środa, 31 maja 2017

News: Australia, Równość małżeństw, Levi's, Tomasz Schafernaker, Jakub i Dawid, KaDo, Piotr i Paweł Tom Dalay ...


Nietypową formę walki o równouprawnienie małżeństw wybrała spożywcza firma Ben Jerry's (sprzedająca lody i przetwory mleczne): wycofała możliwość zamawiania dwóch gałek o tym samym smaku, dopóki Australia nie zezwoli na małżeństwa jednopłciowe.

"Wyobraźcie sobie, że chcecie zamówić dwie gałki o swoim ulubionym smaku, ale okazuje się, że nie wolno - lodziarnia odmawia realizacji zamówienia! Bylibyście wściekli!" - oświadcza firma. I dodaje: "Nie ma nawet cienia porównania do wściekłości, w jaką wpadasz, gdy ktoś ci mówi, że nie możesz się pobrać z osobą, którą kochasz".

Firma dodatkowo zachęca swoich klientów do pisania listów do premiera Australii, nalegających na legalizację małżeństw dla par niehetero. W tym celu zamierza rozstawić w swoich sklepach. skrzynki na listy oznaczone tęczą.

Firma wcześniej zabierała głos w sprawie równości małżeństw w Wielkiej Brytanii i Niemczech. (Akceptacja)

3 czerwca ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Parada Równości, której uczestnicy zamanifestują walkę o wolność, równość i wzajemną tolerancję, a także sprzeciwią się dyskryminacji środowisk LGBTQ w Polsce. To idealny moment, aby zaopatrzyć się w kolorową koszulkę bądź czapkę marki Levi's z kolekcji Pride i wesprzeć sobotni marsz.

„Walka z dyskryminacją na każdym poziomie jest ważna. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest stawianie czoła problemom naszych czasów. Levi's nigdy nie bał się wyrażać swojej opinii: czyniąc dobre rzeczy, walcząc o wartości i dając każdemu prawo głosu" - mówi Grant Barth, dyrektor sprzedaży marki. (Glamour)

W czwartek, 1 czerwca do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi nowa kolekcja odzieży i obuwia sportowego firmy Nike nawiązująca do idei homoseksualnych. Linia „Be True” wykorzystująca m.in. tęczę obejmie buty, odzież i dodatki.

Nike od sześciu lat wspiera dążenia ruchu LGBT w Stanach Zjednoczonych. Firma wspierała uznanie dyskryminacji homoseksualizmu i gender za przestępstwo w stanie Oregon. W codziennej działalności Nike m.in. wspiera homoseksualnych pracowników w adopcji dzieci, pokrywa koszty operacji zmiany płci swoich podwładnych. Po raz pierwszy linię odzieży sportowej z motywem tęczy firma wprowadziła w 2012 roku. (Wirtualne Media)

Na tle innych krajów Unii Europejskiej koszty pracy w Polsce są bardzo niskie. Model rozwoju oparty na taniej sile roboczej już dawno się wyczerpał. Jeśli Polska ma porzucić rolę gospodarki poddostawcy, musimy zacząć konkurować z innymi państwami przede wszystkim innowacyjnością i jakością pracy. Wzrost płac pracownic i pracowników powinien być nie tylko efektem takiej zmiany, ale także sam musi być impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki - Partia Razem.

Sąd w Poznaniu odmówił rejestracji fundacji pomagającej osobom transpłciowym. Powód? "Możliwa jest sytuacja, w której cel fundacji - choć społecznie użyteczny - nie będzie mieścił się w kategorii celów zgodnych z podstawowymi interesami państwa" - napisał referendarz sądowy.

Sprawą zbulwersowani są obrońcy praw człowieka. To porażający przypadek łamania wolności i praw gwarantowanych nam konstytucyjnie. W dodatku dokonał go sąd czyli organ który powinien stać na straży wartości gwarantowanych każdemu z nas konstytucją. (Gazeta Wyborcza)

Słońce, muzyka, zabawa i KPH! W tym roku Kampania Przeciw Homofobii po raz pierwszy zagości na festiwalu Open’er. Znajdziecie nas w Strefie NGO, gdzie przez cały czas trwania festiwalu będziemy czekać na Was.

28 czerwca rusza jeden z największych w Polsce festiwal muzyczny – Open’er. To już kolejna, 16 edycja tej imprezy. Kampania Przeciw Homofobii pojawi się na lotnisko Gdynia-Kosakowo po raz pierwszy. Co KPH szykuje na Open’era?

“W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkich do naszego stoiska, gdzie będą czekać na Was nasze tęczowe gadżety, bandamki, przypinki, wielkoformatowa kolorowanka i równościowe publikacje” – zachęca Magda Świder z KPH i dodaje – “Będziemy też malować włosy na tęczowo. Zorganizujemy również konkurs z nagrodami”

A to nie wszystko, co KPH szykuje na Open’era. W planie również foto happening „Popieram związki”, w którym będzie mogła wziąć udział każda osoba, która popiera związki partnerskie. Co więcej KPH przeprowadzi warsztat, którego uczestnicy i uczestniczki nauczą się jak reagować na homofobię. Więcej informacji nt. Strefy NGO na Open’erze TUTAJ.

Prezenter pogody w stacji BBC Tomasz Schafernaker został wybrany najbardziej ulubionym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii w ankiecie dla Radio Times. Głosowano na niego 25.000.

Schafernaker, który urodził się w Gdańsku, jest Polakiem mieszkający w Anglii i prezentuje pogodę od wielu lat dla BBC też dla sieci międzynarodowej BBC Wolrd News. W 2010 roku pojawił się na okładce Active magazynu Attitude. (PinkNews)

Niemiecki rząd szuka sposobów, by umożliwić Komisji Europejskiej decydowanie o zamrożeniu unijnych funduszy dla krajów, które nie przestrzegają zasady praworządności - donosi Politico. Portal dotarł do dokumentów i pisze, że sprawa dotyczy Polski. (TVN24)

Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny nie udzieli nam patronatu paradzie równości. Akcja Demokracja zachęca Panią Prezydent do przyjścia na Paradę: www.akcjademokracja.pl/parada

"Szubienica", "kara śmierci", "na krzesło" - z takimi komentarzami pod swoim zdjęciem na Facebooku spotkali się Jakub i Dawid. Na fotografii widać, że mężczyźni się całują - Gazeta Wyborcza. Plus WP TV o teledysku hołd George Michaelowi i hejcie na Dawida i Jakuba ​Pinksixty News wiadomości LGBT


Piotr i Paweł opowiadają swoją historie jak wyszli z szafy, jak poznali się


KaDo - gejowska miłość


Pinksixty Entertainment


Sąd uznał winnym łódzkiego drukarza, który nie przyjął zlecenia fundacji LGBT. Czy sprawa jest zamknięta? Na poniższym materiale, który zarejestrowaliśmy blisko rok temu podczas sprawozdania RPO dr Adam Bodnar tak go atakowano za interwencje w tej sprawie. To nie koniec tej sprawy ponieważ Ordo Iuris wystąpi z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o rozważenie wniesienia kasacji od wyroku do Sądu Najwyższego


Tom Daley i Dustin Lance Black ich tort weselny


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz