowski chór, Czeczenia, Falklandy, Kenia, Stephen Fry ...


"Jeśli każdy będzie miał swoją własną solidarność oznacza to koniec Unii Europejskiej. Dla nas, dla krajów Beneluksu, prawo mniejszości, rządy prawa, prawa opozycji, prawa dziennikarzy to część europejskiego DNA" - mówił w trakcie konferencji prasowej w Warszawie ujawniony premier Luksemburga, Xavier Bettel. W stolicy premier Beata Szydło spotkała się z szefami rządów państw Grupy Wyszechradzkiej i Beneluksu.

Mogła się o tym przekonać sama Beata Szydło, gdy w trakcie konferencji padały słowa nie zawsze dla Polski wygodne. Premier Słowacji, Robert Fico, podkreślał: "Jestem przekonany, że przyszłość Unii Europejskiej może być pozytywna tylko jeśli utrzymamy jedność wszystkich 27 państw członkowskich. Wymaga to jednak kilku istotnych warunków, które muszą zostać spełnione".

Rozmawiajmy ze sobą, a nie o sobie - podsumował na Twitterze spotkanie w Warszawie Bettel (Queer.pl)

W Nowojorskiej paradzie NYPride będzie brać udział 9 letnich chłopiec Desmond Napoles, który też był ofiarą nagonki prawicowy mediów miedzy innymi z Polski za to jak ubiera się i nazywają go "transwestytą".

Dla Out Magazine mówi Desmond dlaczego idzie paradzie "To pokazuje, że można być, kim jesteś". Czy uważasz się gejem? Desmond: "Tak, bardzo". Kim byś, chciałbyś gdy dorośniesz? "Chcę być drag queen i pisarzem".

Jego mama mówi on jest pewna że syn jest gejem. "Miałam wujka, który był gejem i ciotkę, która była lesbijką, ale nigdy nie ujawnili się. Nigdy nie powiedziano nam, że to źle czy coś. Nauczyłam się akceptować, że istnieją różni ludzie na świecie." (...)

Tak jak było do myślenia parlament Serbii może nie zatwierdził nową premier Ana Brnabic, z powodu jest lesbijką. Wielu posłów w Serbii nie chce głosować na nią po tylko że jest lesbijką. Głosowanie miało być tym tygodniu ale przesunięto z powodu braku głosów dla niej. (PinkNews)

W kwietniu i maju 2017 dwóch Litewski transseksualnych mężczyzn z powodzeniem broniło swoi praw do prawnego uznania płci swojej. W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Wilnie Rejonowy Sąd zobowiązał miasto Wilno stanu cywilnego zmienić dokumenty identyfikacyjne przez wnioskodawcę MV z punktu widzenia uzyskania prawnego uznania płci bez przeprowadzania obowiązkowego operacji zmiany płci. W dniu 2 maja 2017 ten sam sąd orzekł, że Wilno stanu cywilnego powinien zmienić znacznik płci i osobisty numer identyfikacyjny dla wnioskodawcy TK.  (LGL)

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł że tak zwana ustawa "zakaz propagandy homoseksualnej" w Rosji zachęca do homofobii i dyskryminuje osób homoseksualny. Sędziowie w Strasburgu powiedzieli, że Rosja dyskryminowała trzech działaczy LGBT którzy sprzeciwiali prawu.

Ustawa rosyjska narusza artykuł 10 (wolność słowa) i artykuł 14 (zakaz dyskryminacji) z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Została ona przyjęta w 2013 roku, "zakaz promocji homoseksualizmu" wśród osób poniżej 18 roku życia. Prawo te „wzmocnia i stygmatyzuje oraz uprzedza dodatkowo zachęca do homofobi”, orzeczenie mówi Trybunału. (BBC News)

Prasa LGBT do przeczytania: Fenuxe Magazine, Echo Magazine, QNotes, Wire Magazine, David Atlanta, Fugues, QX Magazine, Boyz Magazine, Get Out!.

Czterech Polaków zostało oskarżonych o pobicie dziewczyny polskiego pochodzenia oraz ojca i jej chłopaka. Brytyjska policja uważa, że do ataku doszło na tle rasistowskim.

Do zdarzenia doszło w mieście Hull na wschodzie Wielkiej Brytanii. Jak podaje Daily Mail, Polacy zaatakowali mającą polskie korzenie 17-letnią Olivię Johnson oraz jej 22-letniego chłopaka Kierana Busha. (gazeta.pl)

Następny przykład polak zagranicą w Polsce wmawiają emigranci u nas akceptowali polskie tradycję, ale polak zagranicą dlaczego nie akceptuje tradycję inny krajów. W nie który krajach Polscy katolicy i muzułmanie są na tej samej liście homofobów, rasistów.

Lindsay Lohan uczestniczyła w ślubie pary gejów na Islandii. Ślub kierownika muzycznego Scotta Guinna i Olivera Lucketta, założyciel znanego społecznej firmy do zarządzania multimediami, theAudience. Luckett przeniósł się do Islandii pracować z Björk.

Również na ślubie był premier Islandii Bjarni Benediktsson, także projektant modyDaniel Lismore, aktor Manu Bennett, który, między innymi, grał w filmach Hobbit. (QX Magazine)

W Iraku zawisły plakaty promujące tolerancję do osób homoseksualny. (PinkNews)

Polscy ekstremiści chrześcijańscy są wściekli na telewizję TLC, za program z udziałem gejów projektantów i ich dzieckiem. Wmawiają program łamie prawa dziecka po promuje homoseksualizm. 

Pinksixty News wiadomości LGBT


Gejowski chór z Waszyngtonu w Knoxville, Tennessee podczas parady zagłuszyli ekstremistów chrześcijański którzy protestowali przeciw LGBT.Vice HBO program dotyczące Czeczenii i homofobii pokazali obóz gdzie torturowano homoseksualistów.


Kanał Channel4 dokument Stephen Fry prezentuje największy ikon homoseksualny w Anglii jak Oscar Wilde, którzy przecierali ścieżki bycia sobą.


Marsz równości relacja Euroforum chrześcijańskie LGBTWyspy Falklandy festiwal równości Pride


"Urząd cenzury" w Kenii zakazał kanały Nickelodeon i Cartoon Network, zażądał od platformy MULTICHOICE natychmiast usunięcia kanałów Nickelodeon i Cartoon Network. Kenia oskarża te kanały są nie moralne miedzy innymi promują homoseksualizm. Ale Kenia nie jest pierwsza wcześniej podobny zakaz w Nigerii cenzorzy tego kraju ustanowił podobny zakaz zawartości satelitarnej telewizji. Aż 6 kreskówek mówią „mają na celu wprowadzenie dzieci do zachowań dewiacyjnych.”


Prawicowy białas rasista i homoseksualista Craig Jungwirth, który groził społeczności gejowskiej drugą masakrą Pulse, jest z powrotem za kratkami. To tak jest prawicowcami homoseksualistami żyją z innym facetem, a chcą inny zabijać.


Terrorysta próbujący wysadzić siebie i żandarmów w poniedziałek w Paryżu pochodził z rodziny emigrantów. Jego ojciec urodził się w Afryce, a matka jest Polką. (Radio Zet)


Papież Franciszek modlił się we wtorek przy grobach dwóch włoskich księży, obrońców ubogich - Primo Mazzolariego i Lorenzo Milaniego. Przez lata byli lekceważeni i krytykowani przez Kościół oraz traktowani jako buntownicy. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe