sobota, 6 maja 2017

News: Yves Saint Laurent, Marsz równości, Gay USA, Nowa Zelandia, Vlogerzy Polscy ...


Vivat Maj, Queerowy Maj w Krakowie. Nasze Wielkie Krakowskie Wesele odrobiło pracę za Premier i Prezydenta - wygłosiło orędzie prosto z Krakowa!

87-letni Pierre Bergé, wdowiec, którego poprzednim partnerem był wielki kreator mody Yves Saint Laurent, wyszedł za mąż za amerykańskiego malarza Madisona Coxa (58 lat). Cox, zwany "ogrodnikiem miliarderów", znany jest z projektowania ogrodów dla sław. Ślub wzięli 31 marca. Teraz informację do publicznej wiadomości podał Bergé, dodając.

"Najpierw miałem w życiu dwie wielkie miłości - pierwsza to Bernard Buffet, z którym byłem 10 lat, druga - Yves Saint Laurent, z którym byłem 50 lat. Z YSL zawarłem związek partnerski, cały czas walcząc o równość małżeńską. Teraz mogłem wstąpić w związek małżeński. Z Madisonem znam się od prawie 40 lat. To on przejmie po mnie ster w fundacji Yves Saint Laurent-Pierre Bergé, a już kieruje muzeami YSL w Paryżu i w Marakeszu"

Bergé jest znanym we Francji sponsorem wielu inicjatyw LGBT - przez lata wydawał gejowski miesięcznik "Tetu". (Replika)


Miłość Nie Wyklucza: Wybieracie się jutro na Marsz Wolności organizowany w Warszawie przez Platforma Obywatelska? Jeśli tak, zabierzcie ze sobą koniecznie tęczowe flagi.

Pokażmy organizatorom, uczestnikom i uczestniczkom, że osoby homoseksualne, biseksualne, transpłciowe są wśród nich, tak samo jak były na wszystkich protestach i marszach w obronie demokracji organizowanych w ostatnim czasie. Pokażmy, że nie ma wolności bez równych praw.

Będziemy jutro na marszu razem z Grupa Stonewall, żeby przypomnieć, że Polska pozostaje jednym z 6 krajów Unii Europejskiej, w których parom jednopłciowym wciąż nie wolno zawierać związków partnerskich ani małżeństw. W świetle prawa kochające się osoby są dla siebie obcymi ludźmi. Przepisy spadkowe nie pozwalają im zabezpieczyć swojej przyszłości, nie mają także prawa do pochówku ukochanej osoby. Lekarz może utrudnić lub uniemożliwić opiekowanie się chorym partnerem lub partnerką.

Ta sytuacja dotyczy w Polsce około 2 milionów osób, które chcą godnie żyć. Tworzą rodziny, w których wychowuje się około 50 tys. dzieci - ich status jest wciąż nieuregulowany. W momencie śmierci biologicznego rodzica, mogą nawet trafić do domu dziecka. Również przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej wbrew wyborczym obietnicom nie wprowadzono żadnej możliwości prawnej regulacji związków osób tej samej płci.

Sytuacja prawna zmusza tysiące rodzin nieheteroseksualnych do wyjazdu w poszukiwaniu normalności w innych krajach UE. A przecież rodziny te pragną być wolne i równe tu, w Polsce, by razem budować nasz kraj. Pora zacząć mówić głośno o tej wolności. Pora dołączyć do Europy! Wrzucamy alternatywną wersję marszowej grafiki, żeby pokazać, że nie ma wolności bez równych praw, a wszystkie rodziny powinny żyć godnie i bezpiecznie.

Równość małżeńska na Bermudach. To niewielki archipelag na Atlantyku, na którym mieszka 64 tys. ludzi.

I niektórzy z nich nie są hetero np Winston Godwin, który wraz ze swym chłopakiem, Kanadyjczykiem Gregiem deRoche, zaskarżył do sądu brak możliwości zawarcia związku małżeńskiego przez dwóch mężczyzn.

Sprawa trafiła w końcu do Sądu Najwyższego Bermudów, który wczoraj stwierdził, że rzeczywiście jest to dyskryminacja ze względu na orientację seksualną, na którą pozwolić nie można - Winston i Greg oraz wszystkie inne pary jednopłciowe mogą już brać śluby na Bermudach (Replika)


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TVNorman Gibson i Roy Ayling, nowozelandzcy żołnierze z okresu I wojny światowej, walczyli ramię w ramię we Francji. I zakochali się w sobie. Ich związek trwał 13 lat. Rozstali się, bo należało się ożenić. Ich historia ujrzała światło dzienne dzięki córce Gibsona, Miriam Saphira. I tylko ona zna całą historię, którą teraz chce opowiedzieć. (Queer.pl/Newshub)


​Pinksixty News wiadomości LGBTPiotr i Paweł


Nieetyczna


KaDo


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz