niedziela, 14 maja 2017

Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois" wygrywa Eurowizję 2017


Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois" wygrywa Eurowizję 2017, 758 punktów zgarniała Portugalia. Polska odrzynała 41 punktów i trafiła na 22 miejsce z 64 punktami Eurowizję 2017 w Kijowie Polskę prezentowała Kasia Moś. Dodam że Michał Szpak zajął znacznie wyższą 8. lokatę rok temu.

Salvador Sobral urodził się w Lizbonie, ale w dzieciństwie pomieszkiwał w Stanach Zjednoczonych i w Barcelonie. Rozgłos zyskał dzięki udziałowi w portugalskiej odsłonie programu "Idol". Po zwycięstwie w Eurowizji 2017 jego kariera na pewno nabierze jeszcze większego rozpędu.

"Muzyka to nie efekty pirotechniczne, to nie fajerwerki. Muzyka to uczucia. Dzisiaj wygrałem nie tylko ja. Dzisiaj wygrała muzyka" - podsumował swoją przygodę z Eurowizją 2017 Salvador Sobral. (Onet.pl)

Tomasz Raczek: Salvador Sobral wywalczył dla Portugalii zwycięstwo w Konkursie Eurowizji. Wygrał w głosowaniu jurorów i widzów. Odbierając nagrodę powiedział, że sztuka to nie fajerwerki, tylko przede wszystkim uczucia. Piękny moment, piękna piosenka, piękny człowiek. Szkoda, że ciężko chory na serce i na scenę musiał wyjść z maszynerią regulującą jego pracę, umieszczoną na brzuchu (chciał ukryć swoją chorobę, ale przed finałem jego stan się pogorszył i musiał pilnie przejść operację - do końca roku dano mu czas na znalezienie dawcy serca). Czy tylko na granicy życia potrafimy odrzucać blichtr, by dostrzegać to co proste, prawdziwe i naprawdę ważne?

Inny uczestnik z Chorwacji Jacques Houdek zrobił kontrowersje, ma długą listę homofobiczny wypowiedzi. Piosenkarz został nazwany homofobem roku 2006 przez wiodącą chorwacką stronę LGBT Gay.hr.

Po tym jak wyszło jego przeszłość homofobiczna, szybko na facebooku przepraszał za zachowanie, mówił to z powodu jego wychowania używał języka homofobicznego.Przeprasza za swoje zachowanie, dodaje że ma wielu znajomy homoseksualny.


Retransmisja


Francesco Gabbani uczestnik z Włoch ich ba widział Daniela Rycharskiego w Replice, skopiował tęczowe pasy na ramiona ;)Występy inny uczestników


Kasia Moś - polska uczestniczka występBrak komentarzy:

Prześlij komentarz