środa, 14 czerwca 2017

News: Rodzice dzieci LGBT, Prasa LGBT, Zdrowie, Dublin, Seniorzy LGBT, Orlando, Elton John ...


Ustawa równość małżeństw na Malta to nie tylko małżeństwa osób jednopłciowe, ale też wiele praw dla małżeństw heteroseksualny, miedzy innymi mąż może wziąć nazwisko żony. Independent

Rodzice! Widzicie te wszystkie osoby, które się tu zgromadziły? Jest ich dużo! Prawda? … Te wszystkie osoby mają rodziców. Tak! Dzieci LGBT mają rodziców! Te dzieci potrzebują nas. Tak jak potrzebowały, kiedy były małe. Tak jak potrzebowały, kiedy dorastały. Tak potrzebują nas – rodziców teraz, kiedy się wyautowały.

Będzie się źle działo z prawami człowieka, dopóki my, rodzice nie przerwiemy tego. Naszą powinnością jest stanąć u boku naszych tęczowych dzieci i głośno powiedzieć: Nie! Nie zgadzam się na dzielenie ludzi na lepszych i gorszych tylko dlatego, że są innej orientacji, mają inną tożsamość płciową, mają inny kolor skóry czy też są niepełnosprawne! Są tak samo jak wszyscy inni ludźmi, którzy mają pełne prawa. I których pod żadnym pozorem nie wolno ograniczać!

Rodzice, jest nas dużo. Ale tutaj tego nie widać! Wyjdźcie z domów i stańcie u boku swoich dzieci!

Te dwa miliony dzieci LGBT mają 4 miliony rodziców. To nie jest sprawa marginalna. To kilka milionów ludzi. Tak. Odmienna orientacja seksualna naszych dzieci dotyczy dużej części społeczeństwa. Przestańmy się oszukiwać i mówić, że ich nie ma. Oni byli, są i będą!

Stańmy ramię w ramię z naszymi dziećmi i wykrzyczmy głośno: Prawa człowieka prawami osób LGBT! Prawami naszych dzieci!

Kto nas, rodziców zatrzyma w walce o ich prawa? Tutaj, na Paradzie Równości jest niewielka grupa rodziców, która się odważyła i stanęła z dziećmi w tym pochodzie. Przychodzimy od kilku lat i będziemy przychodzić. Nasza grupa rośnie z roku na rok. Bo tak właśnie możemy wesprzeć dzieci pokazując światu, że są nasze. Że jesteśmy z nich dumni! Że są wartościowymi dla społeczeństwa ludźmi. Że nie muszą się wstydzić tego, jak je ukształtowała natura.

Natura stworzyła każdego z nas, każde nasze dziecko jako istotę niepowtarzalną. Każdemu naszemu dziecku nadała cechy, które tworzą tę wyjątkowość.

Naszą postawą, otwartością, stańmy otwarcie przeciw agresji, homofobii i wszelkim innym formom nierówności społecznych. Rodzice przybywajcie! Niech nas będzie coraz więcej!

Rodzice, tu i teraz mówię za nas – wszystkich rodziców do wszystkich naszych dzieci: Kocham Cię, moje dziecko takim, jakim jesteś - Danuta Zarzeczna/KPH.

Prasa do przeczytania: GCN (Gay Community News)Trans*Action MagazineLavender MagazineOut FrontWire MagazineGeorgia VoiceWatermarkcityXtra MagazineFenuxe Magazine, QX Magazine, Boyz Magazine, Get Out!.

Tylko dwie osoby ze świata rozrywki zarobiły ponad 100 mln dolarów w minionych 12 miesiącach. Magazyn "Forbes" opublikował coroczne zestawienie najlepiej zarabiających ludzi świata rozrywki i sportu.

Pierwsza dziesiątka "Celebrity 100". 1. Sean "Diddy" Combs - raper. 2. Beyonce - piosenkarka. 3. J.K. Rowling - pisarka. 4. Drake - hip hopowiec. 5. Cristiano Ronaldo. 6. The Weeknd - piosenkarz. 7. Howard Stern - gwiazdor radia i telewizji. 8. Coldplay - zespół muzyczny. 9. James Patterson - pisarz. 10. LeBron James - koszykarz.

Tylko dwie osoby z LGBT znajdują się na liście są nimi. Elton John na miejscu 26 i Ellen DeGeneres na miejscu 16. (TVN24)

Poradnik „ABC zdrowia osób LGBTI”. Tematem pierwszego tekstu Kampanii Przeciw Homofobii jest wirusowe zapalenia wątroby typu A – poważna choroba, której można zapobiec podejmując odpowiednia działania profilaktyczne.

Czym jest WZW A? Wirusowe zapalenie wątroby typu A potocznie nazywane „żółtaczką pokarmową” jest chorobą o ostrym przebiegu, szczególnie u osób dorosłych. Do objawów tej choroby należą objawy grypopodobne (w pierwszym okresie) oraz objawy ze strony układu pokarmowego (zaburzenia dyspeptyczne): odbijanie, zgaga, nudności, wzdęcia, uczucie wczesnej sytości, ciemny mocz, jak również żółtaczka (czyli zażółcenie skóry, białkówki oczu czy błon śluzowych). Choroba ma z reguły nagły początek i ciężki przebieg, wymagający hospitalizacji. Niektórzy ludzie w ogóle nie odczuwają symptomów zakażenia, a inni cierpią z powodu poważnych uszkodzeń wątroby.

Jak i kiedy można się zakazić? Choroba przenosi się głównie drogą fekalno – oralną. Wśród mężczyzn współżyjących z mężczyznami WZW A może przenosić się w wyniku kontaktów seksualnych (nie tylko analnych), w tym przez bezpośredni kontakt oralno–analny, jak i poprzez kontakt oralny z częściami ciała oraz powierzchniami, na których znajduje się wirus. Do przekazania wirusa najczęściej dochodzi na 14–21 dni przed i ok. 7 dni po wystąpieniu objawów choroby.

Jak sprawdzić czy jest się zakażonym? Powszechnie dostępne badania pozwalają na potwierdzenie zakażenia od momentu pojawienia się objawów choroby.

Jak się zabezpieczyć? Głównym sposobem zabezpieczenia się przed zakażeniem WZW A jest szczepienie ochronne.

Więcej informacji dotyczących zaleceń europejskich, w tym dotyczących WorldPride w Madrycie można znaleźć na stronie ECDC, lub na NIZP-PZH (przygotowane we współpracy z KPH)

Julia Nowicka, wolontariuszka Amnesty International Polska i licealistka, której Straż Marszałkowska nie wpuściła do Sejmu, bo wraz z kolegami nie zgodziła się zdjąć przypinek m.in. Parada Równości, NIE dla chaosu w szkole i Razem: "Uważam, że bardzo ważna jest konsekwencja. Gdybyśmy zdjęli te przypinki, to byłaby uległość i konformizm, to byłoby po prostu zrezygnowanie z własnych przekonań. Nie jest tak, że w momencie, kiedy wchodzimy do Sejmu, możemy zrezygnować ze wszystkich wartości, w które wierzymy".

David Coburn polityków UKIP, jeszcze homoseksualista homofob chce być liderem w partii. Kiedy była debata o małżeństwo tej samej płci opisał zwolenników równości małżeństw jako „hitlerowców” i twierdził, małżeństwo między dwoma mężczyznami lub dwoma kobietami jest „kpiną Najświętszego Sakramentu”. Twierdzi, że małżeństwa osób tej samej płci „rodzi homofobię”. (GayStarNews)

Trójka działaczek i działaczy Partii Zielonych: Małgorzata Tracz, Marcin Krawczyk i Elżbieta Hołoweńko otrzymała wezwanie do sądu z oskarżeniem o "znieważenie" znaku Polski Walczącej. Znieważenie ma polegać na trzymaniu transparentu z hasłem "Polka Nie-Podległa", którego używamy na demonstracjach w obronie praw kobiet od lat, a który w 2016 roku zaczął niektórym osobom oraz władzy bardzo przeszkadzać.

Ale dla prokuratury nawoływanie nienawiści antysemityzm, homofobia to nie problem kazali umarzać sprawy. Witamy w Polsce cenzury.

Podczas kontroli bezpieczeństwa pracownik Lotniska Chopina dopytywał holenderską reżyserkę Niki Padidar o jej pochodzenie. Kiedy powiedziała, że pochodzi z Iranu, usłyszała komentarze o tym, dlaczego nie ma na sobie burki. (Gazeta Wyborcza)

Następna retoryka rasistowska nie wyrzucanie czarny z autobusów, to teraz lotnisko.  Ataki na mnie jak mogę bronić muzułmanów, po chrześcijanie są mili i kochający, nie robią to co muzułmanie. Zaślepieni nie którzy są tak że nie widzą że wielu ekstremistów chrześcijański nie odróżniają od tych islamski.

Linda Harvey ekstremistka chrześcijańska wzywa do ścigania osoby LGBT, po tak Bóg chce. Katolicki kardynał Timothy Dolan promuje książkę o leczeniu homoseksualizmu i celibacie dla osób homoseksualny.

Inny ekstremista chrześcijański Tony Perkins, żąda od Trumpa żeby wszystkie ambasady amerykańskie przestały promować LGBT, miedzy innymi wywieszać flagi tęczowe czy uczestniczyć w paradach.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Dublin Irlandia wprowadza LGBT strategię integracji, którego celem jest promowanie różnorodności w mieście


It Gets Better projekt pamięci osób którzy zginęli w klubie Pulse.


LGBT seniorzy są bardziej narażeni na życie w ubóstwie i mają problem zdrowotnie. Wiele mają traumatyczne doświadczenia w ciągu kilku dziesięcioleci, kiedy homoseksualizm był chorobą traktowany.


„Proste pytanie” – Sądzę, że to jest pokazówka – komentował odejście Małgorzaty Sadurskiej ze stanowiska szefa Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy). – Tutaj mamy do czynienia z próbą, pokazania, że nie ma granic. Obecnie można dokonać każdej nominacji – dodał Paweł Rabiej (Nowoczesna). Sprawę komentowali także Marian Piłka (Prawica Rzeczypospolitej) oraz Krzysztof Gawkowski (Sojusz lewicy Demokratycznej).


Odrażające chrześcijańscy ekstremiści protestowali przeciwko osobom LGBT czasie uroczystości pamięci którzy zginęli w klubie Pulse w Orlando. Jeden ekstremista chrześcijański aresztowany został za nękanie osób LGBT. (Towleroad)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe