poniedziałek, 12 czerwca 2017

Gay Pride Waszyngton, Los Angeles, Tel Awiw, Ateny, Sofia, Zagrzeb

prezeska GLAAD Sarah Kate Ellis i aktor Charlie Carver
W USA dwóch największy miastach jak Waszyngtonie i Los Angeles odbyły dwie największe manifestacje marszów równości. Przemawiało wielu polityków, piosenkarzy, aktorów i działaczy.


Parada Gay Pride w Tel Awiwie przyciąga tysięcy osób. „To największa tego typu impreza na Bliskim Wchodzie”- chwalą się organizatorzy. I rzeczywiście tak jest, bo każdego roku w Paradzie udział bierze nawet 200.000 osób z całego świata. Miasto do tego wydarzenia przygotowuje się już od dobrych kilku tygodni. Hotele, restauracje, kluby nastawione są na ogromne zyski, zwłaszcza, że swoją ofertę w tych dniach kierują głównie do społeczności LGBT.

Paradzie zapowiedział również brytyjski dyplomata David Quarrey, były sekretarz w rządzie Tony’ego Blaira, prywatnie wyoutowany homoseksualista. (Media Publicznie)10 czerwca głównymi ulicami Aten przeszła Athens Pride. To przełomowy moment, ponieważ parada po raz pierwszy w swojej historii wyruszyła i z Syntagma Squere, spod Parlamentu, a przy okazji - najbardziej znanego miejsca spotkań w Atenach. Parada, która zakończyła się w tym samym miejscu, ma poparcie wielu polityków. Mamy nadzieję, że również w Polsce marsze równości spotkają się w końcu z akceptacją osób decyzyjnych (Miłość Nie Wyklucza)


Sofia Bułgaria odbyła się parada Gay Pride, rekord padł 3000 uczestniczyło osób według organizatorów miedzy innymi wielu gości z zagranicy ambasadorzy, też grupa chrześcijańska Euroforum wśród członek grupy Wiary i Tęczy. Tysiące policjantów musiało ochraniać przed paradą ostrzegali homofobiczne grupy nacjonalistyczne że chcą zaatakować uczestników. (BTV)


Chorwacja Zagrzeb odbyła w sobotę parada Gay Pride, według organizatorów około 10000 osób wzięło udział paradzie, wśród uczestniczyli miedzy innymi ambasadorzy z Wielkiej Brytanii i USA. Przybył były chorwacki prezydent Ivo Josipovic, też wicepremier i Minister Budownictwa i Urbanistyki Predrag Štromar, przyszedł pokazać wsparcie dla osobom LGBT. (N1)


Po paradzie Gay Pride w Pittsburghu wystąpiła Jennifer Hudson


Na wyspie Guam odbył się pierwszy raz Gay Pride


Burmistrz Bostonu Walsh zainaugurował Pride tydzień, flaga tęczowa została powieszona na miejskim placu przed ratuszem.


Parada Gay Pride w Indianapolis


Spokane w stanie Waszyngton odbyła się Gay Pride


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz