sobota, 10 czerwca 2017

Para gejów będą mieć dziecko, jeden z nich urodzi


Para gejów Trystan Reese i Biff Chaplow, z Portland, stanie Oregon. Trystan jest ciąży ich pierwszego syna biologicznego. Poranny programie brytyjskiej telewizji para wyjaśnia, że w przeciwieństwie do większości par jednopłciowych, byli w stanie mieć dziecko naturalnie - z powodu że Trystan jest transseksualny, urodził jako kobieta.

Mimo pierwsze dziecko stracili poronił, ale po kolejnej próbie Trystan jest teraz 35 tygodni w ciąży. Biff, który jest "cis gejem", powiedział anatomia jego partnera nigdy nie była głównym problemem.

34-letni Resse i 31-letni Chaplow w 2011 roku adoptowali dwójkę dzieci. - Umiemy wychowywać je w zdrowy i odpowiedzialny sposób - powiedzieli w wywiadzie dla CNN.

Rok temu postanowili jednak, że chcą mieć kolejne, biologicznie własne dziecko. - Spotkaliśmy się z najlepszymi lekarzami, żeby dowiedzieć się czy to możliwe i bezpieczne - relacjonował Reese.

Reese przyznał, że najgorszą częścią ciąży są nieustające nudności i zgaga. - Pojawiają się po każdym posiłku, to okropne - opowiedział. - A poza tym czuję się dobrze. Nie mam tyle energii, co wcześniej, ale to normalne w trzecim trymestrze - zaznaczył. TVN24)


Wideo ABC13