sobota, 20 maja 2017

News: Miłość Nie Wyklucza, Rosja, Fresno, Lublin, Czeczenia, Gay USA, Axe, Madam Secretary, Mr. Leather Poland, Frankie Grande, Vlogerowie Polscy ...


Miłość nie wyklucza wolontariatu: Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla osób, które chcą się włączyć w działania Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

- Masz pomysł i chcesz nam o nim opowiedzieć?
- Nie masz jeszcze nic konkretnego w planach, ale chcesz nas poznać i zobaczyć, czym możesz się zająć?
- A może chcesz posłuchać o naszych planach i sprawdzić czy znajdziesz coś dla siebie?

Przyjdź w sobotę 20 maja o godzinie 12.00 do Warsztatu Warszawskiego (pl. Konstytucji 4). Czekamy na Ciebie!

Będzie miejsce na poznanie się, opowieści o naszych planach i Waszych pomysłach, a także na niezobowiązujące rozmowy przy kawie, herbacie i przegryzkach.

Bangladesz policja aresztuje 27 osób homoseksualny pod przykrywką mieli przy sobie prezerwatywy i narkotyki. Ubiegłym roku Xulhaz Mannan redaktor Roopbaan pierwszego magazynu gejowskiego w tym kraju został zamordowany, przemoc wobec osób LGBT jest codziennością w tym kraju. (GayStarNews)

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią rosyjska historyk Irina Roldugina wyjaśnia, jak homofobia powstała w stalinowskiej Rosji i jak jest instrumentalizowana przez Putina.

Deutsche Welle: Jak doszło do tego, że ogromna część rosyjskiego społeczeństwa nie toleruje homoseksualizmu? Irina Roldugina*: Homofobia jest bardzo złożonym zjawiskiem. Ma wiele przyczyn i uwarunkowań. Kiedy dokonuje się porównania okresu średniowiecza i następnych epok w Rosji z ówczesną Europą, można stwierdzić, że Europa była dużo bardziej homofobiczna. Także pod koniec XIX i na początku XX w. w Rosji nie było ani kary śmierci za stosunki homoseksualne między mężczyznami, ani żadnych skandali czy głośnych procesów sądowych jak w Europie.

Nie należy jednak sądzić, że Rosja była szczególnie tolerancyjna. Ogromny obszar tego państwa uniemożliwiał po prostu kontrolę. Dzisiejsza forma homofobii w Rosji tworzyła się, moim zdaniem, od czasów stalinowskich i wiąże się ona ściśle z obozami jenieckimi i hierarchiami panującymi za drutami kolczastymi, czyli z obozową przeszłością tego kraju. Ludzie, którzy trafiali do stalinowskich łagrów, po raz pierwszy w szerszym wymiarze konfrontowani byli z homoseksualnymi kontaktami, związanymi zazwyczaj z przemocą.

Główną cechą homofobii jest to, że wznieca ona nienawiść, przyjmującą niekiedy straszne formy. Ale można też z nią walczyć. Nie jest ona „wrodzona”. W Holandii niegdyś kontakty homoseksualne karano śmiercią. W Stanach Zjednoczonych, gdzie ślub mogą zawrzeć osoby tej samej płci, nie ma żadnych oznak, żeby kraj ten staczał się do piekła. Wręcz przeciwnie: społeczeństwo jest bardzo witalne i wolne. Sądzę, że gdyby w Rosji nie było celowej, homofobicznej nagonki, policja byłaby bardziej profesjonalna i mniej skorumpowana a w szkołach propagowano by uświadamianie, nie musielibyśmy mówić o homofobii w rosyjskim społeczeństwie, tylko o homoseksualiźmie jako czymś oczywistym. W Rosji mamy bardzo specyficzną władzę państwową. Nienawiść jest dla niej idealnym środkiem, by móc ją utrzymać. (...) - Deutsche Welle.

Lista Attitude Magazine kawalerów do wzięcia są miedzy innymi sportowcy, muzycy, aktorzy, dziennikarze tacy jak Charlie Carver, Amini Fonua, Steve Grand, Olly Alexander, Olly Alexander, Adam Lambert, Troye Sivan, Ian McKellen, Gok Wan, Michael Sam. Wśród nich jeden polak Tomasz Schafernaker jest znany prezenterem pogody w BBC1/BBC World News prezentuje pogodę. Cała 100 kawalerów TUTAJ.

Przetrzymywanie, prześladowanie i torturowanie homoseksualistów w Czeczenii musi się skończyć - oświadczył w czwartek Parlament Europejski i wezwał do umożliwienia przeprowadzenia międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie. (Polsat News)

Nauczyciel religii Matt Tedeschi został wyrzucony z pracy z powodu że jest gejem. Tedeschi uczył w szkole katolickiej St. Ignatius College Prep w Chicago przez prawie cztery lata.

Kłopoty jego zaczęły jak uczniowie go ujawnili był znęcany i poniżany przez jednego studenta on chciał żeby ukarać studenta i co to on został zwolniony jest sprzeczne z nauczaniem kościoła katolickiego, nauczyciel gej. (GayStarNews)

Następna ofiara LGBT osoba zamordowana w USA. Późno we wtorek wieczorem, rozległy się strzały w centrum miasta Fresno, Kalifornia.

Policja początkowo zidentyfikowało ofiarę, jako 34-letniego Imer Alvarado jako trans kobietę, ale przyjaciele mówią oni wiedzieli Alvarado był gejem. Zauważyli również, że Alvarado był też słabosłyszących, ale w stanie czytać z ruchu warg.

Policja nadal szuka mordercy. „To nie jest pierwszy raz, że nasza społeczność, a zwłaszcza LBGTQ jest ofiarą tutaj w Fresno,” Kaylia Metcalfe-Armstrong, z Gay Central Valley, powiedziała dla YourCentralValley.com.

Wcześniej w 2015 roku, transseksualna kobieta KC Haggard została zamordowana jej zabójstwo pozostaje nierozwiązane do tej pory. Haggard była 11 osobą zgłaszana transpłciowa zabójstwo w 2015 roku. (LGBT Nation)

Dzień Milczenia co roku odbywa się 17 maja. To własnie tego dnia, w 1992 roku, Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z listy chorób. W Lublinie Dzień Milczenia zorganizowano w czwartek na Krakowskim Przedmieściu.

- Akcja jest dedykowana osobom nieheteronormatywnym, czyli lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym, transpłciowym i osobom queer, ze względu na fakt, że doświadczają one dyskryminacji, a ich prawa nie są respektowane ani szanowane - mówiła Katarzyna Zabratańska z Lubelskiej Koalicji na rzecz Kobiet. - Raporty np. Kampanii Przeciw Homofobii dowodzą, że osoby LGBTQ w 70 procentach doświadczają przemocy psychicznej, a blisko co piąta osoba doznaje przemocy fizycznej. Ze względu na to, że brakuje rzetelnej edukacji, wiele spośród ofiar nie zgłasza tych spraw na policję, obawiając się dalszych szykan - dodawała.

Podczas lubelskiego Dnia Milczenia, jego uczestnicy ustawili się w kręgu i poprzez symboliczne zaklejenie sobie ust, chcieli uświadomić przechodniom, że wśród nas są ludzie, którzy nie mogą otwarcie wyrażać swoich uczuć i poglądów. (Nasze Miasto)

Polski MSZ odpowiedział na wysłany na początku kwietnia apel organizacji pozarządowych ws. prześladowań gejów i mężczyzn uznanych za homoseksualnych w Czeczenii. Ministerstwo napisało m. in, że władze lokalne w Czeczenii „inspirują także nietolerancję i przemoc wobec mniejszości seksualnych” oraz, że „MSZ potępia politykę Rosji w tym obszarze jako sprzeczną z zasadami demokratycznego świata”. Obrońcy praw człowieka mówią: „To nie wystarczy. Trzeba wspomóc uchodźców.”

W swoim piśmie MSZ napisał, że „z zaniepokojeniem obserwuje rażące łamanie praw człowieka na rosyjskim Kaukazie. Władze lokalne w Czeczenii działaniami administracyjnymi oraz metodami zastraszania obywateli ograniczają pole wolności obywatelskich. Wyraźnie inspirują także nietolerancję i przemoc wobec mniejszości seksualnych. MSZ potępia politykę Rosji w tym obszarze jako sprzeczną z zasadami demokratycznego świata.”

Odpowiedź MSZ przyszła e-mailem do sympatyka Lambdy Warszawa, który zwrócił się do urzędu z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej. Podpisał ją pierwszy radca w Departamencie Wschodnim MSZ Jacek Śladewski. – To smutne, że polski MSZ zdobywa się na potępienie tak porażającej skali łamania praw człowieka tylko w formie maila i tylko wtedy, kiedy musi odpowiedzieć na wniosek o dostęp do informacji publicznej. Inne kraje zwróciły się do władz Czeczenii już dawno – komentuje Piotr Godzisz, ekspert Lambdy ds. przemocy z nienawiści.

Do tej pory przemoc i zatrzymania osób ze względu na orientację seksualną w Czeczenii potępiły rządy m. in. Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a kanclerz Niemiec Angela Merkel poruszyła temat na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Prześladowania potępiły też ONZ, Unia Europejska, Rada Europy i OBWE.

Obecnie ciągle trwa akcja ewakuacyjna osób, które chcą opuścić Kaukaz północny. Rosyjscy obrońcy praw człowieka szukają państw, które mogą przyjąć do siebie uchodźców z Czeczenii prześladowanych z powodu orientacji seksualnej. 17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii, minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevičius ogłosił, że Litwa udzieliła schronienia dwóm mężczyznom. – Jeśli Polska chce pokazać, że naprawdę potępia działania władz Czeczenii, powinna zrobić to samo co Litwa i udzielić ochrony międzynarodowej osobom, które uciekają z Kaukazu z powodu przerażającej homofobii, która tam panuje – mówi Karolina Więckiewicz, koordynatorka programu Bezpieczeństwo w Lambdzie. – Czekamy na deklarację rządu w tej sprawie. Jesteśmy gotowi wesprzeć MSZ w zakresie kontaktów z obrońcami praw człowieka w Rosji. (Lambda Warszawa)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jak pisałem wcześniej o parze gejów którzy są razem 50 lat Peter Bonsall-Boone i Peter de Waal, z Australii marzyli o ślubie ale nie udało się im spełnić rząd Australii nie zgadza się. Peter Bonsall-Boone zmarł w wieku 78 lat po wielu latach walki z rakiem, są osobami którzy nie tylko 50 lat byli razem ale też założycielami organizacji LGBT w Australii.

Zaledwie kilka tygodni temu, nieuleczalnie chory Bonsall-Boone osobiście prosił premiera Australii Malcolm Turnbull mógł wziąć ślub przed śmiercią, olał go. (PinkNews)


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Axe, marka kosmetyków adresowanych do mężczyzn, stworzyła kampanię, w której podważa stereotypy dotyczące męskości. Spot „Is it OK For Guys?" rzuca światło na trudności, z którymi prywatnie zmagają się mężczyźni. „72 proc. mężczyzn jest uczonych tego, jak powinien zachowywać się prawdziwy mężczyzna" – takim napisem zaczyna się spot. Z offu padają pytania:„Czy to w porządku, by nie lubić sportu?", "Czy mężczyzna może nosić różowe ubrania?". W kadrach pojawiają się mężczyźni różnego pochodzenia, w różnym wieku. Niektóre z pytań odnoszą się wprost do seksualności: „Czy można być prawiczkiem?", „Czy wolno eksperymentować z innymi chłopakami?". (Codziennik Feministyczny)


Osobisty asystent Sekretarza Stanu Elizabeth McCord, Blake Moran wychodzi jako biseksualny w serialu Madam Secretary.


Łukasz Sankowski, znany bardziej jako Sanki - czyli Mr. Leather Poland 2017 - był gościem kolejnego odcinka "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka"


Brat Ariany Grande, Frankie jak siostra też śpiewa jego najnowszy klip Queen


Klip muzyczny Camila Cabello - Crying in the Club


Piotr i Paweł wakacje w Hiszpanii


Remont u KaDoVice News rozmawiało homoseksualistą z Czeczenii


Gruzja jest jednym z niewielu krajów postsowieckich, gdzie zakaz dyskryminacji LGBT  jest ale tylko na papierze - członkowie społeczności LGBT nadal napotykają często są nękani i doświadczają przemoc. Radio Wolna Europa wywiad z Marią, kobietą transpłciową z Gruzji  która doświadcza codziennie nienawiści od ludzi na ulicach Tbilisi.Kenny Goss otwiera się o swoim życiu z George Michael


Donald Trump powiedział rosyjskim dyplomatom na spotkaniu w Gabinecie Owalnym w tym miesiącu, że zdymisjonowanie szefa FBI Jamesa Comeya uwolniło go od "wielkiej presji" – pisze "New York Times", powołując się na dokument podsumowujący to spotkanie. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz