czwartek, 25 maja 2017

News: Marsz równości Trójmieście, Płomień Nadziei, Prasa LGBT, Manchester, Jakub Dawid, Birma, Islam, Cannes, Czeczenia ...


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz będzie drugim w Polsce prezydentem miasta który otworzy marsz równości, dodatkowo będzie uczestniczył w III Trójmiejskim Marszu Równości, organizowanym w sobotę. Pierwszy prezydentem miasta który jawnie wspierał marsz równości i przemawiał był Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania, podczas marszu równości w Poznaniu.

- W sobotę wezmę udział w Marszu Równości (...) Miasto Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie powołaliśmy Radę ds. Równego Traktowania. W Gdańsku nie ma zgody na nietolerancję i dyskryminację - napisał na portali społecznościowych prezydent miasta Gdańsk, dodatkowo spotkał się w środę w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado.

20 maja akcja Płomień Nadziei zorganizowana przez partie zielony, zapali świeczkę w solidarności z osobami LGBT+ prześladowanymi w Czeczenii. Wśród akcji wzięli miedzy innymi Anna Grodzka i Lalka Podobińska.

Uchodźcy uciekają z pod wojną, ale nie długo następna fala uchodźców z Pacyfiku. Miedzy innymi wina Polski która coraz więcej zanieczyszcza środowisko Węgrem.

Nie mają przed sobą przyszłości – i nie dlatego, że są biedne czy pognębione wojną. Wyspiarskie państewka na Pacyfiku prawdopodobnie znikną z mapy z powodu globalnego ocieplenia, problemu stworzonego przez inne, większe i bogatsze państwa. (Onet.pl)

Dzień po Paradzie Równości, 4 czerwca w warszawskiej Cafe Kulturalna odbędzie się „Tęczowy Manifest”– całodniowa impreza poświęcona premierze trzeciego numeru magazynu „G’rls ROOM”. Wydarzenie zostało objęte matronatem Kampanii Przeciw Homofobii.

W bogatym programie „Tęczowego Manifestu” znalazła się m.in. debata „Jak mówić i pisać otwarcie oraz przyjaźnie o tolerancji, równości i seksualności”, w której wspólnie z redaktorkami z Wysokich Obcasów i enter the ROOM x G’rls ROOM udział weźmie Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. „Tęczowy Manifest” to także możliwość wzięcia udziału w wykładach psychologów związanych z Kampanią Przeciw Homofobii – „Wyjdę z szafy razem z Tobą – jak wspierać osoby w ich coming outach” Wioli Jaworskiej oraz „Geje, lesbijki, seks i potwór gender” Jana Świerszcza, którzy tego dnia będą reprezentować Instytut Pozytywnej Seksualności.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pełny program „Tęczowego manifestu” dostępny jest TUTAJ.

Prasa LGBT do przeczytania: Out Front, Echo Magazine, Gscene Magazine, Out Bristol, QNotes, Watermark's Wedding, San Francisco Bay Times, Wire MagazineDavid Atlanta, QX Magazine, Boyz Magazine, numer płatny Gay Times.

Według raportów w Nowym Jorku podwoiła się ataki nienawiści od kiedy został prezydentem Trump. Miedzy innymi wzrost nienawiści najwięcej do osób muzułmanów i transpłciowy. (PinkNews)

Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że opozycja wraz ze środowiskiem sędziowskim tworzy "jedną wielką partię opozycyjną", która nie przyjmuje wyniku wyborów. - Środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla de-mo-kra-cji! - piekliła się Pawłowicz. I zastosowała zaskakujące porównanie, które zostało skrytykowane jako nawiązanie do metod z reżimu Kim Dzong Una. Powinniście, jak w Korei, przejść reedukację w obozach, uczących demokracji - dodała.  (Gazeta.pl)

Wśród ofiar jest 29 letnich Martyn Hett. Potwierdziły się złe wiadomości 29 letnich Martyn Hett, jest jedną z ofiar zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Jego brat Dan Hett napisał że jest załamany śmiercią swojego brata.

29-latek pracował w sektorze public relations, kochał operę mydlaną Coronation Street. Był też dawny zwycięzca programu Come Dine With Me i absolwent Uniwersytetu w Liverpoolu i University of Arts w Londynie. (PinkNews)

Co najmniej milion osób żyjący na HIV w Afryce może umrzeć komu dzięki prezydentowi Trumpowi. Jeśli cięcia finansowania zostaną zatwierdzone przez kongres. (JoeMyGod)

Polska stoi w hejtem do osób homoseksualny wiadomo nie od dziś, znów ofiarą homofobii stali się Dawid i Jakub, tylko za to że całują się.

"Do wszystkich, którym przeszkadza widok dwóch całujących się chłopaków - teraz będziemy całować jeszcze częściej! Kto się przyłącza i też wrzuci swoje?"

Przygotowania do III Trójmiejski Marsz Równości idą pełną parą, radna PiS Anna Kołakowska śmieje się z wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jeszcze ona z narodowcami przygotowuje blokowanie marszu równości. (Gazeta Wyborcza)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Zai Oo pochodzi z grupy etnicznej mniejszości w Birmie i wyjaśnia, jak żyć jako gej łatwiejsze życie w dużym mieście jak w Rangun, w którym jest on otoczony przez bardzo wspierających przyjaciół.Bezpośrednim powodem dla realizacji tego programu była informacja o obozach koncentracyjnych w muzułmańskiej Czeczenii przeznaczonych dla gejów. Jednocześnie sam prezydent Czeczeni zaprzecza istnieniu gejów w jego regionie. Jak zatem mają się kwestie praw gejów w państwach muzułmańskich? Na to pytanie odpowiada Andrzejowi Dominiczakowi Jan Wójcik, szef Euroislam.pl. Ten portal jest posądzany przez sporą część lewicy o mocną islamofobię i traktowany dyskryminacyjne.


Festiwal w Cannnes to nie tylko zwykły festiwal ale też przy nim jest festiwal "Queer Palm", gdzie emitują filmy LGBT. Miedzy innymi solidaryzowali się na czerwonym dywanie z prześladowanymi homoseksualnymi osobami z Czeczenii.W Azerbejdżanie powstał LGBT chór w konserwatywnym muzułmańskim kraju nie czują się bezpiecznie walczą po przez muzykę chcą pokazać są tacy samy obywatelami jak inni.


Vice HBO reportaż dotyczące osób LGBT w Czeczenii


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe