piątek, 5 maja 2017

News: Tommy Dorfman, Matt Bomer, Marsz równości Kraków, Robert Biedroń, HRC, Trump, Czeczenia ...


Wszyscy wiedzieli, że jestem gejem, zanim ujawniłem. Prześladowano mnie za noszenie dziewczęcy ubrań. Pierwszego roku, a następnie w latach liceum poznałem chłopaka, który był młodszy, a ja zakochałem się w nim. Miałem 14. On rzeczywiście nigdy nie stał się moim chłopakiem, ale wyszedłem z szafy.

Potem zacząłem spotykać starszymi facetami na chwilę w liceum, bo nie było żadnych gejów nastolatków kiedy dorastałem. 13 Reasons Why gwiazda Tommy Dorfman, rozmawiał z Attitude o swych niewygodnych pierwszych homoseksualnych doświadczenia i pogodzeniu się ze swoją seksualnością.

Matt Bomer w wywiadzie, którego udzielił magazynowi „Out”, opowiada o swoim coming oucie – o tym, jak to było, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wiemy, że rodzice nie odzywali się do niego przez pół roku, kariera zaś – niewiele ucierpiała. Droga do bycia sobą i nie oglądania się na innych nie była usłana różami, ale okazuje się, że jak bardzo się pragnie i chce, to się po prostu da.

Bomer wyszedł za mąż za publicystę Simona Hallsa w 2011 roku. Mają razem trójkę synów. Ujawnił się w 2012 roku podczas przemowy, kiedy odbierał nagrodę – Steve Chase Humanitarian Award. Podziękował w niej swojej rodzinie za wsparcie.

Jak wyglądał jego coming out przed rodziną? To było podczas festiwalu teatralnego, gdzie grał w „Romeo i Julii” i jeszcze jednej sztuce. Tam poznał makeupistę i fryzjera, który go zainspirował:

Z czasem wszystko się poukładało, ale była to ciężka praca – nie tylko dla niego, ale i dla jego rodziców. Teraz sprawy mają się lepiej – rodzice stali się częścią jego rodziny. Jak dodaje, utrata tego, co miał z mamą, tatą i rodzeństwem nie wchodziła w grę – był w stanie o nią walczyć, będąc jednocześnie sobą. (Queer.pl)

Miłość Nie Wyklucza zaprasza na Marsz równości w Krakowie 13 maja. "Nasza dzielna ekipa na pewno pojawi się na tegorocznym Marszu Równości, który już 13 maja przejdzie ulicami Krakowa! Jednak marsz to tylko jedno z wydarzeń festiwalu Queerowy Maj: będą też dyskusje, pokazy filmowe, warsztaty i imprezy. W piątek 12 maja pojawimy się na spotkaniu zorganizowanym przez Queer.pl, poświęconemu parom, zawierający związki za granicą. A w niedzielę 14 maja zaprosimy Was na kolejny (i pierwszy wyjazdowy) odcinek MNW Rozmowy, na których zajmiemy się tematem monogamii i związków otwartych oraz ich relacji z równością małżeńską. Kalendarz wydarzeń znajdziecie na stronie Queerowy Maj w Krakowie.- Od razu zapala mi się czerwona lampka, kiedy słyszę polityka, który chce zmieniać konstytucję - przyznał Robert Biedroń w "Poranku Radia TOK". Prezydent Słupska przypomniał, że do szybkich zmian konstytucji dochodzi najczęściej w państwach, które mają problemy z demokracją.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Prezes HRC Chad Griffin przemawiał na wiecu przeciwko Trumpowi i jego anty LGBT ustaw podpisał dekret że będzie można legalnie dyskryminować osób LGBT w imię religii. Ale to też uderzy samy hetero które będą mogli też wyrzucani z pracy tylko za to że np rozwodnikami są. (Slate)SKY News rozmawiali z Czeczenem homoseksualnym, który został zmuszony do opuszczenia swojego domu z powodu prześladowań homoseksualistów gdy został tam byłby w niebezpieczeństwie miedzy przez swoją rodzinę.Chrześcijanie liberalni modlili się w Kapitolu w Teksasie żeby chronić osób LGBT, przed fanatykami chrześcijańskimiKsiądz Andrew Foreshew-Cain z Kościoła Anglii w porannym programie mówi że został wyrzucony tylko z powodu że jest gejemDemocracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz