piątek, 16 czerwca 2017

News: Mister Gay Poland, Molly Shannon, Francja, Crystal Griner, Tęczowa flaga, Matt Bomer, Colton Haynes ...


Finał Mister Gay Poland 2017 już 8 lipca w Poznaniu. Po kilku miesiącach poszukiwań najprzystojniejszych gejów w siedmiu polskich miastach, nadszedł czas na ogólnopolski finał. Głosowanie na Mistera Publiczności Gay Poland 2017 r wszyscy kandydaci na stronie Gay Poland.

Aktorka Molly Shannon która w ostatnich jej filmach gra rodzica dziecka LGBT, wyznaje jest to głęboko osobisty powód jej wyboru rolach takich.

Mówi że jej ojciec był gejem. „Siedzieliśmy na basenie w Four Seasons, i powiedziałam 'Czy kiedykolwiek myślał, że może być gejem?' On powiedział: Z całą pewnością. A potem pojechaliśmy do Ohio i rozmawiali o tym przez następnych 72 godzin„.

Nie dlatego, że nie miała kilka wskazówek, zanim on to potwierdził. „Kiedy poszłam do szkoły teatralnej, chciał wysłać mu zdjęcia Judy Garland."

Wcześniej w tym roku zdobyła nagrodę Independent Spirit Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w Other People. W tym filmie zagrała kobietę umierającą na raka, którego syn gej wraca do domu, aby pomóc opiece nad nią.

„To było całe moje dzieciństwo. Całe moje życie. Byłam dzieckiem kogoś, kto musiał zachować tę tajemnicę. Więc co można zrobić, aby pozwolić opowiedzieć, że wszystkie te historie jest najważniejszą rzeczą dla mnie.” (The Advocate)

Jeszcze zanim Francuzi w niedzielę wybiorą nowych deputowanych do parlamentu, nowy rząd już wystąpił z pierwszym projektem reformy. Podczas kampanii wyborczej Macron zapowiedział, że w tym celu powstanie nowa ustawa o moralności w życiu publicznym i właśnie tym projektem rozpoczyna on swoją legislacyjną działalność.

We Francji panuje ogólne przekonanie, że klasa polityczna nadmiernie korzysta z istniejących przywilejów – podkreśla Stefan Seidendorf z Niemiecko-Francuskiego Instytutu w Ludwigsburgu. Obojętnie czy socjaliści, czy konserwatyści, wielu Francuzów uważa swoją klasę polityczną za skorumpowaną i temat ten istotnie wpłynął nawet na wynik wyborów prezydenckich. Po tym jak mass media ujawniły, że Francois Fillon zatrudniał na koszt państwa członków swojej rodziny, płacąc im pensje za to, że właściwie nic nie robili, ten konserwatywny polityk przepadł z kretesem i pogrzebał swoje szanse na fotel w Pałacu Elizejskim.

Wciąż jeszcze nie zostało wyjaśnione, czy Fillon złamał obowiązujące prawo. Ale w przyszłości takie przypadki mają w ogóle nie mieć miejsca. Minister finansów Francois Bayrou przedstawił właśnie radzie ministrów projekt ustawy, wedle której deputowanym nie będzie wolno zatrudniać żadnych bliskich krewnych. Poza tym politycy mają być zobowiązani do ujawnienia swoich powiązań z instytucjami, organizacjami czy firmami i nie będzie im wolno pracować dodatkowo np. w charakterze doradców. Nie ma wątpliwości co do tego, że ustawa ta gładko przejdzie przez nowy parlament. Inaczej niż w przypadku planowanych reform rynku pracy, w kwestii tej ustawy nie należy się spodziewać większych oporów ze strony opozycji - Deutsche Welle.

Co piąte dziecko w krajach bogatych żyje w ubóstwie - wynika z raportu UNICEF. Nawet w krajach bogatych postęp nie przynosi jednakowych korzyści; wyższe dochody nie prowadzą do poprawy warunków życia wszystkich dzieci i mogą pogłębić nierówności - alarmuje organizacja.

Z raportu wynika, że średnio 1 na 5 dzieci w krajach bogatych żyje w ubóstwie, przy czym istnieją znaczące różnice w tej proporcji: od 1 na 10 dzieci w Danii, Islandii i Norwegii, poprzez 1 na 5 w Polsce aż do 1 na 3 dzieci w Izraelu i Rumunii. (Polsat News)

Dziś premier Beata Szydło kategorycznie wyklucza przyjmowanie uchodźców, a wyborców straszy terroryzmem. Ale nie zawsze tak było. 10 lat temu protestowała przeciwko deportacji Nigeryjki i przekonywała w Sejmie, że Polacy przez dziesięciolecia "poniewierali się po świecie", więc Polska "powinna wysnuć z tego refleksję". (Gazeta Wyborcza)

Boimy się uchodźców muzułmanów dowód na to że bardziej boimy się polaków. Trzech Polaków zostało w środę skazanych przez sąd w Leeds na kary więzienia za handel ludźmi i stosowanie współczesnego niewolnictwa. Przemocą zmuszali oni innych Polaków do pracy, pozbawiając ich dokumentów i zarobionych pieniędzy - poinformowała prokuratura. (TVN24)

To nie pierwszy przypadek jak polacy są zamieszani w handel ludźmi. Wcześniej czterech Polaków zostało skazanych przez sąd w Newcastle, czy inny przypadek dwóch Polaków zostało skazanych w Wielkiej Brytanii na podstawie Ustawy o Współczesnym Niewolnictwie.

W Środę napastnik uzbrojony w snajperskim karabinem oddał co najmniej 50 strzałów do grupy republikańskich ustawodawców, byli na boisku baseballowym w miejscowości Alexandria. Wśród ranny jest też lesbijka, agentka Crystal Griner została postrzelona w kostkę, ona i jej partner w pracy agent David Bailey dzięki im nie doszło do więcej ofiar i tragedii.(LGBT Nation)

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 maja (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy. W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

Colton Haynes w programie radiowym Andy Cohena. Opowiada kiedy przyjechał do Los Angeles że nie może być ujawnionym gejem, po nie dostanie oferty pracy, jego ludzie umawiali go z dziewczynami, robili go heteryka.

Mówi było jak z aktorem Tab Hunter, był idolem lat 1950, który był zmuszany do udziału premiery filmowe i inne wydarzenia z kobietami, aby dać społeczeństwu wrażenie, że jest hetero.

Haynes powiedział jego gra i ukrywanie kim nie jest, doprowadziło u niego ataków paniki, depresji. Doszło to tego że opuścił serial nie mógł dać sobie radę.

Też mówił że miał seks z kobietami, pierwszy raz w wieku 13 lat stracił dziewictwo, a dziewczyna dwa lata starsza od niego, z chłopakiem też starszym 16 lat miał.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Ponad 200 osób uczestniczyło w zeszły czwartek z okazji podniesienie flagi tęczowej na placu ratusza w Filadelfii, dodatkowo jest inna tęczowa flaga dodano dwa kolory brązowy i czarny. (PGN)


Pierwszy klip pojawił się do nadchodzącego filmu, z udziałem Matt Bomer jako transpciowa kobieta. Został skrytykowany że jak może zagrać role mężczyzna, a nie aktorka transpłciowa. Ale też Eddie Redmayne, Jeffrey Tambor, Jared Leto czy Andrew Garfield też zostali skrytykowani za role transpłciowych w przeszłości, zatrudnia mężczyzn, a nie chce się zatrudniać prawdziwy transpłciowy aktorek. (PinkNews)


Człowiek uczestnicząca w niedzielnym Marszu Równości w Harrisburg, Pensylwanii został prawdopodobnie zaatakowany przez ekstremistów chrześcijański, którzy protestowali przeciw paradzie. (LGBT Nation)

To następny atak ekstremistów chrześcijański i grup nazistowski na osoby LGBT podczas parad miedzy innymi w Alabama czy czuwania za ofiary w Orlando.Rząd Meksykański uruchamia kampanie na rzecz równości praw LGBT, ale chrześcijańscy ekstremiści są oburzeni po dla nich rodziny jednopłciowe są zagrożeniem dla dzieci.


Czeczeńscy dwóch homoseksualistów opowiadają o torturach i przemocy z powodu kim są.


Te dzieci, już na początku swojego życia uznały, że przemowa głosem nie ma sensu. Ta cisza mówi: nie uwiodłem swojej matki, nie podążyła za mną. Milczące dzieci, porzucone tuż po urodzeniu, czekają na swoich rodziców. (TVN Uwaga)Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz