sobota, 20 maja 2017

Marsz Równości - po raz pierwszy w Toruniu


Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności - SPR zaprasza pierwszy marsz równości w Toruniu:

14 października po raz pierwszy ulicami Torunia przejdzie Marsz Równości. Nadeszła pora, aby także w ten sposób pokazać tęczową stronę Torunia.

W tygodniu poprzedzającym marsz odbędą się spotkania i panele dyskusyjne poświęcone szeroko rozumianej tematyce LGBTQIA+.

Stawiamy przy tym na różnorodność, równość i widoczność. Zależy nam na pokazaniu zróżnicowania społeczności LGBTQIA+, jej barw, odcieni, niejednoznaczności i wewnętrznych kontrastów. Osoby nieheteronormatywne to nie tylko "homo", nie tylko geje i lesbijki – to wszystkie kolory tęczy, to bogactwo różnorodności.

Choć osoby LGBTQIA+ podlegają temu samemu prawu, co inni ludzie, to odmawia się im wielu należnych praw; muszą też walczyć o równe traktowanie. Obalimy mity dotyczące żądań "przywilejów" i "wygodnego życia" oraz pokażemy codzienność osób LGBTQIA+ w państwie, które traktuje je jak "gorszy sort".

Głównym narzędziem będzie dla nas widoczność. Osoby LGBTQIA+ są częścią naszego miasta i jest ich wiele, choć zwykle są ukryte, niewidoczne i niedostrzegane. Czas z tym skończyć. Chcemy ugryźć Toruń i odsłonić jego tęczowe wnętrze!

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą nas wesprzeć – obecnością na marszu i towarzyszących mu wydarzeniach albo udziałem w przygotowaniu i przeprowadzeniu marszu i innych wydarzeń. Spotkajmy się!

Szczegółowy program wydarzeń, obejmujący m.in. after party po marszu, podamy w późniejszym terminie. Organizacja marszu i wydarzeń towarzyszących: Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności i Osoby Sojusznicze

Konferencja prasowa SPR dotyczące Marszu Równości w Toruniu


TV Toruń relacjaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz