czwartek, 18 maja 2017

News: Fatima, Robert Biedroń, Gruzja, Poznań, PO, RPO, Chelsea Manning, Roseanne, Nate Berkus ...


Z okazji przypadającego w środę Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii organizacje LGBT w Niemczech wezwały do walki z dyskryminacją mniejszości seksualnych, domagając się m.in. legalizacji małżeństw jednopłciowych oraz prawa do adoptowania dzieci. (Gazeta Prawna)

Wizyta pary gejów w Fatimie, z których jeden jest synem polskiego księdza.

Janusz i Lawrence, obaj po pięćdziesiątce, są ze sobą już 27 lat. Mieszkają w Kanadzie, w Vancouver. Janusz jest Polakiem, Lawrence Kanadyjczykiem. Poznali się 27 lat temu w jednym z klubów muzycznych w Toronto. Zakochali się w sobie i od tamtej pory idą razem przez życie.

Janusz, ponieważ jest Polakiem, synem księdza, sytuacją w swoim ojczystym kraju i tym, jak bardzo kościół wpływa na polską politykę, jest bardzo zaniepokojony. Żartuje, że już wystarczy, że kościół wpłynął na jego życie. Ojciec Janusza nie żyje. Do śmierci był księdzem w jednej z polskich parafii. Lawrence nie mówi po polsku, dlatego o sytuacji w Polsce wie mniej. Wiele rzeczy, jak agresja, przemoc wobec osób homoseksualnych, wykracza poza jego wyobraźnię.

Obaj prowadzą spokojne życie w Kanadzie. Mieszkają z rodzicami Lawrence w samym centrum Vancouver. Rodzice wymagają stałej opieki, ze względu na sędziwy wiek i zły stan zdrowia.

Nie są typową parą. I wcale nie chodzi o ich orientację, czy płeć. Różnią się od wielu par tym, że mają do siebie niezwykły szacunek. Obserwowałem sposób w jaki ze sobą rozmawiają. Miłości jaką sobie okazują po 27 latach związku mógłby pozazdrościć im pan Piasecki, były radny PiS. (Na Temat)

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach w 56 panelach debatowali wyłącznie mężczyźni. W pozostałych 68 wystąpiło 98 kobiet (łącznie - 0,8 kobiety na panel). Były jednak dwa miejsca tylko dla pań. W panelu "Kobiety w biznesie" dyskutowało ich pięć. Ponadto 30 "pięknych hostess promowało marki, pomagało gościom, było ozdobą każdego stoiska"

Prezydent Słupska Robert Biedroń zszedł ze sceny i poprosił, aby zamiast niego głos w dyskusji zabrała burmistrz podwarszawskiego Wołomina, Elżbieta Radwan. Dzięki temu w siedmioosobowym panelu „Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce” na Kongresie w Katowicach 11 maja 2017 znalazła się choć jedna kobieta. Biedroń zaprotestował w ten sposób przeciwko wykluczaniu kobiet z debaty publicznej.

We wszystkich 124 panelach o gospodarce dyskutowało 814 mężczyzn i 98 kobiet, co oznacza, że panie stanowiły niecałe 11 proc. wszystkich osób. Jedna kobieta na ponad ośmiu mężczyzn. (...) - Oko Press.

Problem Rosji i homofobią nie jest ale też cały ten rejon był krajów radziecki, najgorsze popatrzeć Polska też należy bliżej nam do Rosji niż do zachodu. Dziś czy kiedyś uciekaliśmy na zachód po chcieliśmy żyć normalnie.

W swoim kraju nie podtrawimy przenieś zawsze przez konserwatyzm religijny czy katolicki czy prawosławny dwa kościoły w naszym rejonie mają wpływy i są odpowiedzialne za homofobie.

Politico piszę o Gruzji, mimo chcą być jak na zachodzie ale przykład osób LGBT problem z akceptacją osób LGBT. Mimo Gruzja ma prawo antydyskryminacyjne ale tylko na papierze kościół prawosławny ma wpływy. Kilka lat temu atak na działaczy LGBT chciano ich zabić przez fanatyków religijny.

Czy Polsce czy Gruzji księża (katolicy/prawosławni) atak na LGBT jest bardzo częsty i coraz bardziej brutalny. Fanatyzm religijny zabija w naszym rejonie demokrację, tolerancję i równość. Zdjęcia działaczy LGBT z Gruzji na Politico.

Zagraniczne media o nowym klipie Dawida i Jakuba, miedzy innymi hołd dla George Michaela i walka o legalizację związków jednopłciowy, media BBC, LGBT Nation, czy BetterNews.

- Mamy rząd, któremu nie zależy na równości ani na wolnościach osobistych człowieka. A nasze ostatnie badania mówią, że trzy na dziesięć osób homo- i biseksualnych spotkało się z przemocą psychiczną lub fizyczną - mówi Agata Chaber, szefowa Kampanii przeciw Homofobii.

W siedzibie KPH na warszawskim Powiślu w jedno z okien zamiast szyby wciśnięty jest kawałek tektury. Na początku maja po raz czwarty w ciągu kilkunastu miesięcy ktoś rzucił w nie kamieniem. Na drzwiach kilkukrotnie napisano farbą „pedały”, a w ubiegłym roku trzech agresywnych mężczyzn próbowało wtargnąć do środka. Kopali i uderzali pięściami w drzwi, krzycząc: „Cwele, cioty, zajebiemy was!”. Uciekli, zanim przyjechała policja. W ciągu roku prokuratura wszczęła cztery postępowania dotyczące zniszczenia mienia w siedzibie organizacji. Wszystkie zostały umorzone - Gazeta Wyborcza.

Grupa Stonewall: Przed zeszłorocznym Marszem Równości w Poznaniu po raz pierwszy na ulicach polskiego miasta zawisły tęczowe flagi. W nocy z 23 na 24 września prawie wszystkie zostały zniszczone. Dzięki naszej szybkiej reakcji udało się na nowo zawiesić większość z nich, dzięki czemu spełniliśmy złożoną Wam obietnicę – w dni Marszu ulice Poznania były tęczowe.

Otrzymaliśmy oficjalną informację, że sprawa zniszczenia 49 tęczowych flag została umorzona – policja nie była w stanie wykryć sprawców.

Udało się jednak pociągnąć do odpowiedzialności sprawców zniszczenia dwóch flag. Obaj czekają na wymierzenie kary przez sąd.

Gdy przed miesiącem nawet wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński ubolewał nad brakiem nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej na tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej, wydawało się, że rząd załatwi tę sprawę. Nic z tego. Kancelaria premiera brnie w stare wykręty. (Gazeta Wyborcza)

Kaczyński mówi o prawdę o Smoleńsku, ale sami ją fałszują wiele ofiar katastrofy wyrzucają na margines społeczny. Oto prawda o Smoleńsku, to PIS kłamie niszczy prawdę o Smoleńsku.

“Jeden z warszawskich działaczy PO starszego pokolenia przekonywał mnie przed rokiem, że chciał iść na Paradę Równości, ale przeczytał jej postulaty i doszedł do wniosku, że nie będzie firmować takiego wydarzenia. Nie wiem, co go tak przestraszyło. Z kolei w poniedziałek usłyszałem od niego, że – a jakże – w tym roku też się wybierał, ale przez „prowokację i atak działaczy LGBT na Marsz Wolności” nie pójdzie.

Inne podejście mają młodsi działacze. Piotr Kołomycki, przewodniczący warszawskiego oddziału Młodych Demokratów, młodzieżówki PO, zapewnia, że prywatnie na pewno pójdzie. – Jestem za związkami partnerskimi, a docelowo za prawem do małżeństw jednopłciowych – podkreśla.

W czwartek młodzieżówka ma zdecydować, czy pojawi się oficjalnie na Paradzie Równości. Piotr Kołomycki oddzwonił też do mnie z nowiną, że udało mu się przekonać do pójścia na nią kilku warszawskich polityków. Nazwisk nie chciał zdradzić” (Gazeta Wyborcza)

Rzecznik Praw Obywatelskich przeciw homofobii. W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, wyraził w Radio TOK FM swoje oburzenie słowami Lecha Morawskiego, który wypowiadając się parę dniu temu w Oksfordzie stwierdził, że „obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom (…), ale nie ściga ich prokuratura”.

Rzecznik skomentował, że wypowiedziane ze „swoistą łaskawością” słowa o osobach homoseksualnych, które nie są w Polsce ścigane, przypominają mu czasy Holokaustu.

„Mówię o tym porównaniu bardzo mocno, ponieważ nie jestem wstanie zapomnieć, czy to pomnika, który jest poświęcony ofiarom Holokaustu w Berlinie, czy symboli różowego trójkąta, który znajdziemy w poszczególnych obozach koncentracyjnych. (…) Nie można mówić w XXI wieku, że się kogoś. To jest absolutnie niedopuszczalne”.

O ile coraz więcej przedstawicieli i przedstawicielek władzy publicznej pozwala sobie na homofobiczne wypowiedzi, o tyle niewiele osób publicznych głośno się im sprzeciwia. Tym bardziej doceniamy kolejne, wyraźne stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie. (Miłość Nie Wyklucza)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Chelsea Manning po siedmiu latach opuściła więzienie wojskowe. Manning, w przeszłości żołnierz armii USA, została zatrzymana za przekazanie portalowi WikiLeaks setek tysięcy tajnych dokumentów.

Manning wyszła na wolność decyzją byłego prezydenta Baracka Obamy, który na kilka dni przed zakończeniem swojej drugiej kadencji skrócił kary więzienia 209 skazanym oraz zadecydował o 64 ułaskawieniach. (TVN24)


Kultowy serial Roseanne wraca na ekrany w roku 2018 na stację ABC. ABC, które emitowało serial przed laty, podejmie się jego emisji i tym razem. Nowe informacje wskazują na to, że nie będzie to kontynuacja minionych sezonów, tylko reboot. W obsadzie ponownie pojawią się aktorzy znani z oryginalnych odcinków – Sara Gilbert, Laurie Metcalf, Michael Fishman, Lecy Goranson oraz, w nowej roli, Sarah Chalke. (NaEkranie)

Sara Gilbert która dziś współprowadzi program The Talk na CBS, też żoną Lindy Perry i matką, z pierwszego małżeństwa z byłą partnerką i obecnie Lindą mają syna.


Jeremiah Brent i Nate Berkus gościli w programie  Harry Connick Jr. opowiadali o małżeństwie, swoim swoim programie.


Nate Berkus i Jeremiah Brent gościli w programie Hollywood Today Live, mówią jak godzą swe życie małżeńskie i wychowanie córki, prowadzenie wspólnego programu.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz