środa, 24 maja 2017

News: Holandia, Marsz równości Trójmieście, Jakub i David, Indonezja, Filipiny, Linie lotnicze, Roger Moore ...


Para homoseksualistów z Twente została wezwana przez sąd do zwrócenia matce zastępczej dziecka po tym, jak się okazało, że jego ojcem jest mąż kobiety.

Stefano Franke i Arnout Janssen znaleźli ogłoszenie kobiety w internecie i postanowili ją poprosić, by urodziła im dziecko. Matka zastępcza przyrzekała, że będzie w tym czasie uprawiać bezpieczny seks ze swoim partnerem.

Ósmego maja na świat przyszła dziewczynka, którą obecni przy porodzie Stefano i Arnout następnie zabrali ze sobą do domu. Testy DNA wykazały jednak później, że żaden z nich nie jest ojcem.

Para homoseksualistów chciała w tej sytuacji adoptować dziewczynkę, ale matka oświadczyła, że mąż chce ją zatrzymać. Sąd zgodził się, aby dzieckiem zaopiekowali się prawdziwi rodzice. W sobotę pracownicy opieki społecznej odebrali pociechę Stefano i Arnoutowi.

Stefano i Arnout, Hayley pożegnali „Nasz ostatni dzień składał się z dużo płaczu, dużo niezrozumienia i niedowierzaniem. Dla nas jest to tej pory pozbawione wielu miesięcy naszego życia, pieniądze i oczywiście naszego dziecka.” (Fakty.nl/RTL Nieuws/

Prezydent Opola zdecydował o wypowiedzeniu umowy z TVP na organizację festiwalu polskiej piosenki. Stacja nie akceptuje jednak decyzji miasta i zapewnia, że impreza się odbędzie. (gazeta.pl)

Zamach w Manchesterze, a homofoby namawiają terrorystów to następny ataków tylko na Canal Street ulicę gejowską. (GayStarNews)

Fanatyk chrześcijański Ted Shoebat, który regularnie wzywa do ludobójstwa osób LGBT i swoi wrogów, że nie współczucia dla ofiar którzy zginęli w Manchesterze, nazywa ofiary "sodomitami" i "dziwkami". Wcześniej miedzy innymi namawiał do mordowania wielu polityków czy był dumny z masakry na klub gejowski w Orlando. (JoeMyGod)

W najbliższą sobotę w Gdańsku odbędzie się Marsz Równości. Jego organizatorzy i organizatorki z Tolerado Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT znów muszą zmagać się z działalnością radnej Anny Kołakowskiej, która od lat nawołuje do nienawiści wobec osób LGBT+. Przypomnijmy, w zeszłym roku w Gdańsku doszło do walk kontrdemonstrantów z policją, a wśród zatrzymanych była między innymi córka radnej Kołakowskiej.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku również nie będzie spokojnie. Radna Kołakowska zgłosiła już kilkadziesiąt kontrmanifestacji, które mają na celu zablokowanie trasy tegorocznego Marszu. Podobnie jak w zeszłym roku, większość z nich jest fikcyjna. Z powodu komplikacji nie odbędzie się zaplanowany na 13:00 piknik. Radna PiS pozostaje bezkarna.

Czy to znaczy, że w sobotę Gdańsk nie będzie tęczowy? Nie zgadzamy się na taki scenariusz! Wobec kłopotów Tolerado niezwykle ważna jest mobilizacja i solidarność wewnątrz środowiska. Musimy pokazać, że nie ma zgody na zapędzanie osób LGBT+ z powrotem do szafy! My na pewno będziemy w sobotę w Gdańsku, kto będzie tam z nami?

Udostępnijcie tę informację dalej i przyjedźcie w sobotę do Gdańska! Jeśli macie jeszcze wolne miejsca w samochodach, ogłaszajcie się w komentarzach! Pokażmy, że jest w nas siła

Widzimy się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego (róg al. Wojska Polskiego i al. Grunwaldzkiej). Marsz startuje o 16:00 - Grupa Stonewall.

Wiara i Tęcza: W dniach 24-28 maja 2017 w Gdańsku odbędzie się konferencja Europejskiego Forum Chrześcijańskich Grup LGBT.

To wielki zaszczyt dla naszej grupy Wiara i Tęcza przyjmować w Polsce wspaniałe gościnie i gości, z którymi już od 6 lat pracujemy wspólnie dla pełnej akceptacji LGBT w społeczeństwach i Kościołach.

Wraz z Wiarą i Tęczą współorganizatorem i gospodarzem w Gdańsku jest Stowarzyszenie Tolerado, któremu bardzo dziękujemy za współpracę!

Prosimy o duchową obecność z nami, modlitwy i dobre myśli. Hasło konferencji: "Solidarność - ciągłe wyzwanie".

Jednym z działań Miłość Nie Wyklucza zaplanowanych na 2017 r. jest analiza umów zawieranych przez pary tej samej płci przed notariuszem – chcielibyśmy stworzyć raport o problemach prawnych, które rozwiązują albo komplikują tego typu umowy.

Im więcej umów będziemy mogli przeanalizować, tym bardziej rzetelnie ocenimy ich wpływ na codzienne funkcjonowanie związków tej samej płci i tym więcej argumentów zgromadzimy na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce.

Prosimy Was zatem o przesłanie kopii umowy notarialnej (zanonimizowanej) na adres prawo@mnw.org.pl. Będziemy wdzięczni także za krótką informację o tym, czy umowa okazała się kiedyś przydatna w praktyce!

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jakub i David, para homoseksualistów znana z nagrania teledysku do piosenki zespołu Roxette, opowiada o swoich przygotowaniach do ślubu,


Filipiński gej poruszające wyznanie dotyczące dyskryminacji jakiej doznał za to nie jest biały w świecie gejowskim w Stanach Zjednoczony. JC Brown dorastał w Manili na Filipinach, ale przeniósł się do Nowego Jorku w 2005 roku w wieku 21 lat.Tajwan może stać się pierwszym miejscem w Azji gdzie będzie legalizacja małżeństw homoseksualnych, sąd wydaje orzeczenie przełomową, czy zezwoli na związki osób tej samej płci.

Aktualizacja Sąd Najwyższy Tajwanu uznał tak zwane zakaz małżeństw homoseksualny jest niekonstytucyjny, teraz czas na parlament musi zmienić prawo.


Legenda brytyjskiego kina sir Roger Moore, między innymi odtwórca roli Jamesa Bonda w siedmiu filmach z serii z agentem 007, zmarł we wtorek w wieku 89 lat. (TVN24)


Para gejów z swoimi dziećmi, nie mogli wejść na pokład samolotu po linie nie uważają ich za rodzinę. Grant Morse, jego mąż Sam i ich trójka dzieci latały liniami lotniczymi Southwest z Buffalo w stanie Nowy Jork do Fort Lauderdale na Florydzie w weekend.

Ojcowie, którzy są razem od 26 lat, mają bliźniaki trzy-letnich chłopców, 5-letnią córka oraz 83-letnia matka Granta, zostali potraktowani jako nie rodzina. Gdy już pozwolili wejść do matkę Granta też źle potraktowali. (PinkNews)


Policja religijna w Banda Aceh, stolicy indonezyjskiej prowincji Aceh, wykonała karę publicznej chłosty za kontakty homoseksualne na dwóch mężczyznach w wieku 20 i 23 lat.

Na dziedzińcu meczetu zebrały się setki osób, aby obserwować wykonanie kary. Niektórzy świadkowie nagrywali incydent smartfonami i bili brawo. Był to pierwszy raz, kiedy w Aceh, jedynej indonezyjskiej prowincji praktykującej prawo szariatu, wykonano karę chłosty za homoseksualizm - podaje agencja AP.

We wtorek również wykonano karę chłosty za kontakty pozamałżeńskie na osobach heteroseksualnych. Tłum krzyczał obelgi nienawistne i wiwatowali. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz