wtorek, 2 maja 2017

News: Charlie Carver, Dubaj, Litwa, Krzysztof Charams, Kim Kardashian, Sam Stanley, Philip Clements, Kościół Anglii ...


Magazyn LGBT „Attitude” w najnowszym wydaniu ogłasza listę "100 most eligible gay bachelors" czyli w wolnym tłumaczeniu: "100 homoseksualnych kawalerów na wydaniu".

Na szczycie listy – 28-letni Charlie Carver, aktor znany z „Gotowych na wszystko” i „Nastoletniego wilkołaka”, który wyoutował się w 2016 r.

W wywiadzie Charlie mówi m.in. o tym, że gdy miał 12 lat, dowiedział się, że jego własny ojciec, nieżyjący już, znany amerykański lekarz Robert Martensen, jest gejem:

„Z jednej strony on pokazał mi, że orientacja seksualna nie musi definiować całego ciebie jako człowieka. Z drugiej strony, byłem sfrustrowany tym, że on miał w sobie ten uwewnętrzniony wstyd. Ten jego wstyd jak gdyby jeszcze mocniej sprawił, że sam chciałem wyrażać moje „ja” głośniej – i eksperymentować. To go chyba raniło.”

Charlie mówi też: „Gdybym, będąc aktorem, nie mógł się wyoutować, to po prostu rzuciłbym aktorstwo. Doszedłem do punktu, w którym już ch… mnie obchodziło, jaka będzie reakcja. Nie chciałem czekać, jestem młody i chciałem być wolny. Świat się zmienia i dumny jestem, że jestem częścią tych zmian” W tym roku Charlie wystąpił w miniserialu „When We Rise” o historii amerykańskiego ruchu LGBT. (Replika)

Ojciec Shaza Ismail oszukał ją i jej partnerkę Maria Jimena Rico Montero że jej matka jest chora i umiera ma przybyć do Dubaju ale oszukał ją gdy dowiedzieli że są oszukane. Szybko uciekli z Emiratów Arabski do Gruzji, ale jej ojciec znalazł ją i zniczył jej dokumenty.

Zostały zatrzymane na 10 godzin w gruzińskim lotniska przed zwolnieniem, teraz Montero i Ismail zostały aresztowane za posiadanie bez paszportów i utrzymywane przez władze w areszcie przed ich deportacją w Turcji. Pary homoseksualne mogą być uwięzione przez 10 lat w Dubaju, który jest częścią Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (PinkNews)

Nauczycielka jednej ze szkół w Telszach na Litwie jest oskarżana o homofobiczne wypowiedzi. Na lekcji religii pani mówiła, ze wśród homoseksualistów rozpowszechnione sa przypadki kanibalizmu i gwałtu, większość morderców seryjnych - to również homoseksualiści.

Badaniem sprawy zajmuje sie kontroler równych możliwosći, sprawą tą zainteresowała się również prokuratura. Minister oświaty Jurgita Petrauskienė stwierdziła, że takie lekcje przynoszą wstyd litewskiej oświacie.

Sama nauczycielka portalowi delfi.lt powiedziała, że po prostu przedstawiła informację, którą znalazła w przetłumaczonych na język litewski ulotkach amerykańskiego psychologa Paula Camerona i Instytutu Badań Rodziny. Pedagog nie wątpi, że przedstawiona informacja jest sprawdzona i rzetelna, a w swoim zachowaniu nie widzi nic złego - zw.lt

O życiu przed coming outem, reakcjach kościoła po i rozczarowaniu papieżem - w magazynie "Stern" znalazł się obszerny wywiad z Krzysztofem Charamsą, który zdobi też okładkę czasopisma. A wszystko z okazji niemieckiej premiery książki "Kamień węgielny", która dostępna jest już i w Polsce.

"Suspensa, którą na mnie nałożono, niczego tu nie zmienia, zawsze będę księdzem. Zostałem zawieszony, wysłany na bezrobocie bez możliwości znalezienia pracy, do której mam kompetencje. Zresztą nie uznaję tej kary, bo w prawie kanonicznym jako osoba homoseksualna nie jestem uwzględniony" - mówił ostatnio Krzysztof Charamsa w rozmowie z Robertem Rientem w "Gazecie Wyborczej". "To prawo postrzega mnie jako chorą osobę heteroseksualną, działającą wbrew naturze. Kościół w żadnej deklaracji na mój temat nie użył słowa „homoseksualność”, nie przedstawił mi mojej winy. Nigdy nie nazwał po imieniu, kim jestem, czyli osobą homoseksualną w relacji miłości do mojego partnera" - dodawał. (...) - Queer.pl

Marek Jurek za politykami PiS i prawicowymi publicystami powtarza, że norweskie pieniądze nam się po prostu należą, ale nie powinny wspierać mniejszości seksualnych. Myli się dwukrotnie. Norwegowie mogą wstrzymać finansowanie, jeśli rząd będzie chciał przejąć nad nimi kontrolę. A jednym z priorytetów społeczeństwa obywatelskiego jest niedyskryminacja

Marek Jurek, europarlamentarzysta, lider Prawicy Rzeczypospolitej, 28 kwietnia 2017 roku w „Porannej rozmowie” z Konradem Piaseckim na antenie RMF.FM komentował sytuację w Unii Europejskiej. Jako jeden z przykładów „bezsensownych” i „nielegalnych” konfliktów wspólnoty z Polską przytoczył spór wokół tzw. funduszy norweskich. Polska jest ich największym beneficjentem. W kolejnej transzy (na lata 2014-2021) ma otrzymać 809 milionów euro. Od miesięcy pomiędzy polskim rządem i Norwegami toczą się negocjacje dotyczące nowej puli. (...) - Oko Press.

Były zawodowy gracz rugby Sam Stanley ogłosił swoje zaręczyny z swoim partnerem Laurence Hicks. Jest siedem lat z nim, para nie może czeka ślubu. Mówił kiedyś na początku ukrywał się że to jego partner mówił że wujek czy kuzyn.

Dodam Sam ma 24 lat, a jego narzeczony starsze o wiele lat ma dwójkę dzieci nie wiele starszy od swojego partnera.

Angela Merkel odwiedziła Arabię Saudyjską. Mimo panujących w tym kraju obostrzeń dotyczących ukrywania włosów w przestrzeni publicznej przez kobiety, niemiecka kanclerz pojawiła się u boku króla Salmana z odkrytą głową.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła do Arabii Saudyjskiej na rozmowy z królem Salmanem. Polityk została powitana przez monarchę i innych oficjeli w mieście Dżudda na zachodzie kraju. Merkel poszła w ślady m.in. premier Theresy May, Hillary Clinton i Michelle Obamy i nie zakryła włosów. (gazeta.pl)

Jacek i Andrzej mają dwóch synów Adama i Brandona. Normalna, kochająca się rodzina. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii, gdzie panowie zalegalizowali związek i adoptowali dzieci. W Polsce ich rodzina nie byłaby objętą żadną ochroną prawną. Dlaczego mimo blisko trzech dekad wolności w naszym kraju są związki równe i równiejsze? W rozmowie z WP Jacek i Andrzej opowiedzieli, jak wygląda życie ich rodziny w Anglii.

„Jestem w Krajowym Rejestrze Sądowym. Składam dokumenty Miłość Nie Wyklucza. Z pliku kartek wypada nasza niebieska książeczka Przewodnik po równości małżeńskiej. – Oo. Równość małżeńska! Grzesiek! Grzeeeesiek! – krzyczy pani z biura podawczego. Zjawia się Grzesiek. - Patrz. Równość małżeńska. Idziemy do tych państwa po nauki. – Ale to chodzi... – zaczynam się tłumaczyć. – Bo to jest mój mąż. On nam tu dziś wszystko zepsuł – mówi pani. Grzesiek w tym czasie wertuje przewodnik. Ze stanowiska obok wychyla się druga pani: – Kaśka, pokaż książeczkę. Kaśka: – A po co ci? O równości? To Grzesiek niech się uczy.

Nie wytrzymuję i mówię: – Ale tu chodzi o równość dla par jednopłciowych! Pani niestrudzona mierzy mnie wzrokiem i mówi: – A co? To jakieś inne pary są? Ja się pytam. Nie muszą dzielić się obowiązkami? My z Grześkiem to się jeszcze uczyć będziemy od was. – Oczywiście – przytakuję. Nie dyskutuję. Pani jest już po naszej stronie”. Poniżej podpis: Ola, skarbniczka Miłość Nie Wyklucza więcej TUTAJ.

Były duchowny Philip Clements, w wieku 78, z Kent, jest na pierwszych stronach gazet w Anglii w tym tygodniu przez poślubienie swojego 24-letniego partnera modela Florina Marina.

Para we wtorek w obecności dwóch osób, wzięli ślub i planują podróżować po świecie i osiedlić się w Rumunii, w rodzimym kraju Florina, gdzie według prawa są nikim.

Oczywiście, ich małżeństwo nie przychodzi bez echa krytyki. Kościół Anglii przepisy stanowią, że duchowni nie są dozwolone mogą być w małżeństwie osób tej samej płci, też nie mogą błogosławić ale mogą błogosławić związki partnerskich paradoks.

Wielebny Clements wyjaśnił: „To tylko kiedy zrezygnował z posługi w pełnym wymiarze czasu, że postanowiłem musiałem pokazać moje prawdziwe ja. To nienaturalne dalej zaprzeczać kim jest.”

Nazywają jego judaszem jak mógł ożenić się i być szczęśliwy, to przeciwnicy nie mogą zrozumieć. Wielebny Clements odpowiedział: „Jezus uczy nas kochać naszych bliźnich i nie osądzać. Jezus nigdy nie skomentował tego konkretnego tematu (homoseksualizmu)."

Dodał również: „Myślę, że Kościół musi przejść, aby zrozumieć życie dla wielu w 21 wieku. Moi przyjaciele przyjęli to i wysłali nam wiadomości o wsparcie i dobre życzenia dla naszego nowego życia w Rumunii.” (GT)

Przed wyborami w Wielkiej Brytanii (8 czerwca), trochę niespodziewanie, gorącym pytaniem politycznym stało się: „Czy homoseksualny seks jest grzechem?”

Zaczęło się od tego, że pytanie to dostał w wywiadzie telewizyjnym Tim Farron, lider Liberalnych Demokratów (trzecia partia w kraju – po prawicowych torysach i lewicowych laburzystach).
Farron głosował wprawdzie za jednopłciowymi małżeństwami, ale jego całościowa postawa podczas głosowań w kwestii praw LGBT bywała różna, co jak na liberała, jest dość dziwne - szczególnie w porównaniu z poprzednim szefem liberałów Nickiem Cleggiem, który był czempionem równości.

Farron, znany m.in. z podkreślania, że jest chrześcijaninem, nie odpowiedział jednoznacznie: powiedział, że nie będzie się zajmował „teologicznymi problemami” - i spotkał się falą krytyki.

Nie tylko ze strony społeczności LGBT, ale również wielu polityków i publicystów, którzy zwracali uwagę, że taka postawa to 'wpajanie poczucia winy młodzieży LGBT". W końcu na forum parlamentu Farrona zapytał Nigel Evans, konserwatywny poseł i wyoutowany gej. „Nie sądzę, że homoseksualny seks jest grzechem” – odparł w końcu Farron.

W wywiadzie telewizyjnym dostała je premierka Theresa May. „- Jest Pani chrześcijanką. Czy uważa Pani, że homoseksualny seks jest grzechem?” „- Nie” – odpowiedziała May krótko i bez ułamka sekundy zastanowienia się. Podkreślmy jeszcze raz, że premierka May jest liderką konserwatywnej partii i jest chrześcijanką - Replika.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kim Kardashian kontra Caitlyn Jenner, u Ellen Show skrytykowała Cait że w swojej książce wiele kłamstw napisała miedzy innymi o jej matce Kris Jenner.


Kim Kardashian, u Ellen Show dodatkowo o swoi doświadczeń swoi ataku w Paryżu


Pięć romansów gejowski w telewizji


Kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. (Polsat News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz