piątek, 26 maja 2017

News: Partia zielony, Homofobia Polska, Antykoncepcja, Marsz równości, Martyn Hett, Czeczenia, Manchester ...


Partia Zieloni i Europejska Partia Zielonych wspólnie na Paradzie Równości.

W tym roku Europejska Partia Zieloni - European Greens wspólnie z Zielonymi w Parlamencie Europejskim Greens/EFA in the European Parliament oficjalnie wspiera Parada Równości 2017. Co roku europejscy Zieloni wybierają jedno miasto w Europie, gdzie wspierają aktywnie Paradę Równości i towarzyszące jej wydarzenia. W 2017 r. jest to Warszawa.

Nasze wydarzenia: European Queer Greens at the 2017 Warsaw Pride - Opening Party
Z okazji Parady odwiedzi nas ponad 50 osób. Będą to członkowie i członkinie dwóch sieci, które działają w ramach Europejskiej Partii Zielonych - European Queer Greens oraz Gender Network. W dniach 1-4 czerwca zorganizujemy razem liczne panele, seminaria, zielone wewnętrzne spotkania i rozmowy, a także bogaty program artystyczny.

Ulrike Lunacek, europosłanka austriackich Zielonych Die Grünen, mówi, dlaczego Zieloni będą na Paradzie: -Nie możemy dłużej akceptować dyskryminacji osób LGBTI. Nienawiść i uprzedzenia zbyt długo uniemożliwiały wielu osobom pełne uczestnictwo w społeczeństwie. Już czas na równe prawa dla wszystkich! Dlatego Parada i spotkania w miastach Warszawa pełnią bardzo ważną rolę dla naszej społeczności. Zapewniamy osobom LGBTI bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej i mówimy głośno: "Zostajemy! Przyzwyczajcie się do nas!" Pełny program wizyty Europejskich Zielonych znajdziecie TUTAJ.

Hejt na profilu Jakuba i Dawida, przeraża kto piszę nienawistne i groźby śmierci, ma na prawdę coś z głową. Homofobia do zbrodnia przeciw ludzkości jak mówił wiele lat temu Arcybiskup Desmond Tutu.

Dlaczego pozwala się na takie komentarze same państwo winę, widzi że wiele osób którzy podsycają nienawiść one są uniewinnione jak radna z Gdańska, Wrocław itp można wiele wymienić. Prokuratury bagatelizują przestępstwa z nienawiści. Umarzają aż 76 proc. postępowań - Oko Press.

Obóz koncentracyjny w Czeczeni zniszczony i teraz jest innym miejscu, ciąg dalszy prześladowania osób LGBT.  Więźniowie obozu koncentracyjnego w Czeczenii zostały przeniesieni do nowej lokalizacji. (PinkNews)

Na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu został skazany kapitan południowokoreańskiej armii za stosunek homoseksualny z innym żołnierzem. (rp.pl)

PiS-owska większość sejmowa przed chwilą pozbawiła Polki prawa do antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Dlaczego? Bo tak! Nie ma medycznych przesłanek do tego, by leki takie, jak EllaOne, były na receptę. Jedyny powód to nienawiść do kobiet - Partia Razem.

W Polsce wciąż nie nauczyliśmy się oddzielać Kościoła od seksu - uważa wybitny seksuolog Zbigniew Izdebski.

Zdaniem PiS wspomniane pigułki mają działanie "wczesnoporonne". Tymczasem ellaOne hamuje lub przyspiesza owulacje i w ten sposób zapobiega zapłodnieniu. Stąd, zdaniem ginekologów, nie ma w tym przypadku mowy o "poronieniu". Seksuolog Zbigniew Izdebski krytycznie ocenia ograniczanie dostępu do tej metody antykoncepcji.

- Sfera seksualności jest coraz bardziej upolityczniona. Przykładem tego są obecne próby wprowadzenia antykoncepcji awaryjnej na receptę. Osób, które stosują tę pigułkę, relatywnie nie jest w Polsce dużo. Z badań o antykoncepcji Polaków wynika, że 32 proc. ankietowanych korzysta z tabletek, 74 proc. z prezerwatyw, 18 proc. wybiera niestety stosunek przerywany, a kalendarzyk stosuje 8 proc. 1 proc. wskazuje, że używało tabletki "po".

- Rzeczywiście niektórzy politycy mają często podwójne standardy moralne. Te, które reprezentują w obliczu swojej partii i te domowe. Nie zawsze się one pokrywają. Proszę zwrócić uwagę, jak wielu polityków, także z ugrupowań prawicowych, jest po rozwodzie. (...) - Gazeta.pl

Najwybitniejsza australijska tenisistka w historii Margaret Court ponownie wystąpiła przeciwko homoseksualistom. 24-krotna mistrzyni wielkoszlemowa zapowiedziała bojkot Qantas, ponieważ uznała, że prezes popularnych linii lotniczych Alan Joyce jest aktywnym propagatorem małżeństw jednopłciowych. (onet.pl)

W niektórych krajach Europy Środkowej i Wschodniej podstawowe wartości Unii Europejskiej - demokracja, wolność słowa, prawa obywatelskie - są obecnie najbardziej zagrożone od końca zimnej wojny - ocenia "Financial Times" w czwartkowym komentarzu redakcyjnym. Pisze również o "najnowszym niepokojącym incydencie w Polsce".

Londyński dziennik przypomina, że wcześniej na Węgrzech doszło do stopniowego ograniczania demokracji i swobód obywatelskich, a węgierski premier Viktor Orban zapowiadał stworzenie "nieliberalnej demokracji" oraz wskazywał jako wzór Chiny, Rosję i Turcję. (TVN24)

Jesteśmy silniejsi kiedy jesteśmy razem! Trójmiejski Marsz Równości 2017. 27 maja 2017 roku, godzina 16:00, Skwer przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego - Gdańsk Strzyża.


​Pinksixty News wiadomości LGBTWczoraj pisałem o Martyn Hett, który jest ofiarą zamachu w Manchesterze. Hett był również wielkim fanem Mariah Carey i spotkał z nią, chwilę opisał w wideo na YouTube jako „najlepszy dzień w moim życiu”.

Mariah Carey oddała jemu hołd na Instagramie, w szoku jest dowiedzieć się, że jedna z ofiar w Manchesterze był Martyn Hett. Będziemy pielęgnować pamięć na zawsze o tobie. Jego rodzina i wszystkie rodziny dotknięte są w moich myślach i modlitwach.


Simon Atkin który stworzył dokument dla BBC3 o byciu gejem i religijnym dla brytyjskiego Huffington Post, mówi czego nauczył byciu religijnym i homoseksualną osobą.Amanda Brandon podczas konwencji Tedx mówi o prawa LGBT w społeczeństwie.Manchester United triumfatorem Ligi Europy w sezonie 2016/17! W finale Czerwone Diabły ograły Ajax Amsterdam 2:0 (1:0). Prowadzenie dał angielskiemu zespołowi Paul Pogba, a tuż po zmianie stron wynik ustalił Henrik Mchitarjan. Zdobywając puchar, Manchester zapewnił sobie występy w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. (Onet.pl)


Brytyjska królowa Elżbieta II przybyła do Manchesteru, gdzie w poniedziałek w ataku terrorystycznym zginęły 22 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Monarchini udała się do Królewskiego Szpitala Dziecięcego, by spotkać się z dziećmi, które odniosły rany w poniedziałkowym zamachu. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz