sobota, 3 czerwca 2017

Parada równości 2017Kolejność pojazdów i grup, które pojadą i pójdą w Paradzie Równości 2017.

"Przejdziemy ulicami Warszawy by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji" – zapowiadają organizatorzy tegorocznej Parady Równości. Parada rozpocznie się przy PKP Śródmieście i przejdzie między innymi obok siedziby Prawa i Sprawiedliwości.

Trasa Parady: PKP Warszawa Śródmieście, plac Zwiszy, Koszykowa obok siedziby Prawa i Sprawiedliwości, dalej do placu Konstytucji i Marszałkowską do placu Defilad. Tam zorganizowane będzie Miasteczko Równości, a nim namioty organizacji pozarządowych. Wieczorem zaplanowano zabawę taneczną.

Parada Równości odbywa się od szesnastu lat. "To największe wydarzenie na rzecz równych praw, wolności i różnorodności w Polsce. W zeszłym roku aż 35 tysięcy osób świętowało wspólnie, a w tym roku będzie nas jeszcze więcej" – zapowiadają organizatorzy.

3 czerwca w Warszawie odbędzie się najpiękniejsze święto równości. Po raz 17 ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości 2017 by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji.

Przy tej okazji chcemy Was serdecznie zaprosić do naszego Miasteczka Równości.
Zaprosiliśmy 20 organizacji pozarządowych, które w różnych obszarach działają na rzecz grup mniejszościowych. Będzie to idealna okazja do poznania i porozmawiania z osobami, które na co dzień zajmują się walką o prawa człowieka i równouprawnienie.

Na krajobraz Polski składa się kilkadziesiąt milionów unikalnych osób – kobiet, mężczyzn, młodszych, starszych, o różnej orientacji psychoseksualnej, tożsamości płciowej, różnych wyznań i osób różnego pochodzenia, osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, osób będących w różnej sytuacji życiowej... Może czas się lepiej poznać?

Nasze miasteczko będzie kolorowe i różnorodne, na stoiskach organizacje przygotują różne atrakcje dzięki którym będzie można lepiej poznać specyfikę ich pracy i obszary działań.

Organizacje biorące udział:
Lambda Warszawa
Fundacja Wolontariat Równości (Parada Równości )
Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki
Grupa Stonewall
Kampania Przeciw Homofobii
Amnesty International Polska
Fundacja Ocalenie
Pracownicza Demokracja
Miłość nie wyklucza
Stowarzyszenie Jump'93
Wolontariat Koleżeński "Mary i Max"
Fundacja Feminoteka
Spółdzielnia Socjalna WOLA
Warszawskie Dziewuchy Dziewuchom
Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom
Mister Gay Poland
Rainbow Star
Otwarte Klatki
NEVER AGAIN Association - Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ


źródło TVN Warszawa/Parada Równości

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz