czwartek, 1 czerwca 2017

News: Remigiusz Ryziński, Luksemburg, Poznań, Prasa LGBT, Pink Dot, Ellen Show, Francja ...


Remigiusz Ryziński po trzech naukowych książkach wydał właśnie swój pierwszy – i znakomity! – reportaż „Foucault w Warszawie”. To opowieść o gejowskim światku stolicy końca lat 50., gdy przebywał w niej młody francuski filozof Michel Foucault, późniejszy wielki Foucault, autor „Historii szaleństwa” i „Historii seksualności”, jeden z najwybitniejszych humanistów XX w. A także wyoutowany gej, który w Warszawie w celibacie bynajmniej nie żył; jego przyjaciele geje są dziś panami koło 80-tki i tak! - Remigiusz ich odnalazł i namówił na wspomnienia, nad którymi unosi się cień prześladowań SB.

Na koniec książki (którą gorąco polecamy!) reporter wychodzi z roli i... robi coming out. W wywiadzie Bartosza Żurawieckiego w najnowszej „Replice” Ryziński mówi o tym tak: „W ubiegłym roku wmieszałem się w bójkę na tle homofobicznym, co skończyło się w sądzie. Dostałem wtedy taką poradę prawną: "Może pojawić się pytanie o to, czy jesteś gejem. I wtedy musisz powiedzieć, że nie. Albo nie powiedzieć nic. Bo gdybyś wyznał prawdę, mogłoby dojść do takiej sytuacji, że sprawcy dostaliby tylko upomnienie". I rzeczywiście, ze strony obrończyni sprawców padło pytanie: "Czy pan jest homoseksualistą?". Nie zdążyłem odpowiedzieć, gdyż sędzia cofnął pytanie.

Ale zapytałem wtedy sam siebie, kim ja właściwie jestem. Nie miałem wcześniej żadnych sytuacji homofobicznych i nagle doznałem homofobii w sądzie. W miejscu, w którym jako poszkodowany powinienem czuć wsparcie, sprawiedliwość. To wykluczenie mocno mnie dotknęło i postanowiłem, że jak tylko będę miał okazję, to chciałbym oczyścić teren. Obejrzałem też akcję „It Gets Better”, dzięki której zrozumiałem, jakie znaczenie dla młodych osób LGBT ma to, że żyją obok nich osoby nieukrywające swej nienormatywnej tożsamości”

Remigiusz Ryziński – gratulujemy coming outu i dziękujemy za „Foucault w Warszawie”. Cały wywiad z Remigiuszem – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Po szczycie NATO media obiegło zdjęcie pierwszych dam. Pozował z nimi mąż premiera Luksemburga. Pełna otwartość na związki homoseksualne, to nie jedyna różnica obyczajowa między tym katolickim krajem a Polską. Ponad 72 proc. Luksemburczyków są to chrześcijanie, doszło tam do rozdziału kościoła od państwa. W szkołach zamiast religii naucza się etyki.

Premier Luksemburga Xavier Bettel często zabiera w podróże służbowe swojego męża Gauthiera Destenaya. Małżeństwo pojawiło się razem na szczycie NATO w Brukseli, a wcześniej odwiedził m.in. Watykan powitał ich papież Franciszek.

W niektórych krajach homoseksualny premier Luksemburga wciąż wywołuje zdziwienie a nawet nieprzychylne komentarze. Tak było w Polsce, gdzie publiczne wystąpienie męża Bettela wyśmiała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, "popsuł im pamiątkowe zdjęcie".

Jednak w Luksemburgu nikogo już nie dziwią, ani tym bardziej nie oburzają homoseksualiści. 1 stycznia 2015 roku z inicjatywy premiera Bettela weszła w życie ustawa zezwalająca na małżeństwa jednopłciowe i adoptowanie przez nich dzieci. (Gazeta.pl)

Dodam jeszcze jedno Bettel to nie tylko on jest gejem w rządzie Luksemburga, jeszcze wicepremier i minister obrony jest Etienne Schneider.

Tak to następny chrześcijański/katolicki kraj podobnie jest w Irlandii tam kandydat na premiera gej. Malta gdzie rząd lewicowy i prawica popierają związki partnerskie. Hiszpania mimo wcześniej partia PP walczyła o unieważnienie małżeństw jednopłciowy dziś nawet premier tego kraju bieszę udział w ślubie jednopłciowym i to własnego członka geja z partii.

Wiele mówi się Polska jest bliżej nie zachodu tylko rosyjski standardów czy demokratyczny, homofobiczny. Jak pokazano w raporcie ILGA Europie czy parlamentu Europejskiego.

Robert K., instruktor krav magi, najpierw się zgodził, a później odmówił lekcji grupie osób nieheteroseksualnych w Poznaniu. Miał powiedzieć: „Nie do końca przeczytałem wasz profil. Nie chcę być utożsamiany z czymś, pod czym się nie podpisuję". I jeszcze: „Nie popieram związków męsko-męskich, tym bardziej wychowujących dziecko". Usłyszał już od policji zarzut.

Karolina Lemur Niedźwiecka z Grupa Stonewall "Uczę języka duńskiego i nie przepadam za Kościołem katolickim, ale nigdy nie przeszło mi przez głowę, żeby odmówić lekcji katolikowi." - Gazeta Wyborcza.

Pierwsze dzieci z miejskiego programu inVitro w Łodzi już z urodziły się piątka dzieci. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców urodziło się w Łodzi dzięki miejskiemu programowi in vitro. Pierwsza na świat przyszła w szpitalu im. Rydygiera Hania. (ESKA Łódź)

Prasa LGBT do przeczytania: Lavender MagazineThe Mirror Magazine, David Atlanta, The Fight MagazineBaltimore OUTloud, IN MagazineThe Vital Voice MagazineGeorgia Voice, HIV Plus, Wire Magazine, Out Africa Magazine, QX Magaizne, Boyz Magazine, Get Out!, Grab MagazineHumen Magazin.

Załamany partnerem geja policjanta Xaviera Jugelé, który został zabity przez zamachowca w ataku w Paryżu w dniu 20 kwietnia, poślubił swojego partnera pośmiertnie. Przed śmiercią, Etienne Cardiles i Jugele byli w związku partnerskim.

Francuskie prawo pozwala na pośmiertne małżeństwa, jeśli istnieją „poważne powody” dla małżeństwa. Atak terrorystyczny wchodzą w tych kryteriach. Wzięli udział w ceremonii we wtorek były prezydent Francji Francois Hollande i Paryża mer Anne Hidalgo. (GayStarNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBTPink Dot z Singapuru dotyczące rozmowy o prawa LGBT. Pink Dot co rok organizuje piknik różowy taka parada, ale tym roku rząd Singapuru zmienił prawo tak że tylko obywatele Singapuru i stałych mieszkańców będą mogły gromadzić w Corner Speakers w Hong Lim Park. W efekcie oznacza to, że cudzoziemcy są wykluczeni z uczestnictwa w festiwalu LGBT tematyce. Homoseksualizm w Singapuru jest nie legalny, rząd jest głuchy na problemy osób LGBT. (GayStarNews)


Gracz futbolu amerykańskiego Jon Dorenbos pomagał Ellen DeGeneres, najlepsze chwile przestawiał jak ona swoim programie straszyła swoi gości taki jak Eric Stonestreet, Jennifer Lopez, Matt Lauer, Jake Gyllenhaal czy Chris Evans.


Onet100 o Dawidzie i Jakubie ich klipie nowym


Amerykańska aktorka i prezenterka telewizyjna Kathy Griffin została zwolniona przez stację CNN po tym, jak na Twitterze opublikowała zdjęcia i film przedstawiające ją z uciętą głową prezydenta Donalda Trumpa w dłoniach. Przez ostatnich 10 lat Griffin była współgospodarzem sylwestrowego programu nadawanego przez CNN.

Do krytyków Griffin dołączył jej kolega z anteny Anderson Cooper prowadzący wspólnie z aktorką wspomniany noworoczny show. Uznał opublikowane treści za odrażające i w najwyższym stopniu niewłaściwe. (Wirtualne Media)

Gwiazda muzyki country Chely Wright napisał na Twitterze: "Wierzę, że sztuka powinna odzwierciedlać pewne turbulencje kultury i polityki, ale wierzę, że te zdjęcie Kathy Griffin idzie zbyt za daleko.

Griffin szybko przeprosiła za swój głupi żart. „Szczerze przepraszam,” powiedziała. „Poszłam zbyt daleko. Obraz jest zbyt niepokojący. Rozumiem, jak to obraża ludzi. To nie było śmieszne. Rozumiem."


Świadkowie Jehowi w nowy klipach atakują osoby homoseksualne, to nie pierwszy atak ich promują swój zjazd. Jest to sekta która wiele razy ma problemy ostatnio na całym świecie z pedofilią. (LGBT Nation) Wcześniej pisałem o świadkach Jehowy TUTAJ.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe