poniedziałek, 26 czerwca 2017

News: Malta, Równość małżeństw, Islandia, Glastonbury, Irlandia Północna, Laverne Cox, Ian McKellen ...


Prezydentka Malty Marie Louise Coleiro Preca zapowiedziała, że ponieważ równość obywateli/ek wobec prawa jest na szczycie listy priorytetów nowego rządu (wybory odbyły się na Malcie kilka tygodni temu) - to projekt ustawy o równości małżeńskiej zostanie przedłożony do parlamentu już w przyszłym tygodniu.

Malta, najbardziej katolicki kraj w Europie, jest od 3 lat na 1, miejscu państw europejskich z najlepszym prawodawstwem dotyczącym LGBT (listę sporządza rokrocznie ILGA-Europe)

Jest jedynym krajem w Europie, który ustawowo zakazał "leczenia" homoseksualizmu. Związki partnerskie są tam legalne od 2015 r. i przewidują takie same prawa jak dla par hetero (łącznie z adopcją dzieci) - tylko nazwa jest inna - i to się właśnie teraz ma zmienić. Bo jak równość, to równość. (Replika)

Przed orzeczeniem Sądu Najwyższego mniej niż 8 procent par LGBT poślubiło partnera tej samej płci. W 2016 r. Około 9,6 procent dorosłych LGBT powiedziało "tak". Amerykanie LGBT w wieku powyżej 50 lat najprawdopodobniej będą żonaci.

Około 4 procent Amerykanów dorosłych określa się jako lesbijki, geje, biseksualne czy transpłciowe osoby. Gallup zbadał losową próbkę 352 851 dorosłych w Stanach Zjednoczonych od 20 czerwca 2016 r. Do dnia 19 czerwca 2017 r. W badaniu stwierdzono, że prawie 56 procent dorosłych LGBT jest samotnych i nigdy nie wyszło za mąż, 47 procent przed orzeczeniem Sądu Najwyższego USA.

To może wkrótce zmienić. Wiele par homoseksualne może zdecydować się na spacer do ołtarza, gdy administracja Trumpa coraz bardziej zajmuje że chce uchylać prawa LGBT. Niektórzy przywódcy praw obywatelskich i działaczy LGBT zasugerowali konserwatywny nacisk w Waszyngtonie, skłonią wiele par, aby wziąć ślub.

Ich obawy nie są bezpodstawne. W Teksasie konserwatyści pracują nad rozwiązaniem orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie dotyczącej zasiłku socjalnego w mieście Houston w odniesieniu do małżeństw tej samej płci. Zwolennicy twierdzą, że podatnicy nie powinni płacić, pracownikom jednopłciowym w związku, po to atak na przekonania religijne.

"Ta konkretna opinia trafi do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i jest potencjalnym narzędziem odwrócenia orzeczenia Obergefell ze względu na zmianę w sądu", powiedział Jared Woodfill, adwokat prowadzący sprawę w lutym, w The Texas Tribune. Dodał "Ostatecznie chciałbym, aby Obergefell odwróciło orzeczenie." Znaczy uchylić małżeństwa jednopłciowe w USA. (Towleroad)

Dwie kobiety pochodzące z Australii, ubiegają się o azyl w Islandii, ze względów humanitarnych. Swój wniosek argumentują tym, że australijskie podejście do homoseksualistów i osób transgenderowych naraża ich życie na niebezpieczeństwo.

O azyl ubiegają się Ashley Ihász i Stephanie McCarthy, transgenderowe kobiety, które są wśród wielu kandydatów oczekujących na decyzję Urzędu Imigracyjnego w Islandii. O ich wniosku o azyl napisał w tym tygodniu Daily Telegraph.

McCarthy dwa lata temu była ofiarą przemocy w pubie, a Ihász dodaje, że nie raz byli zastraszani przez lokalną policję. Obie kobiety obawiają się o swoje życie, dlatego postanowiły uciec do Islandii. (Iceland News)

Ulica Sezamkowa obchodzi miesiąc Pride, różnorodność wiele razy pokazują program który nadaje na publicznym kanale amerykańskim PBS.

Ostatnio prawica i Trump robią wszystko żeby zniszczyć publiczne media w USA. Chcą odebrać finansowanie PBS.

Projektant Tomasz Ossoliński, spotkał się z Michałem Kwiatkowskim i jego partnerem Miximem, dla których Ossoliński zaprojektował garnitury ślubne -  Dzień Dobry TVN.

Pojawiają się na fejsbuku nagrania z festiwalu Glastonbury – tłum śpiewający „uuuu Jeremy Corbyn” podczas koncertu, entuzjastyczne reakcje na Corbyna – jakby nie spojrzeć, 68-latka, który przez połowę swojego życia zasiada w parlamencie – zapowiadającego występ hiphopowej grupy Run the Jewels. Pojawiają się i potwierdzają, że radość z wyniku Labour w wyborach, choć przegranych z konserwatystami, nie była przesadzona ani bezpodstawna. (Lewica)


Josh pochodzi z Irlandii Północnej i doświadczył homofobii przez całe swoje życie. Homofobiczny atak w 2014 roku, Josh opuścił Irlandię Północną, aby przenieść się do Szwecji. W tym roku przeniósł się z powrotem do swojego kraju ze swoim chłopakiem Robin. Irlandia Północna jest jedyną częścią Wielkiej Brytanii, gdzie małżeństwa homoseksualne nie są legalne.

Tak jak Polscy politycy plują w twarz osobom LGBT tak w Irlandii Północnej nie chcą pozwolić na równość małżeństw.Mimo Irlandia wiele praw ma i premiera geja ale jeszcze dużo pracy zostało miedzy innymi dotyczące "uchodźców - emigrantów" którzy mają problem otrzymywać azyl w tym kraju.Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, wydał oświadczenie nominował 22 czerwca jest oficjalnym dniem w Nowym Jorku dzień Laverne Cox. „Czarna transseksualna kobieta z Mobile, stanie Alabama, wychowywana przez samotną matkę ma dzień w Nowym Jorku” Cox powiedziała do publiczności.

Cox następnie zwróciła uwagę na to, co widzi, bardzo potrzebne są reformy w policji i swobód obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. Tak zwane zawarte uhonorowanie Philando Castile i promując ochrona transseksualny osób w toaleta.


Ian McKellen dla Variety, dotyczące jak Trump nie chroni praw LGBT, a je uchyla. Dodatkowo mówi chciałby agent James Bond był gejem.
Columbus chór gejowski obchodzi swoje 27 lecie istnienia


Centrum LGBT w Nevadzie stara się pomagać najsłabszym społeczności  w tych trudny czasach.


Statystyki pokazują, społeczność LGBT dotyczące samobójstw na poziomie wyższym niż w populacji ogólnej.


Urzędnicy z Kalifornii, ograniczają wyjazdy do stanów gdzie są prawa antyLGBT miedzy innymi Teksasu.


"Rząd nie rozumie, że demokracja polega na różnorodności" - Jerzy Owsiak


Działacz Matt Baume dotyczące administracja Trumpa znalazła nowe sposoby, aby cofnąć ochronę praw obywatelskich dla osób LGBT.


Duet Eliza Michalik i Marcin Teller w programie GilotynaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz