czwartek, 4 maja 2017

News: Robert Biedroń,TransFuzja, GS, Francja, Bill Nye, Andrzej Berg, Francja, Democracy Now ...


Jeśli tak ma wyglądać prezydentura w Rzeczypospolitej Polskiej, to jesteśmy obserwatorami gorszącego spektaklu - powiedział prezydent Słupska Robert Biedroń w "Kropce nad i" (...) -TVN24.

Mam flagę, chociaż przyznaję, mam pewien problem z tą flagą, ponieważ ten nasz patriotyzm, taki trochę odświętny, mnie uwiera. Wolałbym, żebyśmy byli patriotami na co dzień, a nie tylko od święta, i żebyśmy myśleli o Polsce jako dobru wspólnym całego społeczeństwa, a nie tylko części, też na co dzień - powiedział we wtorek "Graffiti popołudniowym" Robert Biedroń, prezydent Słupska. (...) - Polsat News.

Od maja nasza grupa wsparcia w Poznaniu zmienia swój status oraz miejsce spotkań. Na najbliższe spotkanie samopomocowej grupy wsparciowej zapraszamy w najbliższy piątek 5 maja o godz. 19.00 do siedziby szkoły tańca One Dance Studio przy ul. Garbary 64.

Ze wzgledu na to, że poznańskie Stowarzyszenie Grupa Stonewall zerwało współpracę z Fundacją Trans-Fuzja, zmuszeni zostaliśmy do zmian organizacyjnych i lokalowych w dalszym prowadzeniu naszej poznańskiej grupy wsparcia. Tymczasowo będzie ona kontynuowała działalność w nowym miejscu jako samopomocowa grupa wsparciowa. Grupę prowadzi nowo powstała Fundacja Akceptacja w porozumieniu z Fundacją Trans-Fuzja.

Chcemy, by jak najszybciej grupa ta została przekształcona w grupę wsparcia, działającą pod opieką psychologa (aktualnie opieka taka również jest, jednak psycholog nie uczestniczy w spotkaniach). Do udziału zachęcamy wszystkie osoby, które dotychczas uczestniczyły w spotkaniach naszej poznańskiej grupy, jak i osoby, które chcą dopiero dołączyć.

Grupa przeznaczona jest dla wszystkich osób transpłciowych (transseksualnych, transgenderowych, transwestytycznych, niebinarnych, queer itp.) oraz ich bliskich (najbliższych członków rodziny, partnerów).

Komentarz Grupy Stonewall: w związku z ogłoszeniem zamieszczonym na stronie Fundacja Trans-Fuzja czujemy się w obowiązku uzupełnić zawarte w nim informacje.

Decyzja o zakończeniu działania grupy wsparcia dla osób transpłciowych w dotychczasowym kształcie była podyktowana poważnymi zastrzeżeniami co do kompetencji i sposobu działania wolontariuszki fundacji Trans-Fuzja, która została oddelegowana do współprowadzenia spotkań grupy, a także brakiem porozumienia co do zakresu i zasad współpracy oraz podziału kompetencji między Fundacją Trans-Fuzja i Stowarzyszeniem Grupa Stonewall.

Powyższe zastrzeżenia w naszej ocenie uniemożliwiają realizację najważniejszego celu grupy, czyli udzielania profesjonalnego i opartego o zasady etyki zawodu psychologa wsparcia osobom transpłciowym. Wobec tego podjęliśmy i podjęłyśmy decyzję o rozwiązaniu współpracy z Fundacją Trans-Fuzja w zakresie prowadzenia poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych.

Jednocześnie, mając na uwadze przede wszystkim dobro poznańskiej społeczności osób transpłciowych, podjęliśmy decyzję o powołaniu grupy wsparcia KOKON. Będzie ona prowadzona wyłącznie przez psychologów i w naszej ocenie zapewni profesjonalną i bezpieczną pomoc uczestniczącym w niej osobom.

Jednocześnie podkreślamy, że jesteśmy pełni i pełne uznania dla zasług Fundacji Trans-Fuzja na polu działania na rzecz społeczności osób transpłciowych w Polsce. Deklarujemy pełne wsparcie dla jej działań i gotowość do nawiązywania współpracy w przyszłości.
Pozdrawiamy, Zarząd Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Informacja o grupie KOKON: Grupa przeznaczona dla osób określających się jako transpłciowe i/lub doświadczających trudności, czy też wątpliwości co do własnej tożsamości płciowej. Spotkania grupy stanowią przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości w bezpiecznej przestrzeni. Osoby prowadzące: Karolina Orlik, Kamil Gulik. Pierwsze spotkanie: 25.05 o 18:00 w Centrum Stonewall.

Siostrzenicą Marine Le Pen Marion Maréchal-Le Pen potwierdza że gdy jej ciotka zostanie prezydentem Francji do ona uchyli małżeństwa jednopłciowe w Francji.

Wielu głupi pedałów chce na nią głosować jeden na pięciu gejów mówi zagłosują na LePen, wielu mówi ze strachu arabami, ale chrześcijańscy fundamentaliści są lepsi. Bezmyślni ludzie, głosują przeciwko sobie. (PinkNews)

Dodam w Polsce wiele też poparło wielu PIS i wielu do tej dumni są, głupcy rząd chce aresztować i gnębi osób LGBT oni głosują. Już za czasów nazistów, wielu przywódców byli pedałami, a mimo to wielu podtrawili wywozić i zamykać do obozów.

​Mamy pierwszego w Polsce Mister Gay Poland 2016. Jest nim chemik Andrzej Berg. Dlaczego wziął udział w tym konkursie? Kiedy ujawnił rodzinie, że jest gejem? Jak zareagowali na tę wiadomość najbliżsi? Czy z powodu jego orientacji seksualnej spotkało go coś przykrego?Andrzeja gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Berg ujawnił swoją orientację seksualną babci: Żeby porozmawiać z babcią przygotowywałem się miesiąc. Trzy razy podchodziłem do tej rozmowy. Zaczynałem i zmieniałem temat, bo nie mogło mi to przejść przez gardło. Kiedy w końcu mi się udało, babcia przyjęła to bardzo dobrze. Oznajmiła, że bardzo mnie kocha i najważniejsze dla niej jest, żebym był w życiu szczęśliwy. Mamie powiedziałem nie wprost, ale przez Skype'a. Usłyszałem od niej tylko tyle: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Siostra bliźniaczka chyba nie była zaskoczona. Najstarszy brat stara się jednak unikać tego tematu. Z najmłodszym nigdy na ten temat nie rozmawiałem.

Moja babcia po obejrzeniu relacji w telewizji zadzwoniła do mnie i pogratulowała. Powiedziała, że jest ze mnie dumna. Reszta rodziny zareagowała podobnie.

Mógłbym wziąć udział w konkursie dla mężczyzn nie gejów. Usłyszałem nawet w radiu, że jestem przystojniejszy niż Maślak. Po prostu wziąłem udział w tym konkursie aby złamać stereotyp geja panujący w Polsce. Jest to osoba, która wykonuje damskie zawody, czyli fryzjer, kosmetyczka, tancerz. Ja jestem z zawodu chemikiem - powiedział Berg w studio. (Pudelek/Dzień Dobry TVN)

Obozy koncentracyjne dla gejów i łapanki na ulicach miast. Tortury i prześladowania - tak Czeczenia walczy z homoseksualistami. Międzynarodowe organizacje biją na alarm. Rada Europy potępia i wszczyna śledztwo. Kanclerz Angela Merkel osobiście prosi prezydenta Putina o interwencję. Ale i Moskwa i Grozny udają, że problemu nie ma. O tym, że jest świadczą relacje tych, którym udało się z takich specjalnych więzień wydostać. (TVN24)

Jedna ofiar osób homoseksualny dla France24 mówi że zawsze było prześladowanie osób LGBT ale teraz nasiliło się do tortur, mordowania osób homoseksualny.


​Pinksixty News wiadomości LGBTBill Nye, naukowiec poprzez lody pokazuje dotyczące seksualności


Fox News prawicowa stacja informacyjna ciąg dalszy skandali seksualny. Bill Shine współprzewodniczący sieci, był jednym z najlepszych pomocników Roger Ailes, podał się do dymisji. Za tuszowanie afer byłego prezesa Fox News Ailes który molestował pracownice.Światowy Dzień Wolności Prasy: Fake news to poważne zagrożenie. Sprawdź nasz przewodnik o tym, jak walczyć z fałszywymi informacjami.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz