środa, 21 czerwca 2017

Światowy dzień uchodźcy


Wczoraj odchodziliśmy Światowy dzień uchodźcy to też wiele tysięcy osób LGBT ucieka z swoi krajów, przed prześladowaniem i godne życie, bycia ze sobą czy teraz z Syrii muzułmańskiej wiele nasi braci i sióstr ucieka, też z Afryki miedzy innymi Ugandy chrześcijańskiej.

Najgorsze sami LGBT polsce też ucieka z Polski, chcą żyć normalnie i godnie, na zachód wyjazd z Polski żeby normalnie żyć, ożenić się, mieć dzieci.

Światowy Dzień Uchodźcy HRC rozmawia z Martiną, członka społeczności LGBTQ w Pakistanie, która uciekła do USA, po tym jak otrzymała pogróżki z powodu zmiany płci.Światowy Dzień Uchodźcy. Papież Franciszek od samego początku pontyfikatu jest rzecznikiem potrzebujących. Kryzys, z którym mamy do czynienia, ma ogromny rozmiar: Podczas audiencji 17.09.2016 roku papież podkreślił, że aktualna sytuacja migracyjna to największy kryzys humanitarny od czasów II wojny światowej. Jego ofiarami jest ponad 65 mln ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych miejsc zamieszkania. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że to ogromna liczba, większa niż cała populacja Włoch.

- Nienotowana nigdy wcześniej liczba uchodźców umiera podczas próby przeprawy przez Morze Śródziemne, które stało się cmentarzem - oświadczył papież. Inni, zauważył, "spędzają lata w obozach" dla uchodźców.

- Każdy z nich ma swoje imię, twarz i historię, jak również niezbywalne prawo do życia w pokoju i dążenia do lepszej przyszłości dla swoich dzieci - mówił Franciszek. (...) Deon.plSekretarz Generalny ONZ z okazji Światowego Dnia UchodźcyImmigration Equality uchodźcy wielu krajów Ugandy, Rosji


Subhi Nahas uchodźca z Syrii który uciekł wiele opowiada dziś miedzy innymi w ONZ co dzieje się w Syrii


Bassel Mcleash gej uchodźca z Syrii uciekł do KanadyCoraz więcej uchodźców LGBT szuka azylu w Kanadzie


Rosyjski uchodźca Justin Romanov który dostał azyl w KanadzieFarrokh uchodźca z Iranu uciekł przed śmiercią homoseksualizm w tym kraju jest nie legalny.


Gdy uchwalono w Rosji ustawę tak zwaną "zakaz propagandy homoseksualnej", wiele osób padło ofiarą homofobii, uciekło z Rosji. Dziś ucieka innego rejonu Czeczeni gdzie są torturowani i mordowani.


Wiele też kościołów pomaga LGBT uchodźcom jak kościół Metodystyczny


IKEA Kanadyjska z okazji Światowego Dnia Uchodźcy