piątek, 19 maja 2017

News: Polska homofobia, Elton John, Białoruś, Czeczenia, Energetyka węglowa, Robert Biedroń, Indonezja, Chris Cornell ...


KPH: Jak przedstawiciele rządu PIS zareagowali na opublikowany wczoraj wyniki Polski w tęczowym rankingu ILGA-Europe?

Znamy już m.in. reakcję Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Myślicie, że się zawstydził i zapowiedział działania zmierzając ku zmianie? Nie! Adam Lipiński powiedział, że Polacy są bardzo tolerancyjni w porównaniu z innymi nacjami, a brak zgody na małżeństwa homoseksualne trudno nazwać homofobią

W ogóle Polacy są bardzo tolerancyjni w porównaniu z innymi nacjami. Tutaj łatwo bronić swoich praw, oczywiście w ramach tego, na co pozwala konstytucja i polskie prawo. Brak zgody na małżeństwa homoseksualne trudno nazwać homofobią. To głównie o to chodzi: o adopcję dzieci przez pary homoseksualne i małżeństwa jednopłciowe. Na to nie ma zgody, bo nie pozwala na to polskie prawo. Poza tym uważam, że to jest słuszne. (pełna wypowiedz tutaj)

Na uwagę zasługuje też wypowiedź szefa gabinetu prezydenta Andrzej Duda, Krzysztofa Szczerskiego, który uznał, że Polacy powinni i są, w moim przekonaniu, osobami, które zachowują „dyskretną tolerancję” (pełna wypowiedz tutaj)

Naszym zdaniem polskie społeczeństwo wykazuje się o wiele większą otwartością w stosunku do osób LGBT aniżeli polski rząd. Problem w tym, że ranking ILGA-Europe odnosi się do prawodawstwa, za którego kształt odpowiedzialna jest władza...

Elton John pogodził się z swoją matką Sheilą Dwight po prawie 10 lat. 92-letnia dziś kobieta straciła kontakt z synem po tym, jak doszło między nimi do nieporozumienia dotyczącego przyjaciół Sheili: Boba Halley i Johna Reida, którzy pracowali dla gwiazdora i zostali przez niego zwolnieni. Sheila odmówiła wtedy zerwania z nimi kontaktu, a w odwecie to syn zerwał kontakty z własną matką.

Zupełnie mnie odciął - mówiła wtedy matka Eltona. Nie ma ze mną kontaktu, pożegnał się ze mną na dobre. Powiedział, że mnie nienawidzi i rzucił słuchawką. Z okazji Dnia Matki Elton opublikował w sieci zdjęcie z kobietą, które podpisał następująco: "Droga Mamo, szczęśliwego dnia matki! Tak bardzo się cieszę, że znów mamy ze sobą kontakt. Kocham Cię." (pudelek.pl)

na zdjęciu Michaił Piszczeuski
Dzmitryj Łukaszewicz, który pobił ze skutkiem śmiertelnym homoseksualistę Michaiła Piszczeuskiego, więzienie powinien opuścić w sierpniu 2017 roku, ale na wolność wyszedł pięć miesięcy temu.

„Toż na wolności jest od stycznia. Komornik powiedziała, że do tej pory nigdzie nie pracuje, dlatego nie dostajemy od niego pieniędzy. Po wyroku najpierw siedział w areszcie, potem trafił do kolonii karnej. Wtedy komornikom udało się wydobyć od niego 50 rubli dla mnie i brata oraz 120 dla matki. Łącznie 220 rubli [450 złotych, przyp. red.] przez 9 miesięcy. Majątku nie ma, więc zabrać nie ma czego, powiedział komornik. Jak mówili nam podczas procesu, ze niczego nie dostaniemy, tak i nie dostaliśmy” – powiedziała Radiu Swoboda Taciana, siostra zabitego Michaiła Piszczeuskiego.

W związku z zabójstwem Michaiła Piszczeuskiego prowadzone były trzy postępowania sądowe. Łukaszewicz przyznał się do popełnienia czynu chuligańskiego, którego skutkiem była śmierć człowieka, ale zaprzecza, by pobił mężczyznę ze względu na jego orientację seksualną. Bójka pod mińską kawiarnią Underworld miał miejsce prawie trzy lata temu. Łukaszewicz, były nauczyciel wychowania fizycznego, dotkliwie pobił wtedy Piszczeuskiego. Po miesiącu w stanie śpiączki i roku hospitalizacji, 35-letni Michaił zmarł 27 października 2015 roku. (Belsat TV)

Dwóch mężczyzn homoseksualny z Czeczenii odrzynało azyl na Litwie.  Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevičius też zachęca inne kraje z Unii żeby przyjmowało uchodźców homoseksualny z Czeczenii. (GayStarNews)

Ale Amerykanie odmawiają wiz osobom homoseksualnym z Czeczenii. (The Advocate)

Za to administracja Trump mianowała do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Davida Clarke który obrażał osób transpłciowy. Trump i Putin widać moją wiele coś wspólnego homofobia miedzy innymi. (PinkNews)

Prezydent Duda niedawno podzielił się z obywatelkami i obywatelami informacją, że marzy mu się referendum na temat konstytucji. Nie do końca wiadomo jednak, czego miałoby ono dotyczyć i czy ktokolwiek go oczekuje. Tymczasem według najnowszego badania CBOS 62% Polek i Polaków chce, by odbyło się referendum w sprawie reformy edukacji. Domagamy się od Prawo I Sprawiedliwość wysłuchania 910 tys. obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum szkolnego - Partia Razem.

Posłowie wszystkich partii głosowali w Sejmie za przyjęciem uchwały o wewnętrznym rynku energii Unii Europejskiej, sprzeciwiającej się proponowanemu przez UE wycofaniu subsydiów dla węgla. Prawo i Sprawiedliwość chce budować nowe elektrownie węglowe. Platforma natomiast twierdzi, że propozycja Brukseli to wygaszanie naszej energetyki.

Tymczasem energetyka węglowa przyczynia się do emisji dwutlenku węgla, zmian klimatycznych, wysuszania jezior, a także pośrednio, przez palenie węglem złej jakości, za smog zabijający każdego roku 50 tysięcy Polek i Polaków. Partie zasiadające teraz w Sejmie tego nie widzą.

Partia Zieloni wprowadzi unormowania prawne i zachęty podatkowe pozwalające na rozwój odnawialnych źródeł energii zapewniających produkcję czystej, rozproszonej energii niezależnej od monopolu koncernów energetycznych. Rozpoczniemy też transformację polskiej energetyki zakładającą stopniowe wygaszanie elektrowni węglowych przy zachowaniu odpowiednich warunków pracy dla zatrudnionej załogi. Węgiel nie ma przyszłości. Pora z nim skończyć - Partia Zielony.

Polski rząd czeka wiele kłopotów w rozmowach z nowym rządem francuskim. Niektórzy z nowych ministrów mają złe doświadczenia z rządem PiS. Miedzy innymi ministrem ochrony środowiska został bowiem francuski ekolog Nicolas Hulot, który podczas wizyty w Warszawie cztery lata temu mówił: „Musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej uwolnić się od energii wytwarzanej z surowców wydobywanych w sposób konwencjonalny i niekonwencjonalny” - Onet.pl

​Pinksixty News wiadomości LGBT


"Gdyby doszło do starcia między Dudą a Biedroniem, wygrana obecnego prezydenta znalazłaby się na granicy błędu statystycznego. Na obu polityków zagłosowałoby ok. 28 proc. badanych." (Gazeta.pl)

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty wierzy, że lewica jest w Polsce potrzebna. - SLD musi być pracowite, nie bufonić i nigdy nie zgłaszać pani Magdaleny Ogórek na prezydenta. Adrian Zandberg z kolei wyklucza jakąkolwiek formę współpracy z tą partią SLD. Barbara Nowcka zaś nie zdradza, czy bliżej jej do SLD czy do Razem. Ponad wszelkimi podziałami stoi Robert Biedroń - to on jednoczy lewicę i zbiera pozytywne opinie.


- Obecnie jesteśmy przedostatnim krajem UE, jeżeli chodzi o poszanowanie godności i bezpieczeństwa osób LGBTI - mówi Onetowi Agata Chaber z Kampanii Przeciw Homofobii. Liderem rankingu jest Malta, której regulacje prawne chwali w rozmowie aktywistka.


Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 23 lat zostali skazani w indonezyjskiej prowincji Aceh na publiczną chłostę za stosunki homoseksualne. Obrońcy praw człowieka apelują o ich ułaskawienie. (TVN24)


Ukraina atak nacjonalistów na działaczy LGBT z okazji międzynarodowego dnia przeciw homofobii. Tylko w ciągu ostatnich 3 tygodni na Ukrainie, otrzymano 6 skarg o przypadkach przemocy fizycznej wobec członków społeczności LGBT. Według statystyk Gay Alliance Ukrainy. Tylko 5-10% osób osób LGBT zgłosili skargę na policję.

Na pracowników i wolontariuszy „Gay Alliance Ukrainy” którzy organizowali protesty w dniu międzynarodowego dnia przeciw homofobii mówią działacze że same państwo przemyka oczy na homofobie i akceptuje.
Zmarł Chris Cornell, wokalista Soundgarden i Audioslave. Muzyk miał 52 lata. Informację o śmierci potwierdził jego manager. (TVN24)


Jaka reakcja na kandydata na prezydenta Roberta Biedronia prawicowi dziennikarze, po prostu homofobiczny śmiech.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz