środa, 17 maja 2017

News: Mowa nienawiści, Równość małżeństw, Queer as Folk, Nowoczesna, Kuba, TransFuzja, PO ...


Prokuratury bagatelizują przestępstwa z nienawiści. Umarzają aż 76 proc. postępowań - piszę OKO.press

Na jednej fotce Jakub i Dawid, a na drugiej chyba dobrze rozpoznajemy dziewczynę z lewej - to wyoutowana dziennikarka TOK FM Agata Kowalska.

Obie fotki zrobiła Malwa Olejnik podczas sobotniego Marszu Równości w Krakowie, gdzie - przypominamy - była rekordowa frekwencja 2 500 osób.

Następny "przystanek" w Trójmieście 27 maja, a 3 czerwca w Warszawie - Parada Równości. (Replika)

W "Tygodniku Faktycznie" felieton Piotra Szumlewicza, w którym podkreśla rolę przeciwdziałania homofobii. Szumlewicz podkreśla, że dlatego on sam przekazał swój 1 proc. podatku na Kampanię Przeciw Homofobii, albowiem "kwestia wsparcia postępowych organizacji pozarządowych stała się obecnie szczególnie istotna, ponieważ nowy rząd nie tylko znosi ich finansowanie, ale też inicjuje nagonki przeciwko nim".

Szumlewicz zaznacza też, że geje i lesbijki są nie tylko w dużych miastach - jak często niektórym się wydaje. I nie tylko wśród najlepiej sytuowanej grupy społecznej. Dostaje się też lewicy, która w niektórych kręgach uważa kwestie LGBT za "temat zastępczy". Cały felieton do przeczytania w najnowszym "Tygodniku Faktycznie"!

Sześćdziesiąt cztery procent Amerykanów popiera małżeństw tej samej płci. To wzrost od kiedy Gallup rozpoczął badanie w roku 1996. Prawie dwa lata po tym jak Sąd Najwyższy USA, zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci w całej Ameryce.

Poparcie Amerykanów dla małżeństwa osób tej samej płci z rok na rok coraz więcej popiera w 1996 roku, było 27% popierało równość małżeństw. W latach 2004 - kiedy zalegalizowano równość małżeństw w Massachusetts był pierwszym stanem, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci - mniej niż połowa Amerykanów 42% popierało tym czasie.

Wsparcie dla małżeństw homoseksualnych zaczęło rosnąć od maja 2011 roku, około kiedy Nowy Jork stał się szóstym stanem, zalegalizował równość małżeństw. Od tego czasu poparcie dla prawnego małżeństwa osób tej samej płci systematycznie rośnie.

Nawet większość chrześcijan protestantów 55% za małżeństwami homoseksualnymi, ale u katolików tym roku spadło z 69 proc. do 65 proc. Republikanów 47 proc popiera równość małżeństw, wcześniej tylko 40 proc.

Ale w Polsce i jak połowa Europy Wschodni wraz z Rosją, homofobia jest na wysokim poziomie ale dodam do dzięki takim jak Paul Cameron do Rosji jeździł teraz czas na Polskę. Najpierw też tylko mówił póżniej zaczęło od bicia, morderstwa i ustawa antyLGBT.

W Polsce, przy wysokiej liczbie chodzących do kościoła, 48 proc. badanych uważa, że homoseksualizm jest moralnie naganny; podobny odsetek sądzi, że jest akceptowalny albo że nie jest kwestią moralności - powiedziała dr Neha Saghal, dyrektor Pew Research Center.

48% Polaków uważa, że homoseksualizm jest zachowaniem złym moralnie. To jeden z niższych odsetków wśród badanych krajów. Dla porównania, w podobny sposób o homoseksualizmie myśli 53% Węgrów, 72% Litwinów, 82% Rumunów i 85% Rosjan. Za akceptacją tzw. małżeństw jednopłciowych opowiada się według badania 42% młodych Polaków w wieku 18-34 lata. Wśród osób powyżej 35 roku życia taką aprobatę deklaruje 28% badanych w Polsce. (rp.pl)

Czy powróci po 20 lat brytyjska wersja Queer as Folk, wywiadzie Charlie Hunnam marzy znów o nowy odcinkach Queer as Folk. Powiedział że „Staram się, żeby Queer as Folk znów stał się faktem. Minęło tyle czasu - to było 20 lat temu”.

Pionierska seria kanału Channel 4, stworzona przez scenarzystę Doctor Who Russella T. Daviesa, serial opowiada o życiu trzech gejów mieszkających w Gay Village w Manchesterze.

Zagrali w wersji Queer as Folk brytyjskiej Aidan Gillen, Craig Kelly i Charlie Hunnam, trwał zaledwie dziesięć odcinków, ale zdobył olbrzymią popularność LGBT, nawet stworzono wersję amerykańską. Ostatnio plotkują że chcieliby też odnowić amerykańską wersje Queer as Folk.

Ostatnio wiele seriali z przeszłości wraca takie hity jak pełna chata, archiwum x, czy ostatnio Will i Grace. Felicity Huffman, która grała w serialu Gotowe na wszystko jako Lynette Scavo napisała: „Co za wspaniałe byłoby, po 8 lat, zjazd wszystkich z serialu”.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych i ich bliskich. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Autonomia przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro). Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 17 maja o godz. 18.30 i potrwa do godz. 20.30.

Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych prowadzi psycholog Magdalena Mijas i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Dorota Dowgiel.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 maja (piątek) o godzinie 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy. W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

W weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej" pojawił się obszerny wywiad Piotra Witwickiego z Adamem Szłapką z Nowoczesnej. Wśród pytań nie zabrakło i tych o równość małżeńską.

Ideą ważna dla Nowoczesnej są ludzie – ich prawa, poczucie godności i wolność. Nie chcę, żeby to było traktowane jako unik, bo tu chodzi o kwestie praw człowieka. Chodzi o możliwość zawierania związków partnerskich. Przecież nie wszystkie będą jednopłciowe. Najważniejsze, by pozwolić ludziom żyć w takiej formule, w jakiej chcą. Nasza rozmowa i debata publiczna wyglądałaby teraz zupełnie inaczej, gdyby kilka lat temu rządzący mieli determinację i odwagę umożliwić zawieranie związków partnerskich. To jasne, że nie jestem przeciwnikiem małżeństw jednopłciowych. Społeczeństwa do pewnych spraw dojrzewają stopniowo, szkoda więc straconych lat.
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" nie dawał jednak za wygraną: tak, czy nie? Jestem za tym, żeby można było zawierać małżeństwa jednopłciowe. Jednak teraz celem nadrzędnym jest to, by przeprowadzić ustawę o związkach partnerskich. Wiem, że jak teraz powiem o małżeństwach jednopłciowych, to mogę zaszkodzić sprawie. Naszym celem są równe prawa i skuteczna ich realizacja, a nie krzyk na wiecach, który może być przeciwskuteczny. (Queer.pl)

Społeczność LGBT nie wierzy w zapewnienia Grzegorza Schetyny o gotowości do rozmów na temat legalizacji związków homoseksualnych, po wygranych wyborach. - Co roku organizowana jest Parada Równości w Warszawie i ani prezydent Gronkiewicz-Waltz, ani liderzy PO nie chcą na nią przyjść. 3 czerwca zapraszamy liderów PO. Pokażcie, że naprawdę nam sprzyjacie - powiedział Jakub Kwieciński, w Polsat News.

Dodatkowo komentarz dotyczące marszu wolności i całej kontrowersji pokazano obłudę Platformy Obywatelskiej.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kubie Hawanie odbyła się parada Gay Pride uczestniczyło około 4.000 wśród udziału wzięła jak zawsze córka prezydenta Kuby Mariela Castro.


- Niech zabiją nas wszystkich, jeśli taka ma być kara za relacjonowanie tego piekła - pisał na Twitterze w marcu Javier Valdez. Znał narkobiznes jak mało kto i wiedział, jak niebezpieczne jest w jego kraju uprawianie zawodu dziennikarza. W poniedziałek został zastrzelony niedaleko swojej redakcji. To szósty zamordowany w tym roku dziennikarz w Meksyku. (TVN24)


Odnosząc się do pobicia gimnazjalistki w Gdańsku, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, podkreślała konieczność reformy edukacji. - Wychodzi tu też słuszność naszej reformy, bo okazało się, że gimnazjum, jak w soczewce pokazuje kumulację wielu problemów dzieci w tym właśnie wieku - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24. (Polsat News)

Jasne zwalić wszystko na gimnazjum łatwo, tylko skąd młodzież ma brać przykład politycy wyzywają się, faszyści paradują po ulicy, hejt w internecie ... młodzież wynosi to z domu, telewizji, kościoła, internetu.

Wmawiać wcześniej 8 klas nie było problemu przemocą, gówno prawda sam byłem ofiarą, tylko wcześniej nie mówiono o tym lepiej było pod dywan zamiatać. Najgorsze do tej pory zamiata się po dywan np Dominik z Brzezina, kto odpowiedzialni są dorośli wszyscy wiedzieli o tym że był znęcany, woleli nie widzieć.Prezydent USA Donald Trump podczas spotkania z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem w ubiegłym tygodniu mimowolnie ujawnił tajne informacje wywiadu - poinformował  dziennik "Washington Post". (Polsat News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz