piątek, 9 czerwca 2017

News: Parada równości, Piłka nożna, Kenne McFadden, Czeczenia, Gus Kenworthy, Detroit, Indie, Irlandia ...


Przykre jest to, że moi rówieśnicy z Warszawy mają często w d*pie głębsze zaangażowanie. Wolą przeglądać sobie Grindra i Tindera. Polityka stała się dla nich nudna. Gdyby tyle osób, ile było na paradzie, przychodziło na blokady nielegalnych eksmisji czy marsze antyfaszystowskie, to świat byłby lepszym miejscem – mówi w rozmowie z Noizz.pl Sebastian Słowiński, laureat tegorocznej olimpiady filozoficznej, który nie przyjął dyplomu od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz po tym, jak ta odmówiła poparcia dla Parady Równości.

To codzienne ukrywanie się. Chodziłem do małego, państwowego gimnazjum pod Warszawą i zanim się wyoutowałem, przeżywałem ciężkie momenty. Początkowo były "tylko" docinki i przepychanki związane z moim wyglądem. Byłem gruby i nie wpisywałem się w kanon bycia chłopcem w gimnazjum. Te wyzwiska były klasycznym, homofobicznym obrażaniem. Agresorów nie interesowało, kim jestem naprawdę, dla nich słowo "pedał" i "gej" było sposobem na poniżenie.

Gorzej było, gdy się wyoutowałem. Powiedziałem, pierdolę to, zacząłem otwarcie deklarować, że jestem pedałem i mam was w dupie. I wtedy dochodziło do przemocy fizycznej. W autobusie pobił mnie mój znajomy ze szkoły. Powiedział, że "to za bycie pedałem". Najgorsze, że widziało to kilkanaście innych osób i nikt nie zareagował. Zmieniłem więc szkołę. Nikt już do mnie nie odnosił się agresywnie.

"Czy osoby LGBTQ w małych miastach mogą liczyć na jakąś pomoc instytucjonalną? Lub chociaż na miłe słowo od nauczycieli, opiekę psychologiczną?

Przeważnie nie. Idziesz się do pani albo pana psycholog i słyszysz: "wiesz, w tym wieku to tak jest, ale z bycia gejem się wyrasta. Może umów się z jakąś dziewczyną?". To jest straszne. Może trochę uogólniam, bo pewnie są fajne szkoły w małych miejscowościach, ale znam takie historie z autopsji oraz od znajomych. To nie jest zła wola, ten lekarz nie chce ci za wszelką cenę dopierdolić, tylko mówi tak z troską. Bo tak się w Polsce mówi." - Całość na NOIZZ.pl

Mecz pomiędzy Niemcami i Danią, podczas meczu wysłali mocny przekaz zero homofobii w piłce nożnej. Piłkarze kapitanowie mieli opaski tęczowe na ręka, a na trybunach była pasek tęczy zamiast reklam.

Przed meczem, duńska drużyna i Amnesty opublikowali zdjęcia z nie którymi graczami pomalowaną twarzą w kolorach tęczy. (GayStarNews)

Rozmawiając, o wojsku, reżyser Oliver Stone zapytał prezydenta Rosji Władimira Putina: "Przypuśćmy, że grupa żołnierzy jest w łodzi podwodnej, jeden z nich jest gejem. Byłby problem, by brać prysznic obok niego?"

Odpowiedź: "Ja wolałbym nie brać prysznica obok niego. To mogłoby go sprowokować. Choć wiesz, jestem mistrzem judo..." (W Polsce podobnie wyrażał się kilka lat temu inny polityk - były sportowiec Jan Tomaszewski.)

Czy znana jest choćby jedna sytuacja, w której nagi gej zaatakował seksualnie nagiego heteryka pod prysznicem w publicznym miejscu? A jeśli nie, to co nam to mówi o fantazjach seksualnych heteryków i ich lękach?

Skąd bierze się tak głębokie przekonanie tak wielu heteryków, że są oni tak niesamowicie atrakcyjni dla gejów, że ci po prostu nie byliby w stanie się powstrzymać...? A może heterycy są przekonani, że my, geje, jesteśmy 100 razy bardziej jurni od nich...? I chyba również 100 razy silniejsi, skoro oni tak boją się tych wyimaginowanych zalotów...? (Replika)

Kenne McFadden jest już dwunastą transseksualną kobietą Afroamerykanką która została zabita w USA w tym roku. Jej zwłoki znaleziono pływające w Teksasie rzece San Antonio dniu 9 kwietnia. Koroner orzekł, jej śmierć spowodowana była przez zabójstwo utopienie. (PinkNews)

Scott Lively nie dawno zaatakował piosenkarkę Ariana Grande, że ona jest bardziej niebezpieczna niż terroryści islamscy, po Ariana popiera osób LGBT i też swojego brata geja.  (PinkNews)

Prawicowe homoseksualiści zwolennicy Trumpa są wściekli za to że nie mogą uczestniczyć paradzie w Charlotte, chcą iść do sądu po są dyskryminowani. Hipokryci tak lubią swojego prezydenta Trumpa on odbiera prawa i uchyla. Nie zasługują na paradę nie idą do swojego "tatuśka". (PinkNews)

Rodzice Matthewa Levesona wreszcie mają szansę że ich syn spocznie w grobie. Szczątki geja zostały znalezione w Australii - dziesięć lat po tym jak zniknął. Matt Leveson był ostatnio widziany w klubie nocnym w okolicy Sydney w Darlinghurst, w dniu 23 września 2007 r.

Towarzyszył mu jego wówczas 45-letni chłopak, Michael Atkins. Monitoring filmowy pokazuje Atkins zakupił taśmę i narzędzie kilof, w tym samym dniu. Został oskarżony o morderstwo i zabójstwo Levesona w przypadku braku ciała, został uniewinniony w 2009 roku. (GayStarNews)

Po Litwie i Francji teraz Niemcy przyjęli uchodźce homoseksualnego z Czeczenii. MSZ Niemieckie powiedział niemieckiej gazety Tagesspiegel: „Jesteśmy szczęśliwi, aby być w stanie pomóc w szczególnie trudnych przypadkach. Niemcy zapewniają wizy „powodów humanitarnych” dla osób, które są zagrożone w swoi krajach. (PinkNews)

Para gejów dwóch narodowa Amerykanin i szwajcar zdjęcie ich popularne pokazują ich kulturę swoi krajów. Para mieszka w Zurychu, Szwajcarii postanowili sesję zdjęciową.

Amerykanin był przebrany za Szwajcaria, a Szwajcar przeprał się za Amerykanina. Zdjęcie zrobione przez sławnego fotografa Gabriela Goldberga.

Trochę krytykowano ich za to że nie całkiem ubranie Szwajcarskie. Bardziej popularne w Niemcze Bawarii. „Istnieją inne tradycyjne ubrania szwajcarskie, ale są problem znaleźć w Los Angeles. (GayStarNews)

Rupert Everett, Mary Portas zagrają w nowej serii filmów dokumentalnych pt "50 Shades of Gay”, z okazji 50. rocznicy depenalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii. Też zagrają Simon Callow, Pan Maheed i Anna Richardson oraz Kieron Richardson. (PinkNews)

Mary Portas jest znana u nas z programów w stylu "Mary, królowa sklepów" i "hotel gwiazd" znany z pleyer.pl czy TVNStyle.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gus Kenworthy razem z Tyler Oakley mówili o wyjściu z szafy. Oakley też mówił o pierwszej randce z chłopakiem, pierwszym pocałunkiem z chłopakiem, czy po raz pierwszy miał seks z mężczyzną.


Detroit szef policji James Craig, działacze LGBT oraz urzędnicy miasta wciągnęli na sztandar miasta tęczową flagę. Pokazać miasto jest otwarte, chce pokazać jest miejsce dla LGBT.


Irlandzka para transpłciowa


28-letni Raj Veer, który przeszedł operację zmiany płci, aby mógł poślubić Shivangi, jego przyjaciel szkolny. Obaj spotkali się dziesięć lat temu podczas studiów w tej samej klasie w szkole i się zakochali, teraz może poślubić swoją miłość.Adam Lambert mówi o świadomości LGBTQ i walki o prawa oraz akceptacji.


Kanał Showtime świętuję miesiąc dumy, kanał w swojej historii wyprodukował kultowe seriale takie jak The L Word czy Queer as Folk.


Zmiany w sądownictwie, które forsuje rząd PiS, grożą utratą niezależności przez sądy. Mogą sprawić, że podobne sprawy, jak ta Igora Stachowiak, pozostaną bez wyjaśnienia - ostrzegał w Radiu TOK FM Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Dodam zmiana sądownictwa według PIS to też uderzy w osoby LGBT, sprawy takie jak Łódzka, ataki homofobiczne będą umarzane, a nawet za śluby zagranicą będziemy karalni.


Według opublikowanych tuż po zamknięciu komisji wyborczych wyników sondażowych, Partia Konserwatywna wygrała w czwartek wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, ale nie uzyskała samodzielnej większości. Partia premier Theresy May zdobyła 314 mandatów w Izbie Gmin, a opozycyjna Partia Pracy - 266. (PAP)


Zeznając przed komisją Senatu USA ds. wywiadu, były szef FBI James Comey powiedział, że nie ma żadnych wątpliwości, iż Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Dodał, że sądzi, iż został zwolniony ze względu na to, jak nadzorował śledztwo w tej sprawie. (Polsat News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz