poniedziałek, 29 maja 2017

News: Luksemburg, Czeczenia, Malta, Sen, Hejt, World OutGames, Drukarz, Natalia Przybysz ...


Prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział w czwartek podczas Dni Katolików w Lipsku, że Polacy - podobnie jak mieszkańcy byłej NRD - potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się żyć z obcymi, dlatego nie potrafią okazywać im miłosierdzia. (Gazeta Wyborcza)

Administracja Trump udaje że nie męża premiera Luksemburga nie istnieje na zdjęciu. Biały Dom opublikował oficjalne zdjęcie tej chwili na swojej stronie na Facebooku w sobotę, administracja Trump udawali że Gauthier Destenay nie było na zdjęciu. (Advocate)

W Afryce Południowej części osoby LGBT są prześladowane, nawet w RPA mimo wiele praw ma jak równość małżeństw, wiele razy zdarzają się ataki na osoby LGBT. Największym atakiem są lesbijki które padają ofiarami gwałtów wszystko pod przykrywką wyleczenia je z homoseksualizmu. (PinkNews)

Premier Węgier Victor Orban dał przemówienie dla organizacji antyLGBT z USA, która wychwala miedzy innymi Putina. Wiele organizacji czy HRC i Southern Poverty Law Center nazywa IOF organizację nienawiści. (PinkNews)

Raport Human Rights Watch: władze Czeczenii wiedziały o prześladowaniu homoseksualistów. Organizacja w opublikowanym w piątek raporcie informuje, że prześladowania homoseksualistów odbywały się " na polecenie i pod nadzorem funkcjonariuszy publicznych". Kluczową rolę miała pełnić wysoko postawiona osoba w państwie.

Przedstawiciele Human Rights Watch rozmawiali z prześladowanymi homoseksualistami. Większość z nich twierdziła, że słyszała jak znęcający się nad nimi policjanci wspominali nazwisko szefa parlamentu Czeczenii Magomieda Daudowa. Mieli też rozmawiać o wydanych przez niego poleceniach.

Graeme Reid, koordynator programów HRW ds. praw społeczności LGBT, stwierdził, że większość ofiar była poddawana torturom przez kilka dni, a nawet tygodni. Pojawiają się również doniesienia, że w wyniku prześladowań zginęło kilka osób. Reid twierdzi, że niektórzy mogą nadal być przetrzymywani w więzieniach dla gejów. (PAP)

Najpierw przeszkadzał jej Czarny Protest, teraz homoseksualiści. Co dalej z Ogórkiem. Naprawdę trudno wyobrazić sobie, co dwa lata temu kierowało Sojuszem Lewicy Demokratycznej, który do wyścigu o fotel prezydencki wystawił Magdalenę Ogórek. Teraz politykom lewicy musi być chyba bardzo głupio, gdy oglądają niedoszłą panią prezydent w TVP Info. Magda dba zresztą o swój wizerunek także poza telewizją - ostatnio chciała pożegnać "z klasą" Zbigniewa Wodeckiego. Wyszło tak bardzo żenująco, że skarcił ją nawet Piotr Schramm, były chłopak Edzi Górniak.

Ni stąd ni z owąd do tematu o "matkach Polkach" Magda wciągnęła jednak... homoseksualistów. Postawiła ich w kontrze do rodzin wielodzietnych, które, jej zdaniem, wielu uważa za obciach. "Chodzenie z chłopakiem za rękę po ulicy" jest według Ogórek zbyt nachalnie promowane:

Ja bardzo podziwiam, bardzo gratuluję i szczególnie pozdrawiamy te mamy, które mają jednak więcej obowiązków - mówiła. Bardzo mnie boli, kiedy w tym całym takim paradygmacie poprawności politycznej bywa, że w przestrzeni, w takiej narracji pojawiają się głosy, że posiadanie większej ilości dzieci jest obciachem, bo modnie jest chodzić z chłopakiem za rękę po ulicy, w sensie chłopak z chłopakiem i należy szydzić, że rodzina jest passe... (pudelek.pl)

Rodzice z Malty na polskiej parady równości
Polska prawica katolicka w szoku że fanatyków katolicki nikt nie słucha na Malcie. Katolicy skrajni sprzeciwiają się małżeństwom homoseksualnym na Malcie i nawet prawicowa partia nie słucha ich odcinają się od skrajny katolików, najbardziej polski prawicowców zabolało że nawet biskupi katolicy na Malcie odcięli się.

Anons katolików świeckich spotkał się natychmiast z gwałtowną krytyką z trzech stron. Rządząca Partia Pracy, lewica logicznie skrytykowała list. Ale też opozycyjna, centroprawicowa chrześcijańsko-demokratyczna Partia Narodowa. Również zdecydowanie odcięła się od postulatu, skrajny katolików.

23 maja archidiecezja Malty na czele z arcybiskupem Charlesem Scicluną zdecydowanie odcięła się od apelu skrajny katolików świeckich zamieszczonego na łamach „MaltaToday”. W związku z nadchodzącymi wyborami biskupi wezwali do głosowania „zgodnego z własnym sumieniem, to znaczy zgodnego z tym, co przed Bogiem uznamy za słuszne i prawdziwe”.

Lider opozycji Simon Busuttil nie ma nic przeciwko małżeństwom jednopłciowym, dodam wcześniej za byli związkami partnerskimi. Malta zalicza się na wysokim poziome gdzie żyje się najlepiej LGBT w tym kraju zakazuje leczenie homoseksualizmu, a w Polsce rząd daje nagrodę takiej organizacji.  (wpolityce/Malta Today)

Niedobór snu powoduje, że komórki odpornościowe mózgu działają na "najwyższym biegu". W krótkim czasie niesie to pewne korzyści, ale w dłuższej perspektywie może to także zwiększać ryzyko demencji.

W krótkim okresie może to mieć pewne korzyści, ponieważ  w ten sposób usuwane są potencjalnie szkodliwe "śmieci", a odbudowywanie zużytych obwodów w mózgu może chronić zdrowe połączenia nerwowe. Jednak na dłuższą metę może to być szkodliwe i zdaje się, że wyjaśnia, dlaczego u ludzi przewlekły brak snu niesie za sobą ryzyko choroby Alzheimera i innych zaburzeń neurologicznych, wyjaśnia Michele Bellesi z włoskiej uczelni Marche Polytechnic University.

To oznacza, że niedobór snu może powodować, że astrocyty zaczynają niszczyć więcej połączeń mózgowych i ich pozostałości. - Po raz pierwszy pokazujemy, że z powodu niedoboru snu część synaps jest dosłownie "zjadana" przez astrocyty - mówi Bellesi.

- Wiemy, że trwałą aktywację mikrogleju obserwuje się w przypadku choroby Alzheimera i innych form neurodegeneracji - mówi Bellesi.

Nawet niewielka różnica w długości snu może niekorzystnie wpłynąć na nasze życie. Brytyjscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym postanowili sprawdzić jaki wpływ na organizm człowieka będzie miała godzina snu więcej, wyniki tego badania podsumowuje i wyjaśnia prof. Łukasz Święcicki z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. (TVN Meteo)

Fot: Cała Polska szuka mózgu Tomasza Terlikowskiego
Co łączy fanatyków katolicki i muzułmański oczywiście homofobia. To nie pierwszy raz polscy katolicy są dumni z inny krajów homofobiczny, nawet z Czeczenii wielu polski katolików chce takie obozy koncentracyjne dla homoseksualistów w Polsce.

Jak pokazano przy ostatnim ataku na Dawida i Jakuba, hejt do osób homoseksualny ma się dobrze. Wina Polskiego rządu, kościoła, szkoły ... ale będzie jeszcze gorzej.

Najpierw są słowa, a później czynny już zaczynają bić. Czy ktoś został skazany za pobicie geja? hejt do homoseksualny? nie tylko ściga się jakąś piosenkarkę za to że coś tam powiedziała o Biblii. Polska idzie w stronę katolickiej Arabii Saudyjskiej.

Alkohol to narkotyk, trzeba pilnie ograniczyć jego dostępność! - takie przesłanie płynie z konferencji "Ku trzeźwości narodu", która odbyła się wczoraj w Sejmie. Czołowi politycy PiS ramię w ramię z biskupami i specjalnymi gośćmi rozmawiali o tym, co zrobić, by Polacy zostali abstynentami. (SE)

Nie można się bzykać, trzeba tylko w ciążę zachodzić i rodzić, modlić i hejtować gender, wegetarian, rowerzystów, homoseksualistów oraz ekologów i z tego wszystkiego człowiek się nawet niedługo już nie napije... - Karolina Korwin Piotrowska.

Biskupi katolicy z Panamy atakują małżeństwa homoseksualne. Biskupi odwołują się do konstytucji swego kraju, która stwierdza, że rodzina jest fundamentem społeczeństwa. Dlatego „popieramy każde prawo, które wspiera i chroni istotę rodziny, jej tożsamość, stabilność, dobrobyt i prawa wszystkich jej członków. czuje się zobligowany do zabrania głosu wobec możliwości prawnego uregulowania sprzecznych z tym modeli, które zagrażają rodzinie”. Biskupi zaznaczyli, że aby chronić prawa osób homoseksualnych nie jest potrzebne ani poddawanie małżeństwa sztucznym modyfikacjom czy inżynierii społecznej, przeciwnej naturze samego małżeństwa. „Rodzina w Panamie już przeżywa głęboki kryzys, którego konsekwencji doświadczamy. Nie poddawajmy jej dodatkowej destabilizacji” – apelują biskupi z Konferencji Episkopatu Panamy. (Radio Watykańskie)

Skandal sportowy World OutGames został odwołany, z powodu rzekomy finansowy oszukano gości, sportowców i fanów. Out Sports piszę organizacja była fatalna, zamiast wcześniej oni czekali ostatniej chwili.

Gdzie wielu już byli w drodze na imprezie z końca świata wśród oszukiwany jest działacz Omar Sharif, Jr. który przyleciał z Oslo do Miami i dowiedział się że impreza została odwołana.

Miami Beach Policja i Urząd Prokuratora Florydy poinformowali otwierają dochodzenie oszustwa „ze względu na potencjalne sprzeniewierzenia funduszy.” (Miami Herald)


Sąd apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok na pracownika prywatnej drukarni, który z powodu własnych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W poprzedniej instancji mężczyzna został uznany za winnego wykroczenia. Sąd odstąpił od wymierzenia mu kary.

Piątkowy wyrok jest prawomocny, nie podlega zaskarżeniu w toku instancji. Jak zaznaczył sędzia, wyrok może podlegać kasacji przez Sąd Najwyższy, ale ponieważ postępowanie dotyczyło wykroczenia, mogą o nią wnioskować jedynie Prokurator Generalny lub Rzecznik Praw Obywatelskich. (TVN24)Znana wokalistka Natalia Przybysz wzięła udział w filmie Kampanii Przeciw Homofobii, w którym zachęca osoby negatywnie nastawione do środowisk LGBT by spróbowały tolerować i akceptować osoby homoseksualne. Jest to kolejny ważny społecznie temat w jakim udziela się była piosenkarka zespołu Sistars. Wcześniej Przybysz przyznała się, że dokonała aborcji co wywołało falę krytyki w mediach.


Na Twitterze Andrzej Duda dziękował prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu za wspieranie walki o wolną Polskę. Tylko był wielki przeciwnikiem teorii zamachu Smoleńskiego.


Eliza Michalik i Marcin Teller Gilotyna


35-letni Jeremy Joseph Christian, wykrzykując hasła religijne, rzucił się w pociągu w Portland w kierunku dwóch kobiet, które "wyglądały jak wyznawczynie islamu, gdyż nosiły hidżab". Nożownik ranił trzech mężczyzn, którzy stanęli w obronie kobiet. Dwóch z nich zmarło. Mężczyzna został zatrzymany dzień po ataku. W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego usłyszał zarzuty. (Polsat News)

Ostatnio od czasów wyborów Trumpa wzrosło ataki nienawistne na osoby LGBT, muzułmanów, emigrantów codziennie przez prawice nawołują do nienawiści.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz