czwartek, 29 czerwca 2017

News: Festiwal Tęczowych Rodzin, Pride, Tanzania, Chiny i LGBT, Amber Gold, Omar Sharif Jr ...


Festiwal Tęczowych Rodzin już w weekend. W pierwszy weekend lipca zapraszamy na VII Festiwal Tęczowych Rodzin do Trójmiasta. W programie warsztaty, dyskusje i rodzinny piknik. Zapraszamy wszystkie rodziny – i te tęczowe, i te tradycyjne, i wszystkie osoby, które chcą nas poznać.

„Coming out a linia życia” (dr Jowita Wycisk) Warsztat przeznaczony dla lesbijek, gejów i osób biseksualnych w wieku powyżej 20 lat, które mają za sobą przynajmniej jednorazowe doświadczenie związane z ujawnieniem swojej orientacji psychoseksualnej przed innymi i zadają sobie pytania dotyczące tego kiedy, wobec kogo i w jaki sposób ujawniać swoją tożsamość.

Spotkanie wokół książki "Rodzice wyjdźcie z szafy", która jest zapisem rozmów dziennikarki Wiktorii Beczek z rodzicami osób LGBT. Będzie ono okazją do wymiany myśli i doświadczeń rodziców gejów i lesbijek.

Za siedmioma górami żył Mateusz z dwiema mamami - o biologii, bajkach i empatii. Rozmowa z Marią Pawłowską, Jakubem Szamałkiem oraz Małgorzatą Cackowską Spotkanie dla wszystkich rodziców i osób LGBT. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad tym, jak uczyć empatii i otwartości. Jak wychować dziecko na wspaniałego człowieka, dobrego dla siebie i innych? Czy pomogą nam w tym bajki, specjalne zabawy czy inne tricki? Maria Pawłowska, biolożka, Jakub Szamałek pisarz, a prywatnie świeżo upieczeni rodzice, Małgorzata Cackowska pedagożka, znawczyni polskiej i światowej książki obrazkowej oraz edukacji mobilnej dla dzieci podzielą się swoimi doświadczeniami. Spotkanie poprowadzi Anna Strzałkowska, trenerka komunikacji i coach. Plan Festiwalu TUTAJ.

Przy okazji przesłuchania Marcina P. przed sejmową komisją śledczą opinia publiczna dowiedziała się o istnieniu Stowarzyszenia Pomoc 2002. Krzysztof Brejza z PO zasugerował, że ta organizacja może łączyć zasiadającego w komisji Marka Suskiego ze świadkiem. Poseł PiS miał bowiem bywać na imprezach stowarzyszenia, a szef Amber Gold miał je wspierać finansowo. Na tym kontrowersje się jednak nie kończą. Okazuje się bowiem, że wspomniana organizacja za jeden z głównych celów stawia sobie... "leczenie homoseksualizmu". I robi to w co najmniej zastanawiający sposób.

"2 lutego 2002 r. – wieczorem tego dnia, zupełnie nieoczekiwanie, do założyciela Pomocy 2002 przez komunikator internetowy napisał młody człowiek. Jak się niedługo później okazało, chłopiec borykał się z poważnymi problemami życiowymi. Miał skłonności homoseksualne. Nikt wówczas nie podejrzewał, że jeden gest podania ręki doprowadzi do powstania organizacji" – piszą o historii organizacji jej założyciele.

Później o Stowarzyszeniu Pomoc 2002 w kontekście afery Amber Gold wspominali także dziennikarze "Superwizjera" TVN, którzy opisywali opisywali zaskakującą przeszłość Marcina P. Ustalili oni, że przed laty – jeszcze jako Marcin S. – wstąpił on do nowicjatu Zgromadzenia Chrystusowców w Poznaniu. Doszło do tego niedługo po wybuchu afery Multikasy, która zakończyła się m.in. skazaniem Marcina S. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. W nowicjacie spędził tylko kilka tygodni, ponieważ został wyrzucony za demoralizowanie kolegów. Jeszcze przed wstąpieniem do nowicjatu przyszły szef Amber Gold zgłosił się właśnie do Stowarzyszenia Pomoc 2002, rzekomo uskarżając się na to, że gejowskie upodobania przeszkadzają mu w prowadzeniu interesów. (...) - Na Temat.

Reklama leczenia homoseksualizmu chcesz wyleczyć się i nie akceptujesz się zostaniesz Marcinem P. Organizację od leczenia homoseksualizmu tak zniszczą mózg że zostaniesz przestępcą.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Kanał YouTube opublikował film z okazji miesiąca Pride, występują w klipie Rachel  Evan Woods, podczas Human Rights Campaign, marsze i parady i klip rodziców tej samej płci z ich children.ru.


Afrykański chrześcijański kraj Tanzania prezydent tego kraju grozi aresztować lub deportować działaczy praw człowieka i LGBT chce zamykać organizacje. Prezydent John Magufuli mówił też kraj jest gotów stracić pomoc zagraniczną tylko nie akceptować homoseksualizmu.


Dokument The Naked Truth: China Queer," Fusion TV na temat Chin i LGBT, narratorem jest Omar Sharif Jr.

Miedzy pokazuje rzadką spojrzenie na kwestie takie jak fikcyjnych małżeństw między gejami i lesbijkami, zatrzymania działaczy feministycznych/LGBT, leczenie i ścisła cenzura mediów.

Narrator Omar Sharif Jr. mówi każdy powinien zobaczyć ten film bo mamy miesiąc Pride, "nie tylko święto mamy, ale jest to także wezwanie do działania i świadomości nie tylko do wyzwań, przed którymi stoimy, ale do globalnych wyzwań stojących przed naszą społeczność."

Szacuje się, że populacja Chińskiej LGBT jest ponad 70 milionów. Gdyby to był jeden kraj, byłoby 20 miejsce co do wielkości na świecie.


Rabinka lesbijka Sharon Kleinbaum, dotyczące marginalizowania zarówno Żydów, jak i osób homoseksualnych oraz muzułmanów w USA


Dziś faszyści paradują i nawołują do nienawiści po ulicy legalnie. Jaki to chory kraj i jak nisko upadł, to po prostu obrażanie osób którzy walczyli z faszyzmem i ginęli w obozach. Nazywać ich patriotami, to jest hańba nie są żadnymi patriotami, patologią którą nie zasługują być polakami historia pokazała wiele razy co powodują tacy patrioci. Prowadzi do morderstwa, prześladowań, ludobójstw.

"Gdy oglądałam filmy z Radomia z tyłu głowy miałam jedno: co by było, gdyby na naszych Marszach Równości, czy nawet i zwykłych wydarzeniach LGBT nie pojawiała się policja. I że ogromne siły policyjne zabezpieczające marsze w Łodzi, Krakowie czy Gdańsku są właśnie najlepszym dowodem na to, że smutni chłopcy w czarnych podkoszulkach biją już od lat. Dobrze wiemy, co by było. W ostatnich latach cieszymy się w Krakowie, że Marsz Równości jest bezpieczny, że nie spadnie ci na głowę butelka lub, w najlepszym przypadku, petarda. Z tyłu głowy mam obrazki z marszu sprzed kilku lat gdy nagle tył demonstracji został bez policyjnego zabezpieczenia: dziś jeszcze pamiętam te pełne nienawiści twarze biegnące w naszym kierunku. Wtedy ktoś jedynie stracił flagę, ktoś został popchnięty – policja w ostatnim momencie spacyfikowała narodowców-kiboli, którzy w Krakowie w ten jeden dzień zakopują wojenne topory klubowe, by solidarnie przeciwstawić się „pedałom”.

Jarosław Kurski dużo pisze w swym tekście o solidarności, której jego zdaniem już w Polsce nie ma. Myślę, że dla społeczności LGBT nie ma jej już pd dawna: od lat organizacje mówią o ksenofobii i homofobii, przemocy, zastraszaniu, ale było to raczej pisanie na Berdyczów. Oczywiście, pretensje można mieć do Platformy Obywatelskiej, która przez 8 lat rządów udawała, że problemu nie ma. Największe pretensje mam właśnie jednak do tych wszystkich, którzy nagle się ocknęli i są w szoku". (queer.pl)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz