środa, 3 maja 2017

News: Radek Pestka, Terespol, Grace and Frankie, Prasa LGBT, Angela Merkel, Karolina Północna, Rosja, Czeczenia ...


W połowie marca Radek Pestka pochwalił się miłością swojego życia. Podobnie jak w przypadku pokazania zdjęcia penisa w sieci, tłumaczył, że zrobił to przez przypadek. Tuż po tym, jak fotka na której całuje się ze swoim chłopakiem, Romkiem Gelardem Gello, obiegła sieć, stwierdził, że to ich prywatne sprawy. Zobacz: Pestka: "Jestem zakochany. Życie prywatne jest naszą sprawą"

Tym samym dołączył do grona osób, których "prywatne sprawy" zobaczyło kilkaset tysięcy osób. Wygląda na to, że chyba zmienił zdanie co do prywatności. Na imprezie Magnum pojawił się z chłopakiem… na ściance. Pozowali do zdjęć, choć nie byli zbyt wylewni w okazywaniu sobie uczuć - Pudelek.

KPH: Zachęcamy do podpisania apelu do Komisji i Rady Europejskiej w sprawie blokowania przez polskie władze na granicy w Terespolu możliwości wjazdu do Polski przez uchodźców. Osoby te nie mogą ubiegać się w Polsce o ochronę przed prześladowaniem, którego doznają w kraju pochodzenia.

Sytuacja na granicy w Terespolu staje się jeszcze bardziej dramatyczna mając na uwadze ostatnie działania władz czeczeńskich wymierzone przeciwko osobom LGBT, które wymuszają na nich opuszczenie kraju.

Apel przygotowany przez Akcja Demokracja, Amnesty International Polska i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej dostępny jest tutaj.

Serial "Grace and Frankie", którego trzeci sezon trafił niedawno do sieci, zdobył miliony fanów na całym świecie i wywołał za oceanem wielką dyskusję o (nie)obecności starszych kobiet w mediach. Stany Zjednoczone, mające obsesję na punkcie młodości, dzięki tej produkcji w końcu zauważyły ludzi po siedemdziesiątce, którzy mają marzenia, realizują się zawodowo, chcą flirtować, kochać i, co jest dla wielu szokujące, mieć udane życie seksualne.

Pierwszy sezon trafił do internetu na początku maja 2015 roku i został przyjęty z mieszanymi uczuciami. Krytycy pisali, że jest rozlazły i powiela niedobre, sitcomowe klisze. Rzeczywiście nie jest porywający, choć intryguje historią, która staje się punktem wyjścia dla kolejnych odcinków. Od razu uwagę zwraca też naturalny dowcip Lily Tomlin, szybko zresztą doceniony. Aktorka została za rolę Frankie nominowana do Emmy i Złotego Globu, a sam serial - do GLAAD Media Award, jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez środowisko LGBT w USA. (...) - Gazeta.pl

Prasa LGBT do przeczytania: Midlands ZoneEILE Magazine, ION Arizona, Vanguard Quarterly, The Standard Magazine, LinQ, Baltimore OUTloud, Watermark, Liberty Press, Living OutThe GA Voice, Humen Magazin, Wire Magazine, QX SzwecjaDavid Atlanta, QX Magazine, Boyz Magazine.

Putin w końcu zabrał głos ws. wpływu Rosji na życie polityczne innych krajów. Zaznaczył, że to tylko pogłoski. Z kolei Angela Merkel poruszyła z nim temat represji wobec gejów w Czeczenii.

Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel poprosiła Putina, by użył swego wpływu w celu zapewnienia ochrony praw mniejszości. Otrzymałam bardzo negatywne informacje dotyczące sytuacji w Czeczenii osób homoseksualnych i poruszyłam ten temat w rozmowach z rosyjskim prezydentem - wyjaśniła - WP,pl/PAP

Mówiąc anonimowy rozmówca jak był pobity i podany porażeniem prądem przez władze Czeczenii starały zmusić go do podawanie innych osób społeczności LGBT w Czeczenii.HRC kampania przeciw homofobii w CzeczeniiW Petersburgu aresztowanie działaczy LGBT za protest przeciwko homofobii w Czeczenii​Pinksixty News wiadomości LGBT


HRC prezes Czad Griffin o pierwszych 100 dniach Donalda TrumpaSenat Tennessee zatwierdził ustawę antyLGBT teraz idzie biurko gubernatora do zatwierdzenia


GayStarNews przestawia Oslo pride co roku miliony osób uczestniczą w paradzie i festiwalu LGBT


Democracy Now! Karolina Północna walka o uchylenie anty LGBT prawo nadal


Zwolennik Trumpa, były członek szkolny i sędzia prawicowiec Tim Nolan został oskarżony przestępstwa seksualne handel małoletnimi, dodatkowo dostarczenie alkoholu małoletnim. (LGBT Nation)Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz