czwartek, 15 czerwca 2017

News: Robert Biedroń, Malezja, Simon ‘Nicksy’ Nicks, Rosja, Ukraina, Woodstock, Szczepionki, Seb Dance ...


"Europejscy prawicowi populiści i islamscy fundamentaliści potrzebują się nawzajem. Nienawidzą się wzajemnie i rosną w siłę tylko dlatego, że ci drudzy istnieją." - Krytyka Polityczna.

Biedroń został zapytany, czy mając w planach start w wyborach samorządowych w 2018 roku, nie obawia się mówić, że należy przyjmować uchodźców.

- Nie, bo Słupsk to miasto, które tworzą uchodźcy. Przecież my tu wszyscy skądś przyjechaliśmy - odparł prezydent, podkreślając, że w Słupsku została już tylko "garstka autochtonów, Niemców, którzy tworzyli to miasto przez kilkaset lat".

- Dzisiaj mieszkają tutaj Polacy, którzy przybyli, ludzie z ogromnej części Europy, nie tylko przecież z obecnego terytorium Polski, i tutaj szukali swojego schronienia, nowej szansy na życie - mówił Biedroń.

Jak dodał, Słupsk jest "pięknym symbolem", dlatego należy zapraszać "tych, którzy uciekają przed bombami, szukają szansy na nowe życie".

- W Polsce nie zginęła ani jedna osoba w wyniku zamachu terrorystycznego. Większym zagrożeniem jest na przykład przemoc domowa i nad tym politycy powinni debatować, a nie straszyć Polaków uchodźcami - przekonywał.

- Statystycznie więcej osób ginie w wypadkach w Słupsku niż w Wielkiej Brytanii czy we Francji w zamachach - zaznaczył Biedroń.

Jak mówił, w Polsce co roku umiera około 380 tysięcy ludzi, z czego 177 tysięcy osób - z powodu chorób krążenia. W wypadkach w 2015 roku zginęły 2904 osoby, a samobójstwo popełniło 6165 osób. Podkreślił, że są to realne problemy, nad którymi należy się pochylić. - Nie dajmy się ogłupić, naprawdę - zaapelował prezydent Słupska.

Jak podkreślił, "potrzebna jest pewna odpowiedzialność za ten kraj". - Łatwo jest coś zniszczyć, trudniej jest zbudować. Mam takie wrażenie, że rząd PiS bardziej koncentruje się na niszczeniu, a nie na budowaniu, bo to jest po prostu trudniejsze - ocenił. (...) - TVN24.

Wiele razy mówię homofobia jest zbrodnią przeciw ludzkości, oto następny dowód. Malezja która ostatnio coraz częstsze ataki na osoby LGBT, młody chłopak 18 lat został brutalnie pobity, gwałcony i na koniec próbowano go spalić. Jest ciężkim w stanie, mówi się jest martwy mózg jego przestał pracować.

T Nhaveen został zaatakowany przez gang koło sklepu w pobliżu meczetu w Gelugor, południowym przedmieściu George Town w Penang. Skończył prace w centrum handlowym w piątek (Zamierzał udać się do Kuala Lumpur na studia na następny dzień.) Pięć osób, w wieku od 16 do 18, zostali zatrzymani.

Jego ciotka powiedziała: „On kochał muzykę ... Nhaveen jest taki przyjazny i miły. Rozmawiałam z nim w zeszłym tygodniu i chciał przyjść dom mnie na curry z kurczaka." "Ale patrząc w jakim stanie jest nigdy nie przyjdzie." (GayStarNews)

Dodam że takie brutalne ataki to nie tylko w Malezja (islamskim kraju), ale też chrześcijański jak Anglia, Brazylia, RPA czy USA. Homofoby wielu krajach są sadystami czy Afryce gwałcą lesbijki i później mordują je. Brazylia która jest na szczycie homofobii gdzie bardzo dużo ginę osób LGBT.

Homofobia jest zbrodnią nie żadną wolnością religijną jak wmawia się miedzy innymi w Polsce, nie chcą w Polsce ustawy która walczy z przestępcami nienawiści wobec osób LGBT.

Simon ‘Nicksy’ Nicks, założyciel gejowskiej stacji brytyjskiej Gaydio zmarł w wieku 44 lat w dniu 29 maja tego roku. Jego mąż Liam Nathan Nicks, opisuje go jako „odważny i zdecydowany” w emocjonalnym hołdzie dla niego.

Urodził w Gateshead, Nicksy rozpoczął swoją karierę w 1992 roku, kiedy został zatrudniony jako prezenter Radia Atlantic 252. W tym czasie stacja radiowa używała irlandzką częstotliwość stworzyć krajową stację komercyjną dla Wielkiej Brytanii bez zgody urzędu radiowego.

To komercyjny sukces zachęcił inny do tworzenia własnych krajowych stacji radiowy komercyjnych miedzy innymi takich jak Virgin Radio. Po opuszczeniu Radio Atlantic 252 pracował dla wielu stacji radiowy przez 25 lat, dopóki nie zdiagnozowano u niego raka na początku tego roku.

Nicksy pomógł uruchomić Gaydio nadawało na początku zaledwie kilka godzin dziennie przez 28 dni w roku. Jego mąż Liam Nathan Nicks powiedział: „Nicksy był legendą dla wielu ludzi, ale dla mnie on był osobą opiekuńczy i kochałem jaką kiedykolwiek spotkałem." Nawet podczas choroby. „W trakcie swojej choroby udowodnił, jak odważny i zdeterminowany był".

„Nigdy nie będzie innego takiego jak Nicksy, ale zawsze będę patrzeć wstecz z takim sentymentem kiedy spędziliśmy razem te latach. I tylko szkoda, że ​​nie trwało dłużej.” (PinkNews)

W programie "The Bottom Line" legendarny inwestor Jim Rogers rozmawiał z szefem amerykańskiej redakcji Business Insider Henry’m Blodgetem. Rogers prognozuje, że w ciągu kilku lat na rynku nastąpi kryzys, który jeszcze nie miał sobie równych.

Ale ten będzie największy, a jestem od ciebie starszy. To naprawdę będzie poważna sprawa. W Stanach miewamy problemy finansowe średnio co cztery do siedmiu lat, licząc od powstania republiki. A od ostatniego kryzysu minęło ponad osiem lat. To najdłuższy lub drugi pod względem długości okres spokoju, więc kryzys nadchodzi. Jak wiesz, w 2008 roku mieliśmy problem z powodu zadłużenia. Ale w porównaniu z obecnym tamte zadłużenie to była pestka. (Business Insider)

Znaczy to zawsze kiedy prawica rządzi Bill Clinton gospodarka wyszła z kryzysu na plus, przyszedł Bush wojna i kryzys upadały banki, Obama zrobił porządek przyszedł republikanin Trump i znów mamy mieć kryzys. To tak jest prawica inwestuje w siebie, a nie ludzi, odmawianie usług innym, a jak wiele pokazuje że różnorodność i równe prawa kobiet, LGBT to gospodarka idzie w górę.

Robert Janowski odchodzi z TVP. Wszystko przez to, że stacja, której prezesem jest obecnie Jacek Kurski, ma inną niż dotychczas wizję programu „Jaka to melodia”. Stacja miała zamiar wprowadzić do swojego flagowego show elementy patriotyczne. Zmianie miały ulec również warunki zatrudnienia Janowskiego, na co nie zgodził się prezenter. TVP chciała, by został etatowym pracownikiem, co oznaczałoby dla niego uczestniczenie we wszelkich projektach lansowanych przez Telewizję Polską. Do tej pory Janowski był związany kontraktem jedynie z firmą Media Corporation, która posiada prawa do produkcji formatu.

Monika Janowska, żona i menadżerka Roberta Janowskiego, w rozmowie z plotek.pl stwierdza, że program „Jak to melodia” już praktycznie nie istnieje. „Na ten moment nie ma w ogóle programu „Jaka to melodia”. TVP wykupiło prawa do amerykańskiego formatu „Name That Tune”, jednak prawa do tytułu „Jaka to melodia” ma tylko i wyłącznie firma Media Corporation, która do tej pory produkowała ten format” – mówi. „Jeżeli nie ma programu „Jaka to melodia”, którego Robert przez 19 lat był twarzą, to nie ma też Roberta” – dodaje. (RFM FM)

Para gejów z Rosji Pavel i Igor Tupikov Popialkovskii uciekli do Bawarii, z Rosji przed prześladowaniem. Jednak sąd niemiecki nie widzi bezpośredniego zagrożenia ich życia i nie dostaną azyl.

Tupikov niedawno dostał nakaz deportacji z Niemiec. Popialkovskii wciąż czeka na decyzję. Trzy lata temu, opuścili Rosję, przed prześladowaniem. (Sueddeutsche

Chcesz operacji, to płać! Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł złamał swoje obietnice, że nie będzie dalszej komercjalizacji opieki zdrowotnej. Okazuje się, że rząd planuje wprowadzenie pobierania opłat przez publiczne szpitale! Gdy placówce skończą się pieniądze z ryczałtu, będzie mogła udzielać pomocy komercyjnie - Partia Razem.

Rasiści i faszyści - członkowie Ku Klux Klanu wraz z nazistami w stanie Alabama próbowali zakłócić parada Gay Pride. (PinkNews)

Czy szczepionki produkowane z abortowanych płodów robią z dzieci homoseksualistów? Oczywiście, że nie, ale wśród zdeklarowanych przeciwników szczepionek takie poglądy nie są rzadkie. Tak przynajmniej zdaje się twierdzić na facebookowym forum antyszczepionkowców jeden z użytkowników - bezprawnik.pl

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jurek Owsiak skomentował zarzuty stawiane przez Mariusza Błaszczaka ws. Przystanku Woodstock. - Pan minister powiedział coś na temat, na który nic nie wiedział. Może zamiast "Róbta co chceta" oglądał Ulicę Sezamkową - powiedział Owsiak.Nacjonaliści Ukraińscy protestowali przeciwko festiwalu LGBT


Europoseł brytyjski Seb Dance ma wiadomość dla wszystkich osób LGBT czy z Czeczenii i na całym świecie: "Ty nie jesteś problemem, ty nie jesteś chory. My będziemy cię bronić! twoi praw".Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz