niedziela, 28 maja 2017

Chrześcijanie wspierają paradę równości. Pokażmy istniejemy wiele chrześcijan LGBT i hetero przyjaciół


Wielu mediach wmawia się wszystkim że chrześcijanie są przeciwko LGBT, ale tak nie jest wiele razy też pisałem, walczę z tym zawsze źle przestawieniem że wierzący są przeciwko osobom LGBT i zawsze np kiedy uchwalali równość małżeńską w USA to wielu duchowni natychmiast szli pod ratusze i błogosławią i o tym pisałem.

Nawet ostatnie sondaże dotyczące równości małżeńskiej w USA chrześcijanie większości są za.

Tak samo w Polsce że mówi się że chrześcijanie są przeciw nam ale wiele razy pokazuje że są za nami np akcja "Przekażmy znak pokoju".

Twórca parady równości w Polsce jest dziś biskup Szymon Niemiec, ale też inni księża idą w parada/marsza miedzy innymi księża Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Tym roku  Grupa Chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza” zaprasza wszystkich wierzących żeby szli z nimi w paradzie równości.

Arcybiskup Mediolanu kard. Carlo Maria Martini bronił parad równości, uznając w nich „dążenia ludzi potrzebujących do wzmocnienia siebie, a także pokazania innym, że istnieją”. Z kolei mianowany przez Franciszka prymasem Belgii kard. Jozef De Kesel jeszcze jako biskup pomocniczy Brukseli wspierał odprawianie specjalnych mszy dla uczestników miejscowej parady równości. Na Zachodzie od lat oficjalne wsparcie Parad Równości wyrażają także przedstawiciele wielu Kościołów protestanckich.

dwójka rodziców geja z Malty podczas parady równości
Także w Polsce wiele osób wierzących (także heteroseksualnych) sprzeciwia się dyskryminacji osób LGBT. Warto pamiętać, że warszawska Parada ma wśród swoich postulatów walkę z innymi rodzajami wykluczenia, m.in. uchodźców, obcokrajowców oraz niepełnosprawnych.
W związku z tegoroczną Paradą Równości w stolicy, jako warszawska grupa chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza” zapraszamy wszystkich chrześcijan do wsparcia swoich homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych sióstr i braci.

Dlatego serdecznie Wiara i Tęcza zaprasza żeby razem pomaszerować w Paradzie. Wyruszamy o godzinie 16,00 dworca Warszawa Śródmieście. Jak co roku, wędrujemy pod transparentem z cytatem Ewangelii Św. Jana: „Nie trwóżcie się, w domu mego Ojca jest mieszkań wiele”.

Na zachodnich chrześcijanie na Gay Pride do norma, nawet parafie katolickie wraz księżmi.


Kościele Katolickim św Mateusza w Baltimore parafianie uczestniczą w paradzie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz