sobota, 10 czerwca 2017

Następny atak na organizację osób LGBT - teraz ofiarą jest Grupa Stonewall


Grupa Stonewall padła ofiarą homofobicznego ataku. Tym razem sprawcy włamali się do siedziby i ją zdewastowali. Nie minęło 2 miesiące od kiedy wybito okna w siedzibie Kampania Przeciw Homofobii.

"Jesteśmy w Centrum Stonewall. Biuro zdewastowane, a flagi wiszące na froncie kamienicy od września, zerwane. Czekamy na policję!" - Grupa Stonewall.

Krótkim czasie dwóch tygodni ataki homofobiczne atak na uczestniczkę parady równości, Poznań odmówienie zajęć kraw magi, ataki podczas marszu równości w Gdańsku, próba blokowania parady równości, ataki na Jakuba i Dawida za pocałunek.

Wielokrotnie mówiłem że będzie jeszcze gorzej, akceptacja na takie czynny powszechna, żadne ataki na siedziby Lambdy, KPH nie aresztowano, a nawet obwiana się po sami są wini po "afiszujemy" się.

Zaprasza się do Polski osób którzy namawiają do nienawiści i podsyca nienawiść, pozwala jemu przemawiać w sejmie i też w Episkopacie. Ostrzegam może być gorzej, podobnie odczłowieczało się inny miedzy żydów podczas nazizmu.

Popatrzeć co stało w Rosji i Uganda, podsycanie nienawiści powoduje śmierć, bicie, wyrzucanie, ucieczki z swoi krajów. Nie zatrzymamy tej nienawiści w Polsce, może być gorzej.

Najwidoczniej minister Błaszczak świetnie potrafi nas broni przed terrorystami. To proste zadanie, bo terrorystów w Polsce nie ma. Realnymi problemami czyli wandalizmem i narastającą przestępczością na tle homofobicznym niestety kompletnie sobie nie radzi. (Queer.pl)

Nasze biuro zostało częściowo zdemolowane, jesteśmy w trakcie oceniania wielkości wyrządzonych szkód. Sprawą zajmuje się policja - poinformował nas w nocy z piątku na sobotę Mateusz Sulwiński, rzecznik Grupy Stonewall.

Jak dodał, z siedziby stowarzyszenia przy ul. Jackowskiego na poznańskich Jeżycach nieznani sprawcy po włamaniu zabrali tęczowe flagi, które od września zeszłego roku wisiały w oknach.

- Nie mamy wątpliwości, że było to włamanie na tle homofobicznym - stwierdził Sulwiński. (Gazeta Wyborcza)

Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia! Na szczęście nikomu nic się nie stało. Włamanie nie miało podłoża rabunkowego, co niestety nie jest informacją pocieszającą. Wszystko wskazuje na motyw czysto homofobicznej nagonki na idee równości i otwartości. Sytuacja ta wpisuje się w rozpowszechniającą się w ostatnim czasie nietolerancję, dlatego domagamy się od polityków i polityczek różnych szczebli stanowczej walki z takimi atakami.

Sytuacja ta nie wpłynęła na nasze działanie - z jeszcze większą mocą będziemy robić swoje. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami od 8:00 trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa Centrum Stonewall. Obecnie instalowany jest monitoring, a tęczowe flagi wrócą na swoje miejsce - Grupa Stonewall.

(aktualizacja)