środa, 14 czerwca 2017

Tu i teraz - Adopcja dla par homoseksualnych?


„Tu i teraz” Nowa TV – W Polsce adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest nielegalna. Niektórzy decydują się więc na działanie na granicy prawa i próbują zaadoptować dziecko w pojedynkę. O tym, czy takie działanie przynosi więcej szkody czy pożytku rozmawiały w Nowa TV publicystka katolicka Małgorzata Terlikowska, psycholog dziecięcy Agnieszka Robak oraz Marta Konarzewska, feministka, publicystka.

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie związków i rodzicielstwa osób homoseksualnych i biseksualnych. To dla nas wszystkich niezwykle ważny dokument. Ekspercka organizacja zabiera głos w kwestii tęczowych rodzin, co - mamy nadzieję - będzie ważnym krokiem na drodze do pokonania panujących niestety w Polsce stereotypów i uprzedzeń.

Te brednie i kłamstwa które przeciwnicy mówią o rodzinach jednopłciowy, nie skończą wreszcie sami mówią o dobro dziecka. To nie są zamkną się, zajmą się własnymi rodzinami, mamusią i tatusiem alkoholem, przemocą rodziną.


Fot: Gays With Kids
Według nowy badań geje tatusiowe są lepszymi rodzicami niż hetero. Geje rodzice bardziej angażują się w życie swoi dzieci, niż heterycy, mówią badania Rutgers University od Andrewa Lelanda.

Jego badania potwierdzają badania inne od GLSEN które wykazały również że ojcowie geje, bardziej są zaangażowani ojcami niż heterycy. Geje czują że ludzie będą oceniać ich umiejętności rodzicielskie, bo są homoseksualni - tak oni pracują ciężko, żeby być dobrym rodzicem.

Abbie Goldberg, badaczka z Clark University, wykazała również zwiększone angażowanie w życie dzieci, może być częściowo spowodowane inicjatywy rodziców do zwalczania uprzedzeń i dochodzić widoczności par tej samej płci.

Wyjaśniła, prawie 50% ciąż wśród par heteroseksualnych są przypadkowo, tak zwane "wpadek", natomiast pary homoseksualne planują dzieci.

Badanie Lelanda sugeruje również istnieje niewielka różnica pomiędzy hetero i homoseksualnych rodziców podobnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.

Mówienie nie możemy mieć dzieci po dzieci będą poniżane przez inny, ale kto nauczył inne dzieci nienawiści do tych dzieci, sami dorośli. Mówienie to nie czas na dzieci przez osoby homoseksualne, a kiedy mamy jedno życie nie marnujmy czasu, mówi Anna Strzałkowska.


Rob i Reece którzy są małżeństwie para gejów postanowili wziąć do siebie bezdomne dzieci, ale pomagają innym dzieciom w całej USA.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz