wtorek, 23 maja 2017

News: Chrześcijaństwo, Transpłciowość w szkole, Łukasz Jemioł, Krzysztof Charemsa, Schuyler Bailar, Dan Savage, Mołdawia ...


Kościoły chrześcijańskie a osoby LGBT. W Norwegii Kościół udziela ślubów parom osób tej samej płci, w Szwecji je błogosławi. W Polsce właśnie oazowa grupa „Odwaga” otrzymała z rąk posłów PiS nagrodę za „leczenie” z homoseksualizmu, a polski Kościół od kilku lat trwa w swojej krucjacie przeciwko gender.

Jak to się stało, że w Kościołach protestanckich są pastorzy-geje i kobiety-pastorki? A biskupka Sztokholmu wychowuje syna razem ze swoją żoną? Co takiego się stało, że w krajach protestanckich akceptacja dla osób homoseksualnych jest najwyższa w Europie?

Razem z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, czy geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe mogą znaleźć miejsce w Kościele katolickim i czy niedawna akcja „Przekażmy sobie znak pokoju” zbliżyła do siebie chrześcijan i społeczność osób LGBT. Zaproszeni pastorzy i pastorki opowiedzą, jak dochodziło do przemian w ich Kościołach. A z osobami związanymi z Kościołem katolickim zastanowimy się, czy przyczyna braku akceptacji osób homoseksualnych leży w religii, czy też gdzie indziej – wszak małżeństwa par tej samej płci są także w Irlandii czy Hiszpanii, krajach na wskroś katolickich.

Porozmawiamy również o tym, czy w sytuacji odradzających się na świecie ideologii nacjonalistycznych, rasizmie i ksenofobii ruch LGBT i kościoły chrześcijańskie mogą wspólnie i solidarnie działać na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji wobec LGBT, praw kobiet, uchodźców i uchodźczyń, i innych ważnych wyzwań współczesnego świata.

W dyskusji udział wezmą: Wielie Elhorst, pastor Kościoła protestanckiego w Holandii, oficjalny duszpasterz społeczności LGBT w Amsterdamie, współprzewodniczący Euroforum LGBT Christian Groups. Irene Schwyn, pastorka Kościoła reformowanego w Szwajcarii, członkini zarządu Euroforum LGBT Christian Groups, Yuri Guaiana, włoski historyk, członek zarządu ILGA-Europe
oraz Paweł Dobrowolski, jeden z pomysłodawców i twórców kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju" mówiącej o potrzebie szacunku pomiędzy katolikami a osobami LGBT. Prowadzenie: Marta Abramowicz, autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

Organizatorzy: Tolerado – Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT, Euroforum - European Forum of LGBT Christian Groups, Kampania Przeciw Homofobii, Wiara i Tęcza

Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, Gdańsku o godzinie 12.00 dniu 27 maja 2017.

Damskie czy męskie? To pytanie traci na aktualności, bo ubrania coraz częściej nie mają tożsamości płciowej. A w czasach walki o równouprawnienie "uniseks" nabiera głębszego znaczenia. (Gazeta Wyborcza)

141 mężczyzn aresztowani w saunie w Jakarcie Indonezji za rzekomo walkę z pornografią. Wcześniej w Arcech skazano dwóch homoseksualny mężczyzn na 85 batów za homoseksualny seks. (GayStarNews)

W Czeczenii nie tylko widać osoby homoseksualne są poniżane ale też transpłciowe. Transpłciowa kobieta z Czeczenii która uciekła do USA, opowiada że była atakowana i grożono jej śmiercią.  (PinkNews)

Coming out dla osoby transpłciowej to jeden z najtrudniejszych momentów w jej życiu. Jeszcze trudniej jest, gdy ta osoba to uczeń szkoły. Wtedy, poza uporaniem się z samym sobą, trzeba walczyć o akceptację w środowisku szkolnym. Istnieją sytuacje, jak w przypadku gościa Dzień Dobry TVN Stanisława Orszulaka, gdy rada pedagogiczna robi wszystko, alby w tym trudnym momencie wesprzeć ucznia. Co, gdy sytuacja jest odwrotna? O głośnej sprawie w Rybniku, gdzie transpłciowa uczennica została wyrzucona ze szkoły mówił Slava Melnyk - ekspert ds. edukacji kampanii przeciw homofobii. Czy dziewczyna faktycznie została z niej wyrzucona przez swoją płeć? Jakie przeszkody spotykają na co dzień ucznia transpłciowego? Wideo TUTAJ.

Fot: Łukasz Jemioł KAPIF.pl
Łukasz Jemioł w ostrych słowach wypowiedział się o redaktorach Radia Maryja na antenie tego radia. Projektant przedstawił się jednak na antenie nie jako Łukasz Jemioł, a jako Łukasz z Poznania.

Bezcenne dodzwonić się do Radia Maryja i powiedzieć na antenie, co się myśli - próbowałem 26 razy, aż się udało! Audycja o tym, że trzeba wymienić wszystkich dyrektorów teatralnych na tych z jedynej słusznej partii plus o DEWIACJACH, czyli mniejszościach LGBT. Ludzie, gdzie my żyjemy?! - napisał na swoim Facebooku Łukasz Jemioł.

Słucham państwa audycji i jestem pełen obaw. Państwo sieją taką nienawiść do środowisk homoseksualnych. Mówią państwo, że osoby heteroseksualne są "normalne", a homoseksualne to są „wypaczeńcy”. Mówią państwo, że teatr jest w zagrożeniu, że chcieliby państwo obsadzić wszystkich stołkami z ramienia PiS. Bardzo mnie to martwi, ponieważ ja sobie wyobrażam... - rozpoczął Łukasz Jemioł.

Cieszy mnie, że pan zadzwonił, bo rozumiem, że pan nie jest słuchaczem Radia Maryja, a przynajmniej częstym. Proszę pana, ja nigdy nie powiedziałam, że te zmiany personalne mają się dokonywać w ten sposób, że nowymi dyrektorami zostaną ludzie, którzy reprezentują Prawo i Sprawiedliwość (...). Tu chodzi o opcję wartości. Takich wartości, które wywodzą się z Dekalogu - powiedziała prowadzące audycję.

Ja jestem katolikiem, ale czuję się urażony tym, co pani mówi na antenie do słuchaczy. Jak można prać mózgi biednym ludziom, którzy słuchają przed radioodbiornikami tego, co państwo mówią? Ja postępuję zgodnie z Dekalogiem, natomiast są różne sztuki wypowiedzi artystycznej i my, jako odbiorcy, mamy prawo do tego, by korzystać z różnych "prawd", które pokazuje nam się w teatrze... - kontynuował projektant - Plotek.pl

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 26 maja (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro). Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 maja (środa) o godz. 18.30. Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzą psycholożka Karolina Koziara i wolontariusz Maxymilian Zaleski.

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

W wyniku udaru, jakiego doznał na początku maja, zmarł wybitny muzyk i twórca piosenek Zbigniew Wodecki. Zbigniew Wodecki zmarł na wskutek udaru mózgu jakiego doznał na początku maja. Był też wielkim przyjacielem osób LGBT wystąpił w kampanii KPH na rzecz równości osób LGBT. (TVN24)


​Pinksixty News wiadomości LGBT"To jest moje powołanie. Jestem szczęśliwym księdzem, wolnym księdzem. Nie opuściłem wspólnoty wiernych (...) Potrzebowałem 40 lat na wewnętrzny coming out, na zaakceptowanie siebie". W Dzień Dobry TVN opowiedział nam o miłości swojego życia i książce "Kamień Węgielny", która właśnie ukazała się na polskim rynku. Wideo TUTAJ.

FragmentSchuyler Bailar transpłciowy student Harvardu i sportowiec pierwszy pływak drużyny sportowej Harvardu gościł u Ellen.


Fryzjerka z Toronto daje bezpłatne strzyżenie dla osób transpłciowy daje im bezpieczne i akceptowane miejsce, mogą zmienić swój wygląd.


Transfobiczna ustawa w Teksasie uchwalona zakaz używania toalet dla transpłciowy osób według swojej tożsamości płciowej w szkołach publiczny stanowy znaczy że trans mężczyzna będzie musiał używać toaletę kobiecą, a trans kobieta męską toaletę.


Wanda Sykes gościła w programie The Wendy Williams Show


Działacz i dziennikarz Dan Savage pojawi się w programie Explorer na National Geographic USA.W klipu, Savage odwiedza Indie, gdzie cytuje badania, które mówi 75% społeczności LGBTQ kraju obawia się o swoje bezpieczeństwo w swoim kraju. Miedzy innymi leczy się homoseksualizm wielu krajach nadal.W wieczornej eksplozji po koncercie w hali Manchester Arena zginęły 22 osoby, a 59 zostało rannych - poinformowała we wtorek rano policja. Wśród zabitych są dzieci. W hali wysadził się zamachowiec samobójca. TVN24

Amerykańska gwiazda pop Ariana Grande w pierwszym oświadczeniu po wybuchu po jej koncercie w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, napisała "Rozbita. Z głębi mojego serca, jest mi bardzo, bardzo przykro. Nie mam słów" - napisała 23-letnia wokalistka na Twitterze.


Parada Gay Pride w Long Beach kilka tysięcy uczestniczyli nie zapomnieli o ofiarach masakry na klub Pulse na Florydzie.


Marsz zorganizowany przez społeczność LGBT w Mołdawii w dniu 21 maja w stolicy Kiszyniowie, został zatrzymany po zaledwie kilkuset metrów, jak policja starała się uniknąć konfrontacji przeciwników prawicowy i chrześcijański.Pinksixty Entertainment


Duet prowadzących to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Eliza Michalik i Marcin Teller


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe