poniedziałek, 12 czerwca 2017

News: Tęcza, Irena Sendlerowa, Smoleńsk, Chelsea Manning, Rosja, Czeczenia, Transpłciowość, Piotr i Paweł, Francja ...


Nowa, tęczowa reakcja nieprzypadkowo pojawiła się na Facebooku w czerwcu. Miesiąc ten został okrzyknięty przez środowisko LGBT ich „miesiącem dumy”. To właśnie z tej okazji Facebook wprowadził kilka nowych opcji, by wyrazić swoje wsparcie dla osób o odmiennych orientacjach seksualnych. Oprócz tęczowej reakcji oznaczającej „bycie dumnym”, na Facebooku pojawiły się nowe filtry pozwalające ozdobić nasze zdjęcia, a także ramki czy naklejki.

„Duma nas łączy” – pisze Mark Zuckerberg – „Przed nami wciąż długa droga do równości, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Z oddaniem będę pracował, by Facebook stał się bezpiecznym miejscem dla środowiska LGBT i wszystkich ludzi na świecie”. (RMF FM)

Funkcja uruchamia się na profilu po tym kiedy zalajkowaniu strony, Facebook - LGBTQ.

Hornet, randkowa aplikacja gejowska i serwis społecznościowy, stawia billboardy przeciwko anty-LGBT grup nienawiści w miastach USA, gdzie mają swoją siedzibę.

Kampanie przeprowadzają w Waszyngtonie koło siedziby Family Research Council czy koło Kościoła Westboro Baptist w Topeka, Kansas. (Advocate)

W Siedlcach odbył się 6. Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie podsumował piknik rodzinny na terenach zielonych wokół amfiteatru. W trakcie, głos zabrał prezydent Siedlec - Wojciech Kudelski.

- Jako prezydent tego miasta mogę stwierdzić, że obce nam są ideologie gender i jakieś dziwne małżeństwa, z których mówiąc wprost nic nie może się urodzić. Dziękuję siedleckim mamom i tatusiom, że mają prosty kręgosłup moralny i dbają o nasze dzieci i tych dzieci jest coraz więcej! - mówił prezydent - Tygodnik Siedlecki.

Posłowie zdecydowali w czwartek, że przyszły rok będzie przebiegał pod patronatem: Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka i Ireny Sendlerowej. 2018 będzie także rokiem Jubileuszu 250-lecia konfederacji barskiej oraz Praw Kobiet. Tę ostatnią propozycję zgłosiła Nowoczesna. "28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski, Tymczasowy Naczelnik Państwa, podpisał dekret (...). Określono, że wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez różnicy płci - Gazeta.pl

Bulwersujące błędy w identyfikacji ofiar katastrofy wykorzystywane są przez PiS do odwrócenia uwagi od fiaska teorii smoleńskiego zamachu i oskarżenia polityków PO o "brak szacunku dla zwłok". By debata wróciła na poziom faktów, publikujemy raport z identyfikacji ofiar zestrzelenia nad Ukrainą Boeinga 777 w 2014 roku. To była ogromna, precyzyjna operacja (OkoPress)

Profanacja odbywa się z udziałem Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, to taniec na zwłokach naszych najbliższych - powiedział w "Skandalistach" Paweł Deresz.

Władysław Frasyniuk brał udział w sobotniej kontrmanifestacji smoleńskiej. Policja użyła siły wobec legendarnego działacza opozycji z czasów PRL. (polityczek.pl)

Podczas kazania Smoleńskiego. "Agresywna postawa środowisk homoseksualnych jest ukazywana jako norma europejska. Nie można patologii przedstawiać jako wartości - mówił ks. Filaber. Marsze równości określił mianem pochodów "marginalnych grup społecznych". (Gazeta Wyborcza)

Później szok że dochodzi ataki na osoby LGBT czy podczas parady równości, czy ostatni na Grupę stonewall.

Dwa rasistowskie ataki w Warszawie. Kierowca nie pozwolił wejść do autokaru czarnoskóremu pasażerowi, który miał wykupiony bilet do Berlina. Drugi jednym z warszawskich autobusów napadnięto ciemnoskórego mężczyznę.

16-letni chłopiec zwrócił uwagę awanturującej się w tramwaju parze bezdomnych. W odpowiedzi 56-letni pijany mężczyzna najpierw uderzył chłopca w twarz. A potem zaatakował scyzorykiem. (Polsat News)

Krakowska policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w sobotę po południu na os. Czyżyny zaatakowali 23-latka. Mężczyzna ugodzony kilka razy nożem zmarł wieczorem w szpitalu  (Polsat news)

Rząd straszy uchodźcami że jacy to źli, a nie widzą jacy są polacy ataki polaków na polaków, ostatnie dni wzrosły ataki nienawiści.

Pierwszy wywiad Chelsea Manning kiedy wyszła z więzienia dzięki Barracka Obamę, skrócił jej wyrok, dziękuje byłemu prezydentowi za uwolnienie.


W poniedziałek Amnesty International przekazali  Ambasadzie Rosji blisko 5000 podpisów pod petycją ws. sytuacji gejów w Czeczenii domagając się zatrzymania porwań i zabójstw. Podczas demonstracji były inne organizacje Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii i Za wolną Rosję oraz dziennikarka Nowej Gaziety Jelena Kostiuczenko oraz aktywistka LGBTI z Rosji Tatiana Winniczenko.


Linie lotnicze Southwest Airlines ich klip z udziałem transpłciowym gejem Ethan Avanzino, pracownikiem linii który dzieli swoją historią.


Klip ONZ z działaczami LGBT całego świata w tym z Polski, walka o prawa człowieka


Relacja parady równości Piotra i Pawła


MTV z okazji miesiąca dumy miedzy innymi Selena Gomez, przekaz akceptacji i wsparcia dla osób LGBT.

"Nie można mówić o 'odesłaniu' na Białoruś osoby, która terytorium Białorusi w ogóle nie opuściła" - odpowiada polski MSZ na interwencję Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie czeczeńskiego uchodźcy, któremu odmówiono prawo wjazdu na terytorium Polski. Wpuszczenia go domagał się nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka. (TVN24)Według wstępnych wyników pierwszą turę wyborów parlamentarnych we Francji wygrała partia prezydenta Emmanuela Macrona LREM, która wraz z centrowym ugrupowaniem MoDem uzyskała poparcie 32,2-32,9 proc. wyborców. Najsilniejszą opozycję będą stanowić Republikanie.

W pierwszej turze wyborów parlamentarnych socjaliści - jak pokazują prognozy - ponieśli zdecydowaną porażkę. Wraz z sojusznikami mają szansę tylko na 30 do 40 miejsc w Zgromadzeniu Narodowym - przewiduje ośrodek Elabe.

Według Elabe, skrajna lewica ma szanse na 10 do 20 mandatów. Ten sam ośrodek podaje, że skrajnie prawicowy Front Narodowy (FN) zdobędzie tylko od 1 do 4 miejsc w parlamencie. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz