niedziela, 25 czerwca 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież Franciszek ...


Katolicki biskup Thomas Paprocki, w amerykańskim stanie Illinois powiedział, małżeństwom tej samej płci powinno się odmawiać komunii, ostatnie namaszczenie i obrzędów pogrzebowych.

Posłał swój dekret do kapłanów, diakonów i seminarzystów, jak i pracowników kościelny, mówiąc, nowa polityka powinna być przyjęta w całej jego diecezji. Dekret zakazuje także małżeństw osób tej samej płci w katolicki budynkach oraz nie mogą brać udziału miedzy innymi pracownicy kościoła i księża.

Pisał, osoby w małżeństwach osób tej samej płci „nie mają prawa do Komunii Świętej”. Dodał, że ktoś w małżeństwie tej samej płci, który w obliczu śmierci może otrzymać tylko wtedy komunii, gdy wyraża „skruchę za swoje grzechy.” Gdy nie będzie skruchy za grzechy to nie ma prawa do pogrzebu katolickiego.

Grupa LGBT katolicka DignityUSA napisała ten dokument „jest złośliwy i bolesny ekstremalnych.” Christopher Pett, prezes grupy powiedział: „To systematycznie i pogardliwie dyskredytuje nas i nasze relacje w kościele.”

„Dekret bp Paprocki czyni go bardzo jasno, dlaczego tak wiele LGBTQI osób i ich rodziny czują się niemile widziani w Kościele katolickim".

Biskup Paprocki wcześniej próbował przeprowadzać egzorcyzmy na gubernatorze Illinois Pat Quinn, z powodu jak mógł zalegalizować małżeństwa osób tej samej płci w Illinois. Paprocki który też ma polskie korzenie nic dziwnego jest taki ekstremalny homofob. (PinkNews)

Amerykańscy duchowni przemawiają dotyczące poglądów dotyczące homoseksualizmu.Katedra HopeEksperyment DIALOG - muzułmanie, katolicy i LGBT+ na Festiwalu Malta


Kościół Middle ChurchMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaKościół św Stanisława Kostki w St. LouisPapież na Anioł Pański: odkrywajmy piękno EucharystiiMetropolitan Community ChurchAnioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz