środa, 10 maja 2017

News: PO, Równość małżeństw, Robert Biedroń, Manchester, KPH, Rada praw człowieka ONZ, Norwegia ...


Chcieliśmy, żeby sobotni Marsz Wolności stał się Marszem Wolności i Równości - i do pewnego stopnia nam się to udało. Nie tylko dlatego, że nasz przekaz trafił do zwykłych uczestników i uczestniczek. Od niedzieli w mediach szeroko komentowane jest zdarzenie, do którego doszło pod koniec marszu, kiedy Bart Staszewski, Sławek Wodzyński (twórcy Artykuł Osiemnasty) i Krzysiek Łoś, niosący tęczowe flagi i baner z napisem „Nie ma wolności bez równości", chcieli podejść do liderów Platformy Obywatelskiej, aby przypomnieć im o postulatach społeczności LGBT+. Zostali zablokowani przez ochronę marszu.

Teraz Nowoczesna i Platforma Obywatelska w obliczu krytyki z różnych stron publicznie zadeklarowały chęć spotkania z Miłość nie wyklucza i twórcami „Artykułu osiemnastego". Nowoczesna pisze w specjalnym oświadczeniu, że „kwestia związków partnerskich i równości małżeńskiej wymaga w Polsce rzetelnej dyskusji i uregulowań prawnych". Natomiast przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił w wywiadzie dla Polsat News:

„[Platforma Obywatelska] jest ostatnią partią, z którą środowiska LGBT powinny się konfliktować. [...] Uważam, że po następnych wyborach przyjdzie rozmowa także w taki otwarty sposób na temat przyszłości i problemów". „Po wyborach”? Panie Grzegorzu, słyszeliśmy już takie deklaracje.

Jesteśmy gotowi do rozmów i dialogu. Ale nie w każdej postaci i nie za wszelką cenę. Nie zamierzamy pomagać partiom politycznym w poprawianiu swego wizerunku. Nie zamierzamy ich wspierać, kiedy dla punktów w sondażach przypominają sobie o społeczności LGBT+.

Oczekujemy tego, czego w demokratycznym społeczeństwie mają prawo oczekiwać wszyscy obywatele i wszystkie obywatelki: partnerskiej, równej i merytorycznej dyskusji na temat naszych postulatów. Marsz Wolności stał się Marszem Wolności i Równości. Partie polityczne przypomniały sobie o osobach LGBT+. Czas, aby osoby LGBT+ pamiętały o partiach i to zarówno przed, w trakcie, jak i po wyborach. [Miłość Nie Wyklucza]

Schetyna później na konferencji mówił że chce rozmów z PIS, co myśli znów o POPIS, przez osiem lat olali nas i teraz też. Żadna poważnie partia ma nas w dupie lewica SLD sprzedali nas po chcieli oddać honor papieżowi. PO przez osiem lat nic nie zrobiło, nawet głupim wetem dotyczące ustawy transpłciowy osób nie podtrawili.

Sondaż IBRiS: 26,5 proc. Polaków zagłosowałoby na Biedronia. 33 proc. deklaruje poparcie w II turze, w potyczce z Andrzejem Dudą. Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku (Gazeta.pl)

Robert Biedroń: Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Macron pokazał, że wszystko jest możliwe. Dzisiaj najważniejszy jest Słupsk. I dlatego będę kandydował na urząd prezydenta. Słupska. W 2018 roku.

Prawicowcy już histerie dostają jak można promować Biedronia, widać zagrożenie dla nich jest, tyle jadu wylewają na niego.

Teksas chce uchwalić ustawę chroniące agencję adopcyjne religijne żeby mogli odmawiać dzieci nie tylko osobom LGBT ale też żydom, muzułmanom. Wszystko pod przykrywką wolności religijnej fanatyków chrześcijański. (NBC News)

Pięćdziesiąt cztery osoby stanęły przed sądem w północnej Nigerii pod zarzutami powiązanymi z uczestnictwem w gejowskim weselu, co jest w kraju zakazane - TVN24.

Carl Austin-Behan z mężem na Mykonos
Alisa Titko, dziennikarka i publicystka rosyjskiego tabloidu „Komsomolskaya Pravda” odwiedziła Manchester. I bez ogródek za homoseksualność mężczyzn oskarża otyłe kobiety. Autorka w swoim tekście pisze o „obrzydliwych” parach dwóch mężczyzn i „zbyt wielu grubych ludziach”. Swoją drogą ciekawe, że wybrała akurat miasto, którego burmistrz, Carl Austin-Behan, jest gejem. Mało tego - ma męża, Simona. To forma odreagowania po międzynarodowej krytyce na temat tego, co dzieje się w Czeczenii? Rosja błądzi.

Zaczyna snuć refleksję, czy to możliwe, by mężczyźni decydowali się w związku z tym na związki z innymi mężczyznami zamiast kobietami. I odpowiada, że tak – to ma duży wpływ na takie wybory. Komentując natomiast sprawę wzrostu coming outów wśród rosyjskiego społeczeństwa, obwinia matki – za mało biją/biły swoje dzieci. (...) - Queer.pl

Pierwsze reakcje władz w sprawie ataku na biuro KPH. Na apel odpowiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Rozbite szyby, kamień, kawałki szkła na podłodze. To efekt homofobicznego ataku na naszą siedzibę, do którego doszło w ten weekend. O zajściu poinformowaliśmy dzisiaj m.in. władze Warszawy. Odpowiedziała nam Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która na swoim facebooku zadeklarowała, że będzie interweniować w sprawie

10 osoba transpłciowa w USA zamordowana w Ameryce, za morderstwem rzekomo stoi bezdomny Nowojorczyk. (GayStarNews)

 Erna Solberg podczas parady Gay Pride w Norwegii
Ok. miliard euro mogą dostać Polska i Węgry od Norwegii. Jednak władze tego kraju boją się, że polski rząd może przejąć kontrolę nad pieniędzmi, przeznaczonymi m.in. na budowanie społeczeństwa obywatelskiego. 

W weekend premier Norwegii Erna Solberg ostrzegała przed "nieliberalnymi siłami, które nie rozumieją potrzeby niezależnego społeczeństwa obywatelskiego".

- Nie możemy pozwolić Polsce ani Węgrom uzyskać politycznej kontroli nad pieniędzmi, które mają zostać w tych krajach przeznaczone na budowanie społeczeństwa obywatelskiego - powiedziała norweskiej agencji NTB. (Gazeta.pl)

PIS musi mieć pieniądze na swoje obiecanki, zabiorą innym. Fundusze Norweskie wiele finansuje organizacje LGBT czy też paradę równości, gdy zostaną przejęte te pieniądze zostaną przeznaczone miedzy innymi przez kościół.

Dodam Erna Solberg nie jest żadna lewicowa polityk, tylko konserwatywnej partii Norwegii. Sama wiele razy Erna Solberg broniła osób LGBT miedzy innymi otwarcie, popiera zawieranie związków jednopłciowe w kościele Norweskim.

Według rekomendacji ONZ Polska powinna lepiej chronić osoby LGBT przed przemocą – dopisać przestępstwa homofobiczne i transfobiczne do kodeksu karnego, zachęcić osoby LGBT do zgłaszania przemocy oraz poprawić system wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwami z nienawiści.

Aż trzynaście państw zasiadających w Radzie Praw Człowieka ONZ wydało Polsce zalecenia dotyczące praw LGBT. Rekomendacje dotyczyły między innymi rozpoznania orientacji seksualnej i tożsamości płciowej jako przesłanek chronionych w przepisach o mowie nienawiści i przestępstwach motywowanych uprzedzeniami, poprawy dostępu do wsparcia dla osób pokrzywdzonych oraz podjęcia działań w celu podniesienia poziomu zgłaszalności przestępstw z nienawiści.

Rząd tłumaczył się, że przepisy kodeksu karnego są adekwatne, a policja zbiera dane na temat ataków na osoby LGBT. – Taka kategoria istnieje w statystykach, ale jest pusta. Zgłoszenia policzyć można na palcach jednej ręki. Policjanci nie wiedzą, że przestępstwa homofobiczne i transfobiczne można rejestrować, a rząd nic nie robi, by zachęcić osoby LGBT do zgłaszania przemocy – komentuje Piotr Godzisz z Lambdy Warszawa.

W ubiegłym roku Polska nie zgłosiła do OBWE ani jednego przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT. W tym czasie do organizacji pozarządowych Lambdy Warszawa i KPH zgłoszono 17 takich przypadków. – Ludzie boją się zgłaszać, a kiedy nawet próbują iść na policję, to są odsyłani z kwitkiem. Brakuje też systemu wsparcia osób pokrzywdzonych – mówi Godzisz.

W 2016 doszło do serii ataków na biura organizacji LGBT. Kilkukrotnie wybijano okna w Lambdzie i Kampanii Przeciw Homofobii. W Lambdzie zniszczono zabytkowe drzwi. Na okleinie ktoś wyrył napisy„White Power” i „Zakaz pedałowania”. Sprawców nie znaleziono. Kilka dni temu po raz kolejny okna wybito w biurze KPH.

Dyskusja w ONZ odbyła się w ramach Powszechnego Przeglądu Okresowego. Ten mechanizm kontrolny ma na celu określenie stanu przestrzegania praw człowieka w poszczególnych państwach ONZ.

To wielki sukces i wynik ciężkiej pracy organizacji pozarządowych, w tym Kampanii Przeciw Homofobii, która miesiąc temu pojechała do siedziby ONZ, aby powiedzieć prawdę nt. sytuacji osób LGBT. Efektem spotkań KPH z przedstawicielami krajów należących do ONZ widzieliśmy dzisiaj w postaci rekomendacji dotyczących m.in. wprowadzenia związków partnerskich czy ochrony przed przestępstwami z nienawiści. Zachęcamy do wysłuchania audycji Radio TOK FM, w której prezes KPH komentuje posiedzenie ONZ

​Pinksixty News wiadomości LGBTRobert Biedroń gościem programu Onet rano


W Tokio Japonia odbyła się parada Gay Pride, wśród uczestniczenia byli ambasadorzy miedzy Szweckiej ambasady.


Fox News prowadzący Shepard Smith po raz pierwszy otwiera się publicznie o swojej walce byciu gejem. Był religijnie wychowany nawet ożenił się z kobietą, małżeństwo trwało tylko sześc lat rozwiódł się w roku 1993. Mówi wiele lat walczył kim jest bał się że pójdzie do piekła za to jest gejem. Zajął się pracą żeby nie myśleć o swoim życiu. (PinkNews)

Paradoks FoxNews który wielka konserwatywna stacja, gdzie atakuje osób LGBT, kobiet, rasizm. Skandale za skandalem molestowaniem seksualnym od szefa po prowadzący, jeszcze teraz publicznie przyznał Smith że jest gejem.


- Jestem dobrą osobą, która oddała swoje życie Bogu - zapewnia zakonnica Kosaka Kumiko. Oskarżenia, jakie na niej ciążą, są jednak bardzo poważne. Kumiko, do 2013 roku pracująca w placówce im. Antonia Provolo w argentyńskiej prowincji Mendoza, miała pomagać księżom pedofilom w tuszowaniu przypadków wykorzystywania seksualnego niesłyszących dzieci oraz wybierać dla nich najbardziej posłusznych wychowanków. (TVN24)


Pod sejmem, gdzie protestujemy przeciwko wprowadzaniu recept na antykoncepcję awaryjną. To kolejny, podjęty przez rząd Beaty Szydło krok ograniczający prawo polskich kobiet do decydowania o swoim życiu i rodzicielstwie. Do tego, nie jest on oparty na żadnych racjonalnych przesłankach. Nie ma na to naszej zgody. Nie ma zgody na zastępowanie medycyny światopoglądem ministra!


Pani Premier Beata Szydło! Obiecywała Pani "słuchać obywateli i obywatelek". Z inicjatywy ZNP do Sejmu trafiło blisko 1 milion podpisów pod referendum w sprawie polskiej oświaty. Czas, by Pani i Pani ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość dotrzymało słowa – czas na Referendum Szkolne.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz