niedziela, 4 czerwca 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież Franciszek, Luteranie ...


Reformowany Kościół Katolicki: Wiara potrzebuje rozumu – to jedna z ważnych zasad chrześcijaństwa, o której chcemy bardzo wyraźnie mówić w Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce. We wszystkich naszych parafiach obok spotkań modlitewnych, liturgii odbywają się również katechezy czyli spotkania wyjaśniające zasady wiary Kościoła. Można na nich zadać pytania i wspólnie szukać odpowiedzi.

Dziś chcemy wam polecić nagrania wykładów Biskupa Piotra Hickmana, pierwszego Biskupa Przewodniczącego Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (Ecumenical Catholic Communion). Nagrania zostały zarejestrowane w jego parafii w Orange, Kalifornia, gdzie raz w tygodniu wszyscy chętni mogą przyjść i zgłębiać chrześcijańską wiarę.

Poniżej znajdziesz nagrania wideo w języku angielskim dotyczące takich zagadnień jak Słowo Boże, Nauka o Kościele i zbawieniu czy sakramentach.

Wprowadzenie do teologiiKosmologia i hebrajski pogląd na wszechświat


Wprowadzenie do nauki o trójcy świętej


Katedra Hope


Kościół Middle Church
Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaMetropolitan Community ChurchKościół św Stanisława Kostki w St. LouisPapież: prawdziwy chrześcijanin rozsiewa nadzieję i pocieszaFranciszek na obchodach Wigilii Zesłania Ducha Świętego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz