poniedziałek, 12 czerwca 2017

Pierwsza rocznica masakry w klubie Pulse w Orlando gdzie zginęło 49 osób

Oświadczenie Wiary i Tęczy rok temu

Mija pierwsza rocznica masakry w gejowskim klubie Pulse w Orlando na Florydzie, w którym zginęło 49 osób. 12 czerwca 2016 r w nocy morderca wpadł do klubu Pulse i zaczął strzelać do osób w klubie zabijając 49 osób, wiele został rany. - zanim sam zginął od policyjnych kul.

Większość ofiar pochodziło z Puerto Rico, wśród ofiar były pary jednopłciowe, młodzi ludzie i jak matka która była z swoim synem w klubie.

Pamiętajmy to nie tylko oni są ofiarami nienawiści i homofobii co jakiś czas słuchać o zamordowaniu osób LGBT na całym świecie. Homofobia jest zbrodnią przeciw ludzkości, w Polsce co jakiś czas słuchać ataki na osoby LGBT jak ostatnio atak na organizację Grupę Stonewall.

Ponieważ tego dnia walka o równość i szacunek dla wielu zyskała bardziej uniwersalny wymiar, stając się walką o prawa człowieka. Podział na osoby LGBT+ i pozostałe na chwilę przestał być ważny. Głosy wsparcia i solidarności płynące z całego świata mówiły o potrzebie przeciwdziałania przemocy wobec naszej społeczności, zaznaczając, że jej ofiarami stajemy się wszyscy.

Orlando było dla nas również lekcją o tym, do czego może prowadzić przyzwolenie na mowę i przestępstwa motywowane homo-, bi- i transfobią. Droga od nienawistnych słów do ohydnych czynów po raz kolejny okazała się przerażająco krótka.

Pomyślmy dziś przez chwilę o 49 osobach zamordowanych w Orlando. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby dać odpór nienawiści. I zachowajmy wiarę w miłość. Miłość, która uzdrawia, łączy, a w końcu - zwycięża. (Miłość Nie Wyklucza)


Juan Jose Cufino-Rodriguez nie może chodzić. Został postrzelony czterokrotnie w klubie Pulse podczas ataku terrorystycznego z 12 czerwca, który 49 osób straciło życie. On obecnie przykuty jest do wózka inwalidzkiego. Opowiada swoją historie że błagał już żeby przestał mordować, ale zaczął w niego strzelać.


Anderson Cooper z CNN emocjonalnie odczytuje nazwiska i wiek ofiar masakry, która miała miejsce w klubie Pulse Orlando.


Rodzina i przyjaciele Luis S. Vielma Xavier Serrano który został zamordowany w klubie gejowskim w Orlando zorganizowali w studiu Universal gdzie pracował w parku atrakcji Harrego Portera.Premier Izraela Binjamin Netanjahu konserwatysta tak jak Cameron nazywa aktem homofobicznym. Terrorysta mordował, bo był napędzany przez nietolerancję do społeczności LGBT i napędzany przez nienawiść do wolności i różnorodności."


PBS NewsHour zauważa że przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT zdarza się często wiele stanów nie chroni osób LGBT, a nawet pozwala się dyskryminować w imię tak zwane wolności religijnej przez kogo stworzony chrześcijan.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz