poniedziałek, 26 czerwca 2017

Parady Gay Pride Dublin Irlandia, Toronto Kanada, Paryż Francja, Belgrad Serbia, Istambuł Turcja ...


Premier Irlandii Leo Varadkar powiedział użyje swój urząd premiera, aby prawa LGBT były w całej Irlandii.

Premier Varadkar zwrócił się do tysiąc osób uczestniczących festiwal Pride w Dublinie. Organizatorzy Dublin Pride powiedzieli że podczas parady Gay pride uczestniczyło się 30.000 osób. (RTE News)Fot: Toronto Star
Premier Kanady Justin Trudeau, jego żona Sophie Gregoire Trudeau wraz ich dwójką dzieci i Ontario Premierka ujawniona lesbijka Kathleen Wynne, wśród uczestników parady Pride Toronto.

„Chodzi o to, świętujemy wiele tożsamości, które sprawiają, Kanada jest niezwykła i silna” Trudeau powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem parady.

Dodatkowo premier Justin Trudeau wraz żoną przed paradą uczestniczył w mszy odprawił ksiądz Brent Hawkes, z kościoła Metropolitan Community Church Toronto. który przechodzi na emeryturę.

Mimo kontrowersji zakazano uczestniczyć w paradzie policjantom, z powodu społeczności czarnej które nie chcieli w paradzie, mimo to policjanci nie oficjalnie uczestniczyli w paradzie Toronto.

Toronto ksiądz i wybitny działacz Brent Hawkes poruszył tą kwestię kiedy otworzył Toronto Pride z jego końcowej mszy, podkreślając znaczenie każdy czuje się mile widziany w paradzie.

Wielu policjantów z Kanady kiedy im zakazano uczestniczenie paradzie w Toronto uczestniczyli w paradzie Nowojorskiej. Zostali zaproszeni przez Gay Officers Action League (GOAL) z Nowego Jorku. (Global News)Przed paradą Toronto zawsze odbywa się parada "lesbijek" tak zwane marsz Dyke, jest bardziej polityczny marsz niż od parady Pride Toronto. Walka o prawa kobiet, transpłciowy.


48 parada Nowojorska Pride odbyła się w niedzielę. Parada zaczęła się od piątej alei kończy się na West Village. Tym roku po raz pierwszy transmitowano na żywo przez lokalną stację WABC-TV.

NYC Pride pierwszy raz odbyła się w 1970 roku jako demonstracja praw obywatelskich pierwszej rocznicy powstania w Stonewall. NYPride jest matką całego świata Pride/Parad/Marszów równości.
Dziś NYPride to jeden z największych na świecie najbardziej znanych wydarzeń LGBT, ponad 2 miliony widzów w 2016 plus uczestników tysiące.

Tegoroczna parada tym roku hasło: „Jesteśmy dumni,” pokazać że jesteśmy dumni kim jesteśmy mimo obliczu istniejącego zagrożenia. Wielkimi marszałkami są tym roku American Civil Liberties Union, trans kobieta Brooke Guinan (trans kobieta strażacka nowojorska), Krishna Stone z GMHC) i Geng Le z Founder, Blued). (Nowy Jork ABC)


Przed Nowojorską paradą odbył się festiwal równości wśród koncert wystąpili miedzy innymi zespół Years and Years.


Parada Gay Pride w Paryżu Francja, tysiące osób przeszło ulicami Paryża, miedzy innymi zadając prawo do wspomaganej praw reprodukcyjnych dla wszystkich.


Parady Gay Pride w Belgradzie Serbii około 100 osób LGBT i ich zwolennicy przeszli przez centralne ulice Belgradu w dniu 24 czerwca, jeszcze kilka lat temu było niebezpiecznie dochodziły do ataków przez ekstremistów chrześcijański i nazistów, kilka parad zostało zakazany z powodu gróźb wobec uczestników.Dodatkowo inne parady Pride miedzy innymi Meksyk City, Lizbona Portugalia, Manila Filipiny, Mediolanie i Napoli Włochy, St. Petersburg na Florydzie. Houston Teksas, Chicago Illinois itpZaledwie dwa dni przed festiwalem World Pride w Madrycie, władze hiszpańskie aresztowały trzy osoby podejrzane o działalność z państwem islamskim.

Podczas World Pride Festiwal w Madrycie odbył się bieg równości który zgromadził ponad 2000 na starcie.


Władze Stambułu zakazali parady pride.  Tak samo jak zeszłym roku manifestacja LGBT została także zakazana. Mimo zakazu około 40 aktywistów zdecydowało się manifestować. Zostali zaatakowani przez policję. Użyto gumowych kul i psów, aby rozproszyć tłum działaczy LGBT, którzy manifestowali w Stambule. (PinkNews)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz