sobota, 10 czerwca 2017

News: Rodzice geje, Posłowie LGBT, Paweł Rabiej, Matt Dallas, Gay USA, Nick Jonas, Patriotyzm ...


Patriotycznym obowiązkiem jest dbanie o to, by homoseksualne Polki i homoseksualni Polacy dobrze się czuli w Polsce i nie musieli emigrować w poszukiwaniu normalnego, godnego życia. (Gazeta Wyborcza)

Tegoroczna Parada Równości była wyjątkowa, bo jej uczestnicy przeszli przez główne ulice Warszawy w kolorowym, różnorodnym tłumie, a potem do rana bawili się na placu Defilad. To pierwsze afterparty w miejscu publicznym okazało się idealnym rozwiązaniem, żeby sprawić, że ten dzień mógł trwać dłużej, a Parada stała się lepiej widoczna dla mieszkańców miasta.

Parada to jednak miejsce nie tylko dla osób LGBT+. Wśród 13 postulatów znajdują się też żądania zaostrzenia kar za znęcanie nad zwierzętami, wyrównania sytuacji kobiet i mężczyzn, przyjmowania uchodźców czy budowy usprawnień dla osób niepełnosprawnych. To prawdziwe święto różnorodności, w jej pełnym znaczeniu. Zapytali I-D Vice uczestników parady, co jest dla nich najważniejsze w tym dniu.

Michał Będźmirowski, zyskał rozpoznawalność dzięki prowadzeniu bloga oraz udziałowi w programie "Agent - Gwiazdy 2". W rozmowie z Plejadą skomentował sytuację osób homoseksualnych w Polsce.

"Warszawa to wysyp wszystkich ludzi, narodowości, orientacji seksualnych. Nie zaglądam nikomu do łóżka, nie drążę, kto z kim sypia. Jeśli jest cudownym człowiekiem, to jest cudownym człowiekiem, a jeśli ktoś ma z tym problem, to trudno. Boli mnie, że osoby, które mają jakiekolwiek zasięgi oraz mają jakąś tam popularność, wypowiadają się zazwyczaj w bardzo mało ważnych kwestiach, albo nie mają pojęcia o tematach, w jakich się wypowiadają... To samo było, jak mieliśmy czarny protest czy związki partnerskie. Sam na swoich profilach bardzo często poruszam tematy, które są związane z polityką. Piszę o problemach społecznych - powiedział nam Modny Tata. - Za mało mówimy o związkach partnerskich, bo ludzie boją się o tym mówić. Obstawiam, że ¾ Polaków uważa, że chodzi o związki homoseksualne. A związki partnerskie to też związki między mężczyzną a kobietą. Ludzie nie zwracają na to uwagi, dla nich chodzi tylko o gejów... To przykre, że ludzie nie wiedzą, na czym polega dana ustawa. Ale to też braki w systemie edukacji, tutaj widzę główny problem" - dodał Michał Będźmirowski.

- "To jest bardzo trudny temat. Oczywiście są osoby, które będą mówiły, że nie jest to coś normalnego i naturalnego, jest dużo przeciwwskazań. Ale jest ich też dużo dla par heteroseksualnych... Są patologiczne rodziny, gdzie jest dużo alkoholu, gdzie dzieci są wykorzystywane. Musimy ustalić sobie, co jest tą normalnością, o której mówią ludzie. Wychodzę z założenia, że jeśli dwoje dorosłych ludzi będzie potrafiło przekazać miłość dziecku i chce stworzyć cudowny, bezpieczny dom, to lepiej, żeby dziecko wychowywało się w domu z gejami niż w domu dziecka. - Poczekajmy jeszcze trzy lata. Może nadejdzie zmiana? Nie dobra zmiana, ale lepsza... albo gorsza... Na pewno inna. O ile nikt nie zmieni ordynacji wyborczej. My, jako osoby mające jakiś tam odzew w społeczeństwie, powinniśmy o tym mówić" - Michał Będźmirowski.

Fot: Gays With Kids
Według nowy badań geje tatusiowe są lepszymi rodzicami niż hetero. Geje rodzice bardziej angażują się w życie swoi dzieci, niż heterycy, mówią badania Rutgers University od Andrewa Lelanda.

Jego badania potwierdzają badania inne od GLSEN które wykazały również że ojcowie geje, bardziej są zaangażowani ojcami niż heterycy. Geje czują że ludzie będą oceniać ich umiejętności rodzicielskie, bo są homoseksualni - tak oni pracują ciężko, żeby być dobrym rodzicem.

Abbie Goldberg, badaczka z Clark University, wykazała również zwiększone angażowanie w życie dzieci, może być częściowo spowodowane inicjatywy rodziców do zwalczania uprzedzeń i dochodzić widoczności par tej samej płci.

Wyjaśniła, prawie 50% ciąż wśród par heteroseksualnych są przypadkowo, tak zwane "wpadek", natomiast pary homoseksualne planują dzieci.

Badanie Lelanda sugeruje również istnieje niewielka różnica pomiędzy hetero i homoseksualnych rodziców podobnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.

Podczas biali, zamożni tej samej płci są bardziej skłonni do przyjmowania tradycyjnych ról rodzicielskich - tak jeden jest „żywiciel”, a druga osoba "rodzicem w domu" - Homoseksualni rodzice są bardziej prawdopodobne, aby czuć się bardziej „wolni” typowych forma społecznych. (GayStarNews)

W wybranym wczoraj parlamencie Wielkiej Brytanii będzie rekordowa liczba posłów/posłanek - wyoutowanych osób LGBTQ: 45 (czterdzieści pięć!)

To o 6 osób więcej niż w poprzednim parlamencie. Jawni LGBTQ będą stanowić 7% wszystkich parlamentarzystów/ek. 45 wyoutowanych osób LGBTQ w parlamencie - to najwięcej na świecie. 19 z nich należy do Partii Konserwatywnej, 19 - do Partii Pracy (lewica), 7 - do Szkockiej Partii Narodowej.

Osiem nowych posłów w parlamencie brytyjskim to wszyscy mężczyźni. Pięć partii pracy, trójka konserwatyści.

Partia pracy Dan Carden z Liverpoolu, Gerard Killen z Rutherglen oraz Hamilton West, Sandy Martin z Ipswich. Luke Pollard z Plymouth, Sutton. Lloyd Russel Moyle z Brighton Kemptown.

Konserwatyści: Damien Moore z Southport. Lee Rowley z Derbyshire North East i Ross Thimpson z Aberdeen South.

Mimo to dwóch posłów LGBTQ przegrali wybory są: John Nicolson z partii partii narodowej szkockiej w East Dunbartonshire i konserwatysta Tory Ben Howlett z Bath.

31 parlamentarzystów LGBTQ są z Anglii, 10 ze Szkocji i 4 z Walii. Szkocja nadal jest liderem pod względem posłów LGBTQ. (Replika/PinkNews)

Niejednoznaczny wynik wyborów w Wielkiej Brytanii oznacza odrzucenie "twardego Brexitu" i stwarza możliwości dla Irlandii - powiedział desygnowany na premiera Irlandii Leo Varadkar, nowy lider rządzącej Partii Jedności Irlandzkiej (Fine Gael). (TVN24)

Liderka Partii Demokratycznych Unionistów (DUP) Arlene Foster potwierdziła, że rozpocznie negocjacje z Partią Konserwatywną dotyczące udzielenia wsparcia mniejszościowemu rządowi premier Theresy May. Partia DUP jest znana homofobiczna w Irlandii Północnej zalogowała małżeństwa jednopłciowe.

Przywódczyni konserwatystów Szkocki ujawniona lesbijka Ruth Davidson powiedziała, że ​​rozmawiała z premierem Theresa May, aby być mieć pewność że prawa LGBT nie zostaną naruszone przez koalicję DUP i konserwatystów brytyjski. TVN24/PinkNews

Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na Prezydenta Warszawy tego ugrupowania, wyoutowany gej, dziennikarz i publicysta był gościem kolejnego odcinka „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”.Monika Rosa i Paweł Rabiej o związkach partnerskich


Matt Dallas i Blue Hamilton rozmawiają z POPSUGAR, dotyczące wyjścia szafy, byciem rodzicami, jak zmieniło ich życie gdy zaadoptowali syna.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ukrywający gej MMA Nate Kulina wydaje się być coraz bardziej komfortowo ze swoją seksualnością w nowym sezonie Kingdom dla DirectTV. Postać grana przez Nicka Jonasa, Nate całuje z nowym facetem (Jonathan Howard). Pod koniec ubiegłego sezonu, Nate ujawnił się do swojego starszego brata Jay (Jonathan Tucker), który powiedział mu: „Posłuchaj mnie, kiedy mówię, że nic się nie zmieni między nami - Przysięgam na Boga”.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz